2020-08-15   18:08:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Onsdag kl. 9.30

Resultat Løb 16 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 16 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:59   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Micha Østergaard  1987  West Swim Esbjerg    27.87        57.63   
Josephine Emilie Thomsen  1990  Allerød Svømmeklub    28.09        57.88   
Elspa Mørkøre  1991  West Swim Esbjerg    28.31        58.89  Deltager ikke i finalen 
Line Præst Lauridsen  1989  West Swim Esbjerg    28.13        58.99   
Pernille Larsen  1992  Agfs Svømmeafdeling    28.72        59.25   
Randi F. Nielsen  1989  O.s.l.f.    28.34        59.33   
Kristine Skou  1988  Allerød Svømmeklub    29.30        59.70   
Anja Olsen  1993  Agfs Svømmeafdeling    29.04        59.89   
Pernille Blume  1994  Gladsaxe Idræts Forening    29.23        59.93   
10  Emilie Hilsted  1991  Birkerød Svømmeklub    29.12        59.99   
11  Kristina Thomsen  1991  Jyllinge Gundsømagle IF    29.21        1:00.53   
12  Sofie Harnfeldt  1991  Birkerød Svømmeklub    29.47        1:00.54   
12  Kia Hansen  1995  Køge Svømmeklub    29.47        1:00.54   
14  Tenna Larsson  1989  Gladsaxe Idræts Forening    29.77        1:00.66   
15  Maja Tingberg Kruse  1989  Lyngby Svømmeklub    28.78        1:00.93   
16  Anna Aagaard  1990  West Swim Esbjerg    29.49        1:01.03   
17  Emilie Hahne  1993  Birkerød Svømmeklub    29.71        1:01.22   
18  Julie Leth-Espensen  1992  GI-40 Hermes    29.64        1:01.26   
19  Karen Nielsen  1990  Svømmeklubben Syd    30.09        1:01.31   
20  Shaila Millum Garðarnar  1984  Suðuroyar Svimjifelag    29.30        1:01.36   
21  Pernille Juel  1994  Næstved IF    29.65        1:01.41   
22  Mathilde Balle  1989  Herning Svømmeklub    29.43        1:01.59   
23  Kirstine Lei  1992  Helsinge Skytte & IF    29.67        1:01.70  Deltager ikke i finalen 
24  Josefine Børthy Petersen  1993  Helsingør Svømmeklub    29.77        1:01.74   
25  Stine Dahl Vest  1994  Gentofte Svømme Klub    29.98        1:02.03   
26  Julie Hougård  1991  O.s.l.f.    29.67        1:02.10   
27  Laura Brink Pedersen  1992  Gladsaxe Idræts Forening    30.15        1:02.17   
28  Stine Garne Larsen  1992  Allerød Svømmeklub    29.94        1:02.20   
29  Josephine Grønning  1991  Helsingør Svømmeklub    30.01        1:02.29   
30  Mette Hasemann  1993  Herlev Svømning    30.42        1:02.38   
31  Louise Delani  1984  GI-40 Hermes    29.78        1:02.40   
32  Annie L. Pedersen  1992  West Swim Esbjerg    30.22        1:02.54   
33  Emilie Ormstrup  1993  Tune I.f. Svømmeafdeling    30.52        1:02.57  Deltager ikke i finalen 
34  Kaya Koziol  1992  Herlev Svømning    29.66        1:02.62   
35  Ida Lau  1986  Roskilde Svømning    30.10        1:02.70   
36  Katrine Skov Pedersen  1989  Frem Odense    30.43        1:02.81   
37  Pernille Moth  1994  Aalborg Svømmeklub    30.29        1:02.84   
38  Julie Langhorn  1994  Slangerup Svømmeklub    30.35        1:02.86   
39  Maja Sofie Hansen  1991  Ishøj Svømme Klub    30.02        1:02.87   
40  Mai Hjelmgaard  1994  Vallensbæk IF af 1939    30.50        1:02.93   
41  Cecilie Lagerbon Olsson  1991  Farum Svømmeklub    30.07        1:02.97   
42  Henriette Espensen  1993  Svendborg Svømme Klub    30.58        1:03.00   
43  Tine Aagaard  1989  Odense Svømme Klub    29.63        1:03.06   
44  Emma Wael  1993  Svømmeklubben Syd    30.87        1:03.10   
45  Monique Johansen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.01        1:03.21   
46  Marina Heller Hansen  1994  Frederikssund Svømmeklub    30.45        1:03.41   
47  Camilla Rønbøg  1992  Albertslund IF    30.68        1:03.47   
48  Kelly Riber Rasmussen  1994  Lyngby Svømmeklub    30.34        1:03.61   
49  Bettina Caspersen  1992  Lyngby Svømmeklub    30.02        1:03.64   
49  Pernille Bak Larsen  1991  Svømmeklubben S 68    30.45        1:03.64   
51  Simone Martinsen  1994  Vejle Svømmeklub Triton    30.50        1:03.70   
52  Ann-Louise Nielsen  1993  Aalborg Svømmeklub    30.90        1:03.72   
53  Laura Frandsen  1993  Allerød Svømmeklub    30.85        1:03.80   
54  Sabrina Krumbæk Jørgensen  1992  Køge Svømmeklub    30.78        1:04.20   
55  Sofie Lunden Nielsen  1992  Aalborg Svømmeklub    31.16        1:04.23   
56  Nanna Huus Jakobsen  1990  Agfs Svømmeafdeling    31.15        1:04.37   
57  Simone Norman Pedersen  1993  Køge Svømmeklub    31.27        1:04.69   
58  Birka Månsson  1992  Svømmeklubben MK 31    31.01        1:04.73   
59  Martine Bender  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.17        1:05.32   
60  Simone Friis  1991  Agfs Svømmeafdeling    32.03        1:05.42   
61  Lene Rasmussen  1989  Svømmeklubben S 68    32.32        1:05.92   
62  Marie Philipsen  1992  West Swim Esbjerg    30.71        1:05.96   
63  Nadine Holtorp  1991  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.49        1:06.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark