2020-05-28   17:17:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Tirsdag kl. 9.30

Resultat Løb 2 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 2 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:59.64 2001-07-28 
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Elspa Mørkøre  1991  West Swim Esbjerg    28.97  1:00.20  1:32.85    2:06.56   
Amalie Emma Thomsen  1994  Allerød Svømmeklub    29.99  1:01.88  1:34.54    2:07.31   
Mathilde Pugholm Hvid  1990  Holstebro Svømme Club    29.82  1:02.18  1:34.89    2:07.46   
Mathilde Balle  1989  Herning Svømmeklub    30.37  1:02.78  1:35.66    2:07.86   
Sofie Harnfeldt  1991  Birkerød Svømmeklub    29.35  1:01.67  1:34.48    2:07.93   
Emilie Hilsted  1991  Birkerød Svømmeklub    30.03  1:02.21  1:34.79    2:08.05   
Kristine Skou  1988  Allerød Svømmeklub    29.73  1:01.34  1:34.82    2:08.84   
Katrine Holm Sørensen  1992  Swim Team Esbjerg    30.67  1:02.48  1:35.81    2:09.25   
Pernille Jalsøe  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.95  1:03.74  1:36.71    2:09.43   
10  Randi F. Nielsen  1989  O.s.l.f.    29.80  1:02.59  1:36.14    2:09.99   
11  Laura Brink Pedersen  1992  Gladsaxe Idræts Forening    30.90  1:04.02  1:37.50    2:10.55  Deltager ikke i finalen 
12  Kia Hansen  1995  Køge Svømmeklub    30.92  1:04.05  1:38.17    2:10.67   
13  Karen Nielsen  1990  Svømmeklubben Syd    31.38  1:04.59  1:38.17    2:11.60   
14  Nicole Møller  1993  Swim Team Esbjerg    31.00  1:03.98  1:37.97    2:11.80   
15  Tenna Larsson  1989  Gladsaxe Idræts Forening    31.34  1:04.51  1:38.69    2:12.08  Deltager ikke i finalen 
16  Trine Gudnitz  1987  Helsingør Svømmeklub    30.53  1:03.20  1:37.25    2:12.10   
17  Trine Friis  1990  Allerød Svømmeklub    30.97  1:03.90  1:38.26    2:12.33   
18  Emilie Hahne  1993  Birkerød Svømmeklub    30.82  1:04.42  1:38.60    2:12.92   
19  Monique Johansen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.66  1:03.85  1:38.40    2:13.12   
20  Anja Olsen  1993  Agfs Svømmeafdeling    30.07  1:03.90  1:38.85    2:13.14   
21  Julie Leth-Espensen  1992  GI-40 Hermes    30.79  1:04.20  1:38.41    2:13.21   
22  Josefine Børthy Petersen  1993  Helsingør Svømmeklub    30.71  1:04.91  1:39.68    2:13.87   
23  Pernille Blume  1994  Gladsaxe Idræts Forening    31.21  1:04.48  1:39.37    2:13.95   
24  Ida Marie Vedel  1994  Farum Svømmeklub    31.61  1:05.39  1:39.86    2:14.38   
25  Mona Simonsen  1991  Suðuroyar Svimjifelag    30.53  1:04.34  1:39.65    2:14.81   
26  Annie L. Pedersen  1992  West Swim Esbjerg    30.79  1:04.84  1:39.78    2:14.97   
27  Pernille Moth  1994  Aalborg Svømmeklub    32.45  1:06.25  1:40.58    2:15.05   
28  Camilla Jacobsen  1990  Køge Svømmeklub    31.97  1:06.00  1:40.58    2:15.08   
29  Nanna Huus Jakobsen  1990  Agfs Svømmeafdeling    31.04  1:05.18  1:40.63    2:15.68   
30  Mai Hjelmgaard  1994  Vallensbæk IF af 1939    31.59  1:05.62  1:40.86    2:15.74   
31  Katja Holm  1994  Agfs Svømmeafdeling    32.13  1:06.17  1:41.40    2:16.04   
32  Stine Dahl Vest  1994  Gentofte Svømme Klub    31.22  1:05.29  1:40.72    2:16.08   
33  Selina Sidenius Jensen  1992  Allerød Svømmeklub    31.84  1:05.69  1:40.85    2:16.24   
34  Stine Garne Larsen  1992  Allerød Svømmeklub    30.65  1:04.77  1:40.44    2:16.35   
35  Pernille Bak Larsen  1991  Svømmeklubben S 68    32.72  1:06.42  1:41.57    2:16.54   
36  Camilla Rønbøg  1992  Albertslund IF    31.69  1:06.67  1:41.68    2:16.60   
37  Julie Brøndum Petersen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.57  1:06.22  1:41.73    2:16.89   
38  Pernille Juel  1994  Næstved IF    31.55  1:05.44  1:41.27    2:17.08   
39  Katrine Skov Pedersen  1989  Frem Odense    30.93  1:04.69  1:40.41    2:17.14   
40  Maiken Steen-Andersen  1992  Hillerød Svømmeklub    32.42  1:06.73  1:41.86    2:17.15   
41  Trine Søby  1991  Gladsaxe Idræts Forening    31.18  1:04.93  1:41.04    2:17.34  Deltager ikke i finalen 
42  Sofie Lunden Nielsen  1992  Aalborg Svømmeklub    31.56  1:06.11  1:41.65    2:17.45   
43  Julie Langhorn  1994  Slangerup Svømmeklub    30.96  1:06.69  1:42.91    2:18.06   
44  Emilia Staugaard  1994  Svømmeklubben Sønderborg    31.77  1:06.05  1:42.39    2:18.20   
45  Emma Wael  1993  Svømmeklubben Syd    31.41  1:05.90  1:42.01    2:18.36   
46  Cecilie Lagerbon Olsson  1991  Farum Svømmeklub    31.53  1:05.79  1:41.64    2:19.16   
47  Bettina Caspersen  1992  Lyngby Svømmeklub    31.31  1:06.14  1:42.56    2:19.81   
48  Kristine Hansen  1989  Ringsted Svømme Klub    31.82  1:06.66  1:43.65    2:20.34   
49  Lea Wiencke  1992  Søllerød Svømmeklub SNIK    31.67  1:06.93  1:44.00    2:20.78   
50  Laura Tvermoes  1993  Farum Svømmeklub    31.70  1:07.46  1:45.02    2:22.78   
51  Lene Rasmussen  1989  Svømmeklubben S 68    33.45  1:09.76  1:48.38    2:26.86   
52  Martine Bender  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.75  1:09.46  1:48.33    2:27.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark