2020-08-15   20:08:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Onsdag kl. 9.30

Resultat Løb 17 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 17 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 17, 200m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 1:48.86 2001-07-25 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 1:52.08 1995-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jon Rud  1986  West Swim Esbjerg    26.28  54.35  1:22.73    1:51.64   
Jacob Carstensen  1978  West Swim Esbjerg    26.74  55.46  1:24.83    1:54.02   
Frederik Siem Pedersen  1991  Farum Svømmeklub    26.83  55.62  1:24.96    1:54.23   
Birkir Már Jónsson  1987  Irb Iceland    26.81  55.37  1:25.39    1:56.09   
Stephan Norman Østergaard  1989  Frem Odense    27.11  56.58  1:27.17    1:56.72   
Anders Blume  1990  Gladsaxe Idræts Forening    26.81  56.07  1:26.46    1:57.09  Deltager ikke i finalen 
Frans Johannessen  1992  West Swim Esbjerg    27.39  56.98  1:26.68    1:57.09  Deltager ikke i finalen 
Johan Peen  1988  Birkerød Svømmeklub    27.17  56.77  1:27.24    1:57.14   
Nicklas Luplau  1989  Køge Svømmeklub    27.64  57.31  1:27.84    1:57.41   
10  Lasse Offersen  1989  Greve Svømmeklub    27.58  57.74  1:27.80    1:57.60   
11  Nikolaj Kirketerp Møller  1990  Køge Svømmeklub    26.96  56.47  1:26.85    1:57.68   
12  Jonas Hansen  1991  Farum Svømmeklub    28.21  58.11  1:28.48    1:58.15   
13  Anders Lie  1991  Farum Svømmeklub    28.06  58.43  1:28.57    1:58.41  Deltager ikke i finalen 
14  Kristian Weber Larsen  1990  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.75  57.05  1:28.72    1:58.73   
15  Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svømmeafdeling    27.54  57.55  1:28.18    1:58.81   
16  Martin Wagner  1991  Gladsaxe Idræts Forening    27.52  57.21  1:28.18    1:58.90  Deltager ikke i finalen 
17  Jacob Lercke Skytte  1984  Birkerød Svømmeklub    27.11  57.15  1:27.85    1:58.92   
18  Jon Thonesen  1986  Svømmeklubben Syd    28.28  58.25  1:28.59    1:59.35  Deltager ikke i finalen 
19  Simon Salinas  1985  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.75  57.92  1:28.96    1:59.54   
20  Troels Madsen  1989  Herlev Svømning    27.76  57.99  1:28.86    1:59.67  Deltager ikke i finalen 
21  Martin Saugstrup  1992  West Swim Esbjerg    27.95  58.12  1:28.99    2:00.37  Deltager ikke i finalen 
22  Sune Thonesen  1983  Lyngby Svømmeklub    27.94  57.83  1:28.70    2:00.41   
23  Jonas Westergaard  1990  Tune I.f. Svømmeafdeling    28.23  58.19  1:29.14    2:00.42   
24  Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svømmeklub    27.83  58.56  1:29.55    2:00.57   
25  Niklas Hedegaard  1990  Farum Svømmeklub    28.39  58.88  1:29.96    2:00.60   
26  Christian R. Svejstrup  1990  Agfs Svømmeafdeling    27.72  57.94  1:29.61    2:00.78   
27  Thomas Mosbæk Dybdahl  1990  Lyseng IF    28.09  57.80  1:28.92    2:00.81   
28  Thomas Lianee  1985  Birkerød Svømmeklub    27.86  58.87  1:30.09    2:00.95   
29  Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tåstrup    28.31  58.93  1:30.38    2:01.45   
30  Karsten Schütt  1991  West Swim Esbjerg    28.06  58.40  1:29.95    2:01.47   
31  Morten Køhler  1991  Odense Svømme Klub    27.96  59.08  1:30.69    2:01.58   
32  Ruben Arent  1989  Agfs Svømmeafdeling    27.70  57.96  1:29.36    2:01.81   
33  Thomas Olsen  1992  Vest-Brøndby    27.59  59.01  1:31.00    2:01.86   
34  Patrick Hesselberg  1991  Svømmeklubben Laksen    28.94  58.78  1:30.82    2:02.24   
35  Karsten Vedel  1992  Farum Svømmeklub    28.11  58.61  1:30.20    2:02.26   
36  Tino Mandrup Vennike  1990  Herlev Svømning    27.67  58.32  1:30.10    2:02.41  Deltager ikke i finalen 
37  Andreas Mouritsen  1992  Greve Svømmeklub    28.44  59.27  1:31.42    2:03.35   
38  Jacob Holst  1991  Nyborg Svømmeklub    27.83  59.01  1:31.40    2:03.67   
39  Morten Riemenschneider  1989  Silkeborg Svømmeklub    28.05  58.79  1:30.82    2:03.79   
40  Casper Andersen  1987  Herning Svømmeklub    29.22  1:00.72  1:32.55    2:04.01   
41  Mads Bygballe  1991  Horsens Svømmeklub    28.09  59.59  1:32.31    2:04.08   
42  Simon Skærbæk  1990  Agfs Svømmeafdeling    28.71  1:00.81  1:32.86    2:04.78   
43  Thor Andersen  1992  Gladsaxe Idræts Forening    28.91  1:00.63  1:33.53    2:04.85   
44  Joachim Petersen  1992  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.60  1:00.25  1:33.15    2:05.15   
45  Rasmus Busk Sørensen  1991  Holstebro Svømme Club    29.74  1:01.77  1:34.00    2:05.23   
46  Oliver Bjørner Søe  1991  Gentofte Svømme Klub    28.93  1:00.22  1:32.96    2:05.29   
47  Tobias T. Jensen  1988  Nyborg Svømmeklub    29.73  1:01.54  1:33.64    2:05.50   
48  Mads Andersen  1990  Svømmeklubben Sønderborg    28.58  1:00.07  1:33.11    2:05.62   
49  Thomas Steenberg  1994  Lyngby Svømmeklub    28.24  59.69  1:32.73    2:06.36   
50  Jonas Graversen  1990  Aalborg Svømmeklub    29.11  1:00.50  1:33.91    2:07.39   
51  Jonathan Nielsen  1991  Farum Svømmeklub    29.56  1:02.36  1:36.50    2:10.26   
52  Patrick Christensen  1985  Søllerød Svømmeklub SNIK    29.53  1:02.12  1:36.16    2:10.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark