2020-10-01   18:04:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Onsdag kl. 9.30

Resultat Løb 12 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 12 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 12, 800m Frisvømning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:28.88 2008-03-21 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Amalie Emma Thomsen  1994  Allerød Svømmeklub    1:05.23  2:14.28  3:22.31  4:30.69  9:02.39   
          5:38.69  6:47.23  7:55.50       
Louise Jansen  1984  Allerød Svømmeklub    1:05.50  2:14.43  3:23.13  4:31.93  9:07.18   
          5:40.05  6:49.41  7:58.72       
Trine Gudnitz  1987  Helsingør Svømmeklub    1:05.59  2:14.68  3:24.89  4:35.17  9:16.48   
          5:44.70  6:54.99  8:06.33       
Trine Friis  1990  Allerød Svømmeklub    1:07.27  2:17.36  3:27.03  4:37.79  9:19.04   
          5:47.87  6:58.58  8:09.17       
Pernille Jalsøe  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:06.30  2:16.59  3:26.64  4:37.51  9:19.88   
          5:48.07  6:59.07  8:10.01       
Mathilde Pugholm Hvid  1990  Holstebro Svømme Club    1:07.37  2:18.28  3:29.76  4:41.10  9:25.25   
          5:52.33  7:03.90  8:15.39       
Nicole Møller  1993  Swim Team Esbjerg    1:07.33  2:17.77  3:29.01  4:40.32  9:25.92   
          5:51.89  7:03.52  8:15.19       
Ida Skaanning-Norris  1991  Gladsaxe Idræts Forening    1:06.08  2:16.39  3:28.36  4:40.52  9:32.47   
          5:52.59  7:06.35  8:19.94       
Ida Marie Vedel  1994  Farum Svømmeklub    1:08.75  2:21.40  3:33.63  4:46.26  9:33.67  Deltager ikke i finalen 
          5:58.45  7:10.72  8:22.89       
10  Caroline Harms-Tefke  1992  Farum Svømmeklub    1:08.28  2:19.82  3:31.19  4:42.86  9:35.20   
          5:55.16  7:07.92  8:21.41       
11  Monique Johansen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:08.37  2:20.37  3:33.25  4:45.35  9:37.32   
          5:58.84  7:12.67  8:25.77       
12  Katja Holm  1994  Agfs Svømmeafdeling    1:06.97  2:17.94  3:29.74  4:42.63  9:38.13   
          5:55.96  7:09.61  8:23.96       
13  Camilla Jacobsen  1990  Køge Svømmeklub    1:09.30  2:21.84  3:35.03  4:49.35  9:41.13   
          6:02.35  7:15.79  8:29.26       
14  Cecilie Franck  1991  Svømmeklubben Syd    1:09.90  2:23.21  3:36.92  4:50.78  9:41.58   
          6:04.04  7:17.30  8:30.61       
15  Matilde Riis  1988  Køge Svømmeklub    1:08.48  2:19.05  3:31.50  4:45.76  9:42.51   
          6:01.40  7:16.16  8:29.71       
16  Maiken Steen-Andersen  1992  Hillerød Svømmeklub    1:09.17  2:22.35  3:35.20  4:48.79  9:43.30   
          6:02.41  7:16.34  8:29.91       
17  Nanna Huus Jakobsen  1990  Agfs Svømmeafdeling    1:07.70  2:20.34  3:34.11  4:48.66  9:43.48   
          6:03.20  7:16.85  8:31.08       
18  Mathilde Huss-Hansen  1994  GI-40 Hermes    1:07.77  2:20.59  3:34.53  4:48.78  9:46.09   
          6:02.76  7:17.32  8:31.64       
19  Marianne Juhl  1989  Søllerød Svømmeklub SNIK    1:09.50  2:22.61  3:36.54  4:50.78  9:48.08   
          6:05.80  7:20.35  8:34.94       
20  Mia Gersly  1991  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:08.96  2:21.42  3:34.66  4:49.51  9:49.81   
          6:03.85  7:19.50  8:34.92       
21  Terese Gerdts  1993  Køge Svømmeklub    1:09.62  2:22.74  3:36.57  4:51.12  9:50.96   
          6:05.49  7:21.32  8:37.16       
22  Katrine Yde Pedersen  1993  Thisted Svømmeklub    1:09.29  2:22.83  3:37.02  4:52.04  9:54.63   
          6:07.49  7:23.54  8:39.58       
23  Ditte Damgaard  1993  Kalundborg SK    1:09.02  2:23.75  3:39.25  4:54.86  9:59.91   
          6:11.30  7:27.89  8:44.20       
24  Isabel Brylow  1994  Svømmeklubben MK 31    1:10.65  2:25.90  3:41.47  4:57.21  10:00.36   
          6:12.89  7:28.80  8:44.66       
25  Lea Hoffmann  1991  Delta Swim    1:11.60  2:27.62  3:42.86  4:58.56  10:01.57   
          6:14.23  7:30.49  8:47.00       
26  Elisabeth H. Thostrup  1992  Silkeborg Svømmeklub    1:12.55  2:28.73  3:44.78  5:01.38  10:05.68   
          6:18.26  7:35.00  8:51.46       
27  Lea Wiencke  1992  Søllerød Svømmeklub SNIK    1:10.62  2:26.33  3:42.69  4:59.90  10:07.59   
          6:17.70  7:34.44  8:51.58       
28  Camilla Andersen  1993  Herning Svømmeklub    1:11.45  2:27.61  3:45.01  5:02.47  10:10.30   
          6:19.98  7:37.67  8:54.93       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark