2020-05-24   23:39:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Onsdag kl. 9.30

Resultat Løb 16 (Finaler) Junior - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) Junior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Damer, Finaler, Junior 
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pernille Larsen  1992  Agfs Svømmeafdeling    28.72        59.25   
Anja Olsen  1993  Agfs Svømmeafdeling    29.04        59.89   
Pernille Blume  1994  Gladsaxe Idræts Forening    29.23        59.93   
Kia Hansen  1995  Køge Svømmeklub    29.47        1:00.54   
Emilie Hahne  1993  Birkerød Svømmeklub    29.71        1:01.22   
Julie Leth-Espensen  1992  GI-40 Hermes    29.64        1:01.26   
Pernille Juel  1994  Næstved IF    29.65        1:01.41   
Kirstine Lei  1992  Helsinge Skytte & IF    29.67        1:01.70   
Josefine Børthy Petersen  1993  Helsingør Svømmeklub    29.77        1:01.74   
10  Stine Dahl Vest  1994  Gentofte Svømme Klub    29.98        1:02.03   
11  Laura Brink Pedersen  1992  Gladsaxe Idræts Forening    30.15        1:02.17   
12  Stine Garne Larsen  1992  Allerød Svømmeklub    29.94        1:02.20   
13  Mette Hasemann  1993  Herlev Svømning    30.42        1:02.38   
14  Annie L. Pedersen  1992  West Swim Esbjerg    30.22        1:02.54   
15  Emilie Ormstrup  1993  Tune I.f. Svømmeafdeling    30.52        1:02.57   
16  Kaya Koziol  1992  Herlev Svømning    29.66        1:02.62   
17  Pernille Moth  1994  Aalborg Svømmeklub    30.29        1:02.84   
18  Julie Langhorn  1994  Slangerup Svømmeklub    30.35        1:02.86   
19  Mai Hjelmgaard  1994  Vallensbæk IF af 1939    30.50        1:02.93   
20  Henriette Espensen  1993  Svendborg Svømme Klub    30.58        1:03.00   
21  Emma Wael  1993  Svømmeklubben Syd    30.87        1:03.10   
22  Monique Johansen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.01        1:03.21   
23  Marina Heller Hansen  1994  Frederikssund Svømmeklub    30.45        1:03.41   
24  Camilla Rønbøg  1992  Albertslund IF    30.68        1:03.47   
25  Kelly Riber Rasmussen  1994  Lyngby Svømmeklub    30.34        1:03.61   
26  Bettina Caspersen  1992  Lyngby Svømmeklub    30.02        1:03.64   
27  Simone Martinsen  1994  Vejle Svømmeklub Triton    30.50        1:03.70   
28  Ann-Louise Nielsen  1993  Aalborg Svømmeklub    30.90        1:03.72   
29  Laura Frandsen  1993  Allerød Svømmeklub    30.85        1:03.80   
30  Sabrina Krumbæk Jørgensen  1992  Køge Svømmeklub    30.78        1:04.20   
31  Sofie Lunden Nielsen  1992  Aalborg Svømmeklub    31.16        1:04.23   
32  Simone Norman Pedersen  1993  Køge Svømmeklub    31.27        1:04.69   
33  Birka Månsson  1992  Svømmeklubben MK 31    31.01        1:04.73   
34  Martine Bender  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.17        1:05.32   
35  Marie Philipsen  1992  West Swim Esbjerg    30.71        1:05.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark