2020-08-10   22:14:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Onsdag kl. 9.30

Resultat Løb 18 (Finaler) Junior - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) Junior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 18, 4X200m Frisvømning Piger, Finaler, Junior 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:16.07 2007-07-08 
Dansk Rekord Junior: Sigma NS (1900) 8:42.00 2007-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Sigma Ns Junior  1992  SIGMA Nordsjælland            8:48.09   
  Maj Lindberg Hansen  1992      1:03.16  2:12.88      2:12.88   
  Emilie Hahne  1993      1:03.79  2:12.76      4:25.64   
  Selina Sidenius Jensen  1992      1:04.72  2:14.87      6:40.51   
  Amalie Emma Thomsen  1994      1:02.00  2:07.58      8:48.09   
                     
Swim Team Esbjerg  1992  Swim Team Esbjerg            8:51.87   
  Nicole Møller  1993      1:04.62  2:13.64      2:13.64   
  Laura Jacobsen Barlo  1992      1:04.92  2:15.03      4:28.67   
  Katrine Holm Sørensen  1992      1:01.26  2:06.38      6:35.05   
  Nanna M. Christiansen  1993      1:06.26  2:16.82      8:51.87   
                     
Agf 1 Junior Piger  1992  Agfs Svømmeafdeling            8:53.45   
  Anja Olsen  1993      1:03.78  2:14.18      2:14.18   
  Katrine Crone  1992      1:05.47  2:15.62      4:29.80   
  Pernille Larsen  1992      1:03.50  2:10.84      6:40.64   
  Katja Holm  1994      1:03.70  2:12.81      8:53.45   
                     
Kvik Damer 1  1992  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            8:56.15   
  Monique Johansen  1994      1:03.07  2:13.71      2:13.71   
  Mette Pedersen  1993      1:03.72  2:15.53      4:29.24   
  Pernille Jalsøe  1993      1:02.39  2:09.97      6:39.21   
  Julie Brøndum Petersen  1994      1:04.68  2:16.94      8:56.15   
                     
Køge Piger  1992  Køge Svømmeklub            9:01.57   
  Yalda Ghaznavi  1992      1:05.55  2:14.50      2:14.50   
  Terese Gerdts  1993      1:04.97  2:15.72      4:30.22   
  Simone Norman Pedersen  1993      1:05.69  2:18.40      6:48.62   
  Kia Hansen  1995      1:04.20  2:12.95      9:01.57   
                     
Gsc Junior Piger  1992  Gladsaxe Idræts Forening            9:06.11   
  Katrine Axelsen  1992      1:06.31  2:19.33      2:19.33   
  Pernille Blume  1994      1:05.49  2:15.26      4:34.59   
  Josefine Rytter  1994      1:07.57  2:20.55      6:55.14   
  Laura Brink Pedersen  1992      1:03.48  2:10.97      9:06.11   
                     
Aalborg Pige Junior  1992  Aalborg Svømmeklub            9:07.63   
  Charlotte Tomra  1992      1:05.91  2:17.74      2:17.74   
  Sofie Lunden Nielsen  1992      1:05.60  2:17.17      4:34.91   
  Pernille Moth  1994      1:04.41  2:13.82      6:48.73   
  Ann-Louise Nielsen  1993      1:06.79  2:18.90      9:07.63   
                     
Farum Piger  1992  Farum Svømmeklub            9:09.12   
  Ida Marie Vedel  1994      1:05.95  2:14.64      2:14.64   
  Caroline Harms-Tefke  1992      1:06.13  2:15.72      4:30.36   
  Mie Refn  1993      1:06.77  2:18.20      6:48.56   
  Laura Tvermoes  1993      1:07.58  2:20.56      9:09.12   
                     
Helsingør Piger  1992  Helsingør Svømmeklub            9:11.84   
  Josefine Børthy Petersen  1993      1:05.39  2:14.47      2:14.47   
  Olivia Burmester  1993      1:05.53  2:15.22      4:29.69   
  Caroline Grønlund  1993      1:04.62  2:15.68      6:45.37   
  Emilie Appelrod  1993      1:10.18  2:26.47      9:11.84   
                     
10  Vat Junior Piger  1992  VAT            9:12.09   
  Anna Maria Svanbergsson  1993      1:06.08  2:16.53      2:16.53   
  Rósa Vikingsdottír  1993      1:10.18  2:23.27      4:39.80   
  Mai Hjelmgaard  1994      1:05.98  2:15.87      6:55.67   
  Camilla Rønbøg  1992      1:07.20  2:16.42      9:12.09   
                     
11  Hovedstaden Piger  1992  Swim Team Hovedstaden            9:12.74   
  Mathilde Huss-Hansen  1994      1:06.66  2:19.22      2:19.22   
  Miriam Stupak Møller  1994      1:06.95  2:16.85      4:36.07   
  Isabel Brylow  1994      1:08.82  2:22.87      6:58.94   
  Julie Leth-Espensen  1992      1:04.44  2:13.80      9:12.74   
                     
12  A6 Piger  1992  A6            9:22.72   
  Marianne Duijm  1993      1:07.00  2:20.37      2:20.37   
  Charlotte Jensen  1992      1:07.44  2:21.12      4:41.49   
  Julie Langhorn  1994      1:09.34  2:23.13      7:04.62   
  Maria Jensen  1992      1:07.33  2:18.10      9:22.72   
                     
13  Gti Piger  1992  GTI            9:27.89   
  Julie Christiansen  1993      1:07.60  2:18.23      2:18.23   
  Emilie Ormstrup  1993      1:07.85  2:18.78      4:37.01   
  Julie Damberg  1992      1:10.49  2:25.94      7:02.95   
  Sofie Kisbye Høj  1992      1:09.40  2:24.94      9:27.89   
                     
14  Herning Killerwhales Pi  1992  Herning Svømmeklub            9:36.60   
  Frederikke Hedegaard  1993      1:07.06  2:21.90      2:21.90   
  Camilla Andersen  1993      1:09.12  2:23.96      4:45.86   
  Cecilia Jespersen  1993      1:12.46  2:29.00      7:14.86   
  Simone Friis Hansen  1995      1:08.36  2:21.74      9:36.60   
                     
15  Hsc Junior Piger  1992  Holstebro Svømme Club            9:43.03   
  Mette Marie Blæsbjerg  1993      1:05.97  2:16.10      2:16.10   
  Lyubov Bezlyudov  1992      1:10.10  2:30.34      4:46.44   
  Bolette Lisbygd  1992      1:15.63  2:36.77      7:23.21   
  Sofie Thorsø  1992      1:08.51  2:19.82      9:43.03   
                     
Silkeborg Piger  1993  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Sarah Harder Bruun  1993      1:08.15  2:22.13      2:22.13   
  Freja Østergaard  1995      1:06.29        4:41.14   
  Isabella Kjeldsen  1993              6:59.04   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark