2020-05-28   04:34:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Onsdag aften kl. 17.00

Resultat Løb 21 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Løb 21 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:53   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:16.07 2007-07-08 
Dansk Rekord Junior: Sigma NS (1900) 8:42.00 2007-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Sigma Nordsjælland 1  SIGMA Nordsjælland            8:30.40   
  Amalie Emma Thomsen  1994      1:02.39  2:06.56      2:06.56   
  Emilie Hilsted  1991      1:01.59  2:07.33      4:13.89   
  Kristine Skou  1988      1:02.18  2:08.47      6:22.36   
  Sofie Harnfeldt  1991      1:02.02  2:08.04      8:30.40   
                     
Wes Damer  West Swim Esbjerg            8:36.05   
  Line Præst Lauridsen  1989      1:02.04  2:09.62      2:09.62   
  Elspa Mørkøre  1991      59.70  2:07.48      4:17.10   
  Annie L. Pedersen  1992      1:04.01  2:14.40      6:31.50   
  Micha Østergaard  1987      1:00.24  2:04.55      8:36.05   
                     
Sigma Nordsjælland 2  SIGMA Nordsjælland            8:45.40   
  Michelle B. Strandskov  1991      1:03.59  2:08.79      2:08.79   
  Maj Lindberg Hansen  1992      1:03.06  2:13.42      4:22.21   
  Trine Friis  1990      1:03.34  2:10.52      6:32.73   
  Emilie Hahne  1993      1:03.65  2:12.67      8:45.40   
                     
Gsc Damer 1  Gladsaxe Idræts Forening            8:51.25   
  Ida Skaanning-Norris  1991      1:04.03  2:11.65      2:11.65   
  Tenna Larsson  1989      1:04.92  2:15.79      4:27.44   
  Laura Brink Pedersen  1992      1:03.46  2:10.77      6:38.21   
  Pernille Blume  1994      1:03.92  2:13.04      8:51.25   
                     
Helsingør Damer  1992  Helsingør Svømmeklub            8:53.58   
  Trine Gudnitz  1987      1:03.17  2:09.99      2:09.99   
  Josefine Børthy Petersen  1993      1:03.96  2:13.63      4:23.62   
  Natasha Gottschalck  1987      1:04.06  2:13.71      6:37.33   
  Olivia Burmester  1993      1:03.83  2:16.25      8:53.58   
                     
Herning Killerwhales Da  1992  Herning Svømmeklub            8:56.61   
  Tea L. Christensen  1989      1:04.55  2:12.78      2:12.78   
  Mathilde Balle  1989      1:02.75  2:09.89      4:22.67   
  Nanna Lunding  1991      1:04.43  2:16.99      6:39.66   
  Heidi Mikkelsen  1985      1:03.29  2:16.95      8:56.61   
                     
Syd Damer :-)  1990  Svømmeklubben Syd            9:04.83   
  Karen Nielsen  1990      1:05.41  2:13.50      2:13.50   
  Katja Løje  1993      1:07.02  2:18.77      4:32.27   
  Cecilie Franck  1991      1:06.35  2:17.65      6:49.92   
  Emma Wael  1993      1:04.21  2:14.91      9:04.83   
                     
Sto 95 Damer  STO 95            9:05.57   
  Julie Hougård  1991      1:04.21  2:13.33      2:13.33   
  Randi F. Nielsen  1989      1:02.87  2:11.26      4:24.59   
  Mathilde Egelund  1991      1:07.39  2:22.09      6:46.68   
  Katrine Skov Pedersen  1989      1:06.01  2:18.89      9:05.57   
                     
Vat Piger  VAT            9:07.12   
  Anna Maria Svanbergsson  1993      1:05.91  2:16.50      2:16.50   
  Christine Pedersen  1993      1:06.83  2:20.64      4:37.14   
  Mai Hjelmgaard  1994      1:04.70  2:14.29      6:51.43   
  Camilla Rønbøg  1992      1:05.46  2:15.69      9:07.12   
                     
10  Aalborg Dame Senior  Aalborg Svømmeklub            9:09.85   
  Ann-Louise Nielsen  1993      1:06.24  2:19.89      2:19.89   
  Sofie Lunden Nielsen  1992      1:06.48  2:17.83      4:37.72   
  Pernille Moth  1994      1:04.76  2:14.60      6:52.32   
  Charlotte Tomra  1992      1:06.57  2:17.53      9:09.85   
                     
11  Silkeborg Damer  1986  Silkeborg Svømmeklub            9:12.35   
  Isabella Kjeldsen  1993      1:06.66  2:17.72      2:17.72   
  Tina Flaskager  1986      1:05.66  2:16.04      4:33.76   
  Sarah Harder Bruun  1993      1:09.40  2:22.81      6:56.57   
  Freja Østergaard  1995      1:05.52  2:15.78      9:12.35   
                     
12  Gti Damer  GTI            9:18.51   
  Julie Christiansen  1993      1:06.34  2:18.41      2:18.41   
  Emilie Ormstrup  1993      1:04.65  2:15.57      4:33.98   
  Maja Sofie Hansen  1991      1:06.38  2:19.14      6:53.12   
  Sofie Kisbye Høj  1992      1:09.15  2:25.39      9:18.51   
                     
13  Gsc Damer 2  Gladsaxe Idræts Forening            9:23.62   
  Siv Nilsson Pedersen  1995      1:07.24  2:21.24      2:21.24   
  Katrine Axelsen  1992      1:06.78  2:18.63      4:39.87   
  Caroline Øhrstrøm  1995      1:08.70  2:21.91      7:01.78   
  Josefine Rytter  1994      1:08.51  2:21.84      9:23.62   
                     
14  Hjørring  Svømmeklubben S 68            9:30.96   
  Pernille Bak Larsen  1991      1:04.71  2:15.50      2:15.50   
  Tine Trolle  1991      1:07.95  2:22.18      4:37.68   
  Camilla Stange  1989      1:10.10  2:26.63      7:04.31   
  Lene Rasmussen  1989      1:08.92  2:26.65      9:30.96   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark