2021-08-02   10:48:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Onsdag kl. 9.30

Resultat Lb 14 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 14 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Louise rnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 
Dansk Rekord Junior: Louise rnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Pernille Larsen  1992  Agfs Svmmeafdeling    31.38        1:04.34   
Elspa Mrkre  1991  West Swim Esbjerg    31.44        1:04.93   
Rikke Mller Pedersen  1989  Frem Odense    32.26        1:07.36   
Michelle B. Strandskov  1991  Birkerd Svmmeklub    33.03        1:07.50   
Kaya Koziol  1992  Herlev Svmning    32.75        1:07.71   
Kristina Thomsen  1991  Jyllinge Gundsmagle IF    32.17        1:07.95  Deltager ikke i finalen 
Line Gregersen  1994  O.s.l.f.    33.27        1:08.16   
Line Mller Pedersen  1989  Frem Odense    32.77        1:08.55   
Josephine Grnning  1991  Helsingr Svmmeklub    32.97        1:08.55   
10  Mette Marie Blsbjerg  1993  Holstebro Svmme Club    34.04        1:09.47   
11  Pernille Mouritzen  1993  Vest-Brndby    33.33        1:09.61   
12  Yasmin Saud  1994  Herlev Svmning    33.49        1:09.78   
13  Mathilde Pugholm Hvid  1990  Holstebro Svmme Club    34.03        1:09.90  Deltager ikke i finalen 
14  Christine M. Pedersen  1993  Thisted Svmmeklub    33.76        1:10.07   
15  Christina Holmboe-Olesen  1993  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.06        1:10.12   
16  Miriam Stupak Mller  1994  GI-40 Hermes    34.18        1:10.47   
17  Camilla Tschikai Pedersen  1991  Farum Svmmeklub    34.18        1:10.49   
18  Maika Larsson  1993  Gladsaxe Idrts Forening    34.21        1:10.94   
19  Maj Lindberg Hansen  1992  Allerd Svmmeklub    34.03        1:11.01   
20  Janni Overgaard  1993  Thisted Svmmeklub    34.34        1:11.08   
20  Marina Heller Hansen  1994  Frederikssund Svmmeklub    34.70        1:11.08   
22  Mette Pedersen  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.50        1:11.13   
23  Christine Pedersen  1993  Glostrup Svmme Klub    33.58        1:11.23   
24  Natascha Rasmussen  1989  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.80        1:11.40   
25  Sabrina Wielse  1990  Kge Svmmeklub    34.29        1:11.50   
26  Laura Smidt Hansen  1992  Vest-Brndby    34.65        1:11.67   
27  Julie Christiansen  1993  Greve Svmmeklub    34.69        1:11.70   
27  Caroline Grnlund  1993  Helsingr Svmmeklub    33.98        1:11.70   
29  Sofie Lunden Nielsen  1992  Aalborg Svmmeklub    35.29        1:12.06   
30  Sofie Reffstrup Pedersen  1995  Odder IGF    34.48        1:12.14   
31  Kristine Hansen  1989  Ringsted Svmme Klub    35.29        1:12.36   
32  Mie Refn  1993  Farum Svmmeklub    34.31        1:12.37   
32  Julie-Sofie Hemdorff  1991  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.78        1:12.37   
34  Sarah Lorentzen  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.92        1:12.57   
35  Sofie Kisbye Hj  1992  Ishj Svmme Klub    34.76        1:12.70   
36  Tina Flaskager  1986  Silkeborg Svmmeklub    35.00        1:12.73  Deltager ikke i finalen 
37  Astrid Brink Hundebl  1991  Holstebro Svmme Club    34.93        1:12.77   
38  Kamma Christensen  1994  Herlev Svmning    35.11        1:12.88   
39  Caroline hrstrm  1995  Gladsaxe Idrts Forening    35.21        1:12.89   
40  Freja stergaard  1995  Silkeborg Svmmeklub    35.57        1:12.96   
41  Stine Malle  1990  Herning Svmmeklub    35.71        1:13.19   
42  Runa Dalby  1993  Silkeborg Svmmeklub    35.31        1:13.49   
43  Asvatha P. Veerasingham  1993  Nyborg Svmmeklub    35.29        1:13.79   
44  Sidsel Henriksen  1993  Horsens Svmmeklub    35.95        1:13.81   
45  Mona Simonsen  1991  Suuroyar Svimjifelag    35.98        1:14.07   
46  Kelly Riber Rasmussen  1994  Lyngby Svmmeklub    35.49        1:14.16   
47  Simone Norman Pedersen  1993  Kge Svmmeklub    35.97        1:14.19   
48  Anna-Marie Christiansen  1990  Farum Svmmeklub    35.80        1:14.34   
49  Camilla L. Jacobsen  1994  Nyborg Svmmeklub    36.36        1:14.53   
50  Selina Sidenius Jensen  1992  Allerd Svmmeklub    35.79        1:14.63   
51  Laura Tvermoes  1993  Farum Svmmeklub    36.44        1:14.80   
52  Helene Nielsen  1993  Odense Svmme Klub    36.01        1:14.96   
53  Mai Nyholm  1993  Vejle Svmmeklub Triton    36.69        1:15.39   
54  Cathrine Kallestrup  1993  Frederikssund Svmmeklub    37.07        1:15.76   
55  Henriette Ahrenkiel  1991  Bov IF    36.25        1:15.92   
56  Vibe Lyng Frandsen  1993  Sllerd Svmmeklub SNIK    36.57        1:15.95   
57  Emilie Zachariasen  1994  Helsingr Svmmeklub    36.60        1:16.22   
58  Cecilia Jespersen  1993  Herning Svmmeklub    37.94        1:17.52   
59  Josephine Holst Pedersen  1990  Horsens Svmmeklub    38.16        1:18.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner