2020-05-28   17:35:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Tirsdag kl. 9.30

Resultat Løb 7 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 7 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:15   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 7, 200m Butterfly Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 
Dansk Rekord Junior: Anders Bo Pedersen (1981) 2:02.74 1999-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svømmeafdeling    28.35  1:00.37  1:33.11    2:06.99   
Chris Christensen  1988  West Swim Esbjerg    28.00  1:00.92  1:34.13    2:08.13   
Andreas Holkjær  1990  Allerød Svømmeklub    28.62  1:00.92  1:34.41    2:08.19   
Anders Jensen  1987  Vallensbæk IF af 1939    29.34  1:01.84  1:34.94    2:08.26   
Palle Gordon  1987  Aalborg Svømmeklub    28.55  1:01.13  1:35.30    2:08.53   
Jonas Hansen  1991  Farum Svømmeklub    28.61  1:00.86  1:34.06    2:08.91   
Lasse Offersen  1989  Greve Svømmeklub    27.81  1:01.03  1:34.88    2:09.43   
Tobias Düring  1989  Herlev Svømning    28.61  1:01.37  1:35.75    2:11.17   
Flori Lang  1983  Uster Wallisellen    27.78  1:01.25  1:36.02    2:11.40  Deltager ikke i finalen 
10  Mads Jensen  1991  Svømmeklubben MK 31    28.72  1:01.04  1:35.21    2:11.82   
11  Andreas Ortmann  1991  Allerød Svømmeklub    28.08  1:00.80  1:35.51    2:12.00   
12  Benjamin Kallehave  1990  Agfs Svømmeafdeling    29.47  1:02.09  1:36.13    2:12.32   
12  Thorbjørn H. Christensen  1989  Gladsaxe Idræts Forening    28.77  1:01.43  1:36.05    2:12.32  Deltager ikke i finalen 
14  Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svømmeklub    28.84  1:01.37  1:36.34    2:13.35   
15  Jakob Bjerre Knudsen  1990  Lyseng IF    29.47  1:03.05  1:37.24    2:13.75   
16  Stefan B. Høgild  1991  Herning Svømmeklub    30.91  1:04.83  1:38.95    2:14.38   
17  David Jakobsen  1990  Agfs Svømmeafdeling    29.63  1:03.56  1:38.63    2:14.44   
18  Lasse K. Hansen  1989  Swim Team Esbjerg    29.51  1:03.11  1:38.31    2:15.10   
19  Jonas Westergaard  1990  Tune I.f. Svømmeafdeling    30.20  1:03.97  1:39.24    2:15.16   
20  Daniel Svane Halkjær  1991  Aalborg Svømmeklub    31.42  1:06.59  1:41.40    2:15.77   
21  Pierre Houdet  1989  Gentofte Svømme Klub    30.27  1:04.62  1:40.38    2:16.27   
22  Jonas Andersen  1992  Svendborg Svømme Klub    29.85  1:04.49  1:40.62    2:17.73   
23  Andreas Mouritsen  1992  Greve Svømmeklub    31.26  1:06.19  1:41.37    2:18.29   
24  Steffan Hansen  1990  Swim Team Esbjerg    29.72  1:03.57  1:40.01    2:18.67  Deltager ikke i finalen 
25  Sigurd Greve Dideriksen  1992  GI-40 Hermes    30.59  1:05.75  1:42.28    2:20.00   
26  Rasmus Busk Sørensen  1991  Holstebro Svømme Club    31.40  1:07.14  1:43.36    2:20.59   
27  Kasper Holkjær  1993  Allerød Svømmeklub    31.69  1:07.74  1:44.84    2:22.22   
28  Jan Søgaard  1987  Kolding SK    30.57  1:05.71  1:42.81    2:22.34   
28  Jacob Petersen Bach  1987  Farum Svømmeklub    31.61  1:07.44  1:44.91    2:22.34   
30  Andreas Hallberg Jensen  1992  Albertslund IF    29.77  1:04.56  1:42.12    2:24.57   
31  Ömer Faruk Benli  1993  Helsingør Svømmeklub    31.94  1:09.16  1:46.86    2:25.01   
32  Benjamin Schlie  1992  Herning Svømmeklub    30.99  1:07.21  1:45.65    2:25.32   
33  Tobias T. Jensen  1988  Nyborg Svømmeklub    31.98  1:09.08  1:46.44    2:25.50   
34  Martin Madsen  1990  Greve Svømmeklub    31.74  1:08.27  1:46.41    2:26.84   
35  Troels Johansson  1992  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.86  1:06.43  1:47.31    2:27.28   
36  Kasper Ege Street  1989  Svømmeklubben MK 31    30.59  1:07.32  1:46.57    2:27.77   
37  Morten Hansen  1993  Swim Team Esbjerg    31.09  1:07.97  1:47.19    2:28.72   
38  Piet Løje  1991  Svømmeklubben Syd    32.50  1:10.28  1:50.07    2:29.57   
39  Bjarke Rasmussen  1992  Jyllinge Gundsømagle IF    32.40  1:10.14  1:50.20    2:30.76   
40  Jonathan Binner Becktor  1992  Gentofte Svømme Klub    31.51  1:08.95  1:48.75    2:32.63   
41  Casper Skov  1989  Vallensbæk IF af 1939    31.27  1:08.14  1:49.08    2:32.88   
42  Christian Paaske  1992  Køge Svømmeklub    36.50  1:19.11  2:03.26    2:48.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark