Results for DM-L/DJM-L & Danish Open
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag aften kl.17.00
Resultat Løb 46 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 06 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 46, 200m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:11.15 2004-08-20 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 32.12 | 1:06.80 | 1:42.94 | 2:19.28 | |||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 35.51 | 1:12.11 | 1:48.69 | 2:24.30 | |||
3 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 34.61 | 1:10.71 | 1:47.78 | 2:24.36 | |||
4 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 33.83 | 1:10.41 | 1:47.58 | 2:24.37 | |||
5 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 34.18 | 1:11.12 | 1:48.79 | 2:25.21 | |||
6 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 34.62 | 1:11.52 | 1:48.78 | 2:26.29 | |||
7 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.38 | 1:11.40 | 1:50.08 | 2:27.90 | |||
8 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 34.86 | 1:12.30 | 1:50.36 | 2:27.91 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 34.16 | 1:11.25 | 1:49.68 | 2:28.12 | |||
10 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f. | 34.13 | 1:11.46 | 1:50.40 | 2:28.57 | |||
11 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.73 | 1:13.56 | 1:51.61 | 2:28.99 | |||
12 | Natascha Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.82 | 1:14.24 | 1:52.41 | 2:30.80 | |||
13 | Kristine Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 35.45 | 1:13.84 | 1:52.78 | 2:31.25 | |||
14 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 35.07 | 1:13.10 | 1:52.63 | 2:31.99 | |||
15 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 35.51 | 1:13.71 | 1:53.62 | 2:32.71 | |||
16 | Maika Larsson | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.00 | 1:13.93 | 1:53.80 | 2:32.93 | |||
17 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 35.13 | 1:13.36 | 1:53.28 | 2:33.12 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Mia Gersly | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.86 | 1:14.18 | 1:53.91 | 2:33.15 | |||
19 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.98 | 1:14.49 | 1:54.29 | 2:33.19 | |||
20 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 36.01 | 1:15.19 | 1:54.59 | 2:33.81 | |||
21 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.92 | 1:14.94 | 1:54.65 | 2:33.82 | |||
22 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 36.34 | 1:15.43 | 1:55.24 | 2:34.32 | |||
23 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.68 | 1:15.17 | 1:54.99 | 2:34.47 | |||
24 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.07 | 1:15.90 | 1:55.78 | 2:35.04 | |||
25 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.02 | 1:15.44 | 1:55.49 | 2:35.15 | |||
26 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.68 | 1:15.34 | 1:55.23 | 2:35.23 | |||
27 | Mona Simonsen | 1991 | Suðuroyar Svimjifelag | 36.06 | 1:14.89 | 1:55.47 | 2:36.34 | |||
28 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.45 | 1:19.08 | 1:58.16 | 2:36.50 | |||
29 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 37.19 | 1:16.78 | 1:57.01 | 2:36.75 | |||
30 | Marina Heller Hansen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 35.43 | 1:14.76 | 1:55.68 | 2:36.79 | |||
31 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 37.12 | 1:16.48 | 1:57.01 | 2:36.80 | |||
32 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 37.05 | 1:16.79 | 1:57.03 | 2:37.28 | |||
33 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | Holstebro Svømme Club | 36.82 | 1:16.26 | 1:56.92 | 2:37.34 | |||
34 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 37.61 | 1:17.60 | 1:57.52 | 2:37.38 | |||
35 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 35.77 | 1:15.39 | 1:56.30 | 2:37.42 | |||
36 | Caroline Grønlund | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 35.05 | 1:14.57 | 1:56.36 | 2:37.47 | |||
37 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 35.38 | 1:14.91 | 1:55.73 | 2:37.48 | |||
38 | Kamma Christensen | 1994 | Herlev Svømning | 36.46 | 1:15.24 | 1:56.07 | 2:37.74 | |||
39 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.97 | 1:18.08 | 1:58.58 | 2:38.63 | |||
40 | Laura Frandsen | 1993 | Allerød Svømmeklub | 37.29 | 1:17.09 | 1:57.93 | 2:38.69 | |||
41 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.03 | 1:15.20 | 1:56.59 | 2:38.75 | |||
42 | Cathrine Kallestrup | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 37.87 | 1:17.63 | 1:58.54 | 2:38.94 | |||
43 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | Vallensbæk IF af 1939 | 37.83 | 1:17.61 | 1:58.67 | 2:39.72 | |||
44 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 36.19 | 1:16.94 | 1:59.01 | 2:40.03 | |||
45 | Vibe Lyng Frandsen | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.09 | 1:17.52 | 1:58.81 | 2:40.19 | |||
46 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 38.05 | 1:18.74 | 1:59.90 | 2:40.39 | |||
47 | Tine Trolle | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 36.76 | 1:16.98 | 1:58.79 | 2:40.76 | |||
48 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.21 | 1:18.81 | 2:00.01 | 2:41.38 | |||
49 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 37.34 | 1:18.18 | 1:59.88 | 2:41.50 | |||
50 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 36.16 | 1:16.58 | 2:00.05 | 2:42.26 | |||
51 | Emily Ellekær | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 38.70 | 1:18.94 | 2:00.71 | 2:42.43 | |||
52 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Bov IF | 37.63 | 1:18.80 | 2:00.63 | 2:42.85 | |||
53 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 37.40 | 1:18.63 | 2:00.71 | 2:42.88 | |||
54 | Isabel Brylow | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 38.36 | 1:19.60 | 2:02.17 | 2:44.36 | |||
- | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | DSQ | svøm p.bryst v.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |