Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 12 (Indledende) Senior - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM-L og DJM-L og Danish Open |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2008 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|
|
Arrangør |
Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 800m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:28.88 2008-03-21 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:05.23 |
2:14.28 |
3:22.31 |
4:30.69 |
9:02.39 |
|
|
|
|
|
|
5:38.69 |
6:47.23 |
7:55.50 |
|
|
|
2 |
Louise Jansen |
1984 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:05.50 |
2:14.43 |
3:23.13 |
4:31.93 |
9:07.18 |
|
|
|
|
|
|
5:40.05 |
6:49.41 |
7:58.72 |
|
|
|
3 |
Trine Gudnitz |
1987 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:05.59 |
2:14.68 |
3:24.89 |
4:35.17 |
9:16.48 |
|
|
|
|
|
|
5:44.70 |
6:54.99 |
8:06.33 |
|
|
|
4 |
Trine Friis |
1990 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:07.27 |
2:17.36 |
3:27.03 |
4:37.79 |
9:19.04 |
|
|
|
|
|
|
5:47.87 |
6:58.58 |
8:09.17 |
|
|
|
5 |
Pernille Jalsøe |
1993 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:06.30 |
2:16.59 |
3:26.64 |
4:37.51 |
9:19.88 |
|
|
|
|
|
|
5:48.07 |
6:59.07 |
8:10.01 |
|
|
|
6 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
Holstebro Svømme Club |
|
1:07.37 |
2:18.28 |
3:29.76 |
4:41.10 |
9:25.25 |
|
|
|
|
|
|
5:52.33 |
7:03.90 |
8:15.39 |
|
|
|
7 |
Nicole Møller |
1993 |
Swim Team Esbjerg |
|
1:07.33 |
2:17.77 |
3:29.01 |
4:40.32 |
9:25.92 |
|
|
|
|
|
|
5:51.89 |
7:03.52 |
8:15.19 |
|
|
|
8 |
Ida Skaanning-Norris |
1991 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:06.08 |
2:16.39 |
3:28.36 |
4:40.52 |
9:32.47 |
|
|
|
|
|
|
5:52.59 |
7:06.35 |
8:19.94 |
|
|
|
9 |
Ida Marie Vedel |
1994 |
Farum Svømmeklub |
|
1:08.75 |
2:21.40 |
3:33.63 |
4:46.26 |
9:33.67 |
Deltager ikke i finalen |
|
|
|
|
|
5:58.45 |
7:10.72 |
8:22.89 |
|
|
|
10 |
Caroline Harms-Tefke |
1992 |
Farum Svømmeklub |
|
1:08.28 |
2:19.82 |
3:31.19 |
4:42.86 |
9:35.20 |
|
|
|
|
|
|
5:55.16 |
7:07.92 |
8:21.41 |
|
|
|
11 |
Monique Johansen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:08.37 |
2:20.37 |
3:33.25 |
4:45.35 |
9:37.32 |
|
|
|
|
|
|
5:58.84 |
7:12.67 |
8:25.77 |
|
|
|
12 |
Katja Holm |
1994 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:06.97 |
2:17.94 |
3:29.74 |
4:42.63 |
9:38.13 |
|
|
|
|
|
|
5:55.96 |
7:09.61 |
8:23.96 |
|
|
|
13 |
Camilla Jacobsen |
1990 |
Køge Svømmeklub |
|
1:09.30 |
2:21.84 |
3:35.03 |
4:49.35 |
9:41.13 |
|
|
|
|
|
|
6:02.35 |
7:15.79 |
8:29.26 |
|
|
|
14 |
Cecilie Franck |
1991 |
Svømmeklubben Syd |
|
1:09.90 |
2:23.21 |
3:36.92 |
4:50.78 |
9:41.58 |
|
|
|
|
|
|
6:04.04 |
7:17.30 |
8:30.61 |
|
|
|
15 |
Matilde Riis |
1988 |
Køge Svømmeklub |
|
1:08.48 |
2:19.05 |
3:31.50 |
4:45.76 |
9:42.51 |
|
|
|
|
|
|
6:01.40 |
7:16.16 |
8:29.71 |
|
|
|
16 |
Maiken Steen-Andersen |
1992 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:09.17 |
2:22.35 |
3:35.20 |
4:48.79 |
9:43.30 |
|
|
|
|
|
|
6:02.41 |
7:16.34 |
8:29.91 |
|
|
|
17 |
Nanna Huus Jakobsen |
1990 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:07.70 |
2:20.34 |
3:34.11 |
4:48.66 |
9:43.48 |
|
|
|
|
|
|
6:03.20 |
7:16.85 |
8:31.08 |
|
|
|
18 |
Mathilde Huss-Hansen |
1994 |
GI-40 Hermes |
|
1:07.77 |
2:20.59 |
3:34.53 |
4:48.78 |
9:46.09 |
|
|
|
|
|
|
6:02.76 |
7:17.32 |
8:31.64 |
|
|
|
19 |
Marianne Juhl |
1989 |
Søllerød Svømmeklub SNIK |
|
1:09.50 |
2:22.61 |
3:36.54 |
4:50.78 |
9:48.08 |
|
|
|
|
|
|
6:05.80 |
7:20.35 |
8:34.94 |
|
|
|
20 |
Mia Gersly |
1991 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:08.96 |
2:21.42 |
3:34.66 |
4:49.51 |
9:49.81 |
|
|
|
|
|
|
6:03.85 |
7:19.50 |
8:34.92 |
|
|
|
21 |
Terese Gerdts |
1993 |
Køge Svømmeklub |
|
1:09.62 |
2:22.74 |
3:36.57 |
4:51.12 |
9:50.96 |
|
|
|
|
|
|
6:05.49 |
7:21.32 |
8:37.16 |
|
|
|
22 |
Katrine Yde Pedersen |
1993 |
Thisted Svømmeklub |
|
1:09.29 |
2:22.83 |
3:37.02 |
4:52.04 |
9:54.63 |
|
|
|
|
|
|
6:07.49 |
7:23.54 |
8:39.58 |
|
|
|
23 |
Ditte Damgaard |
1993 |
Kalundborg SK |
|
1:09.02 |
2:23.75 |
3:39.25 |
4:54.86 |
9:59.91 |
|
|
|
|
|
|
6:11.30 |
7:27.89 |
8:44.20 |
|
|
|
24 |
Isabel Brylow |
1994 |
Svømmeklubben MK 31 |
|
1:10.65 |
2:25.90 |
3:41.47 |
4:57.21 |
10:00.36 |
|
|
|
|
|
|
6:12.89 |
7:28.80 |
8:44.66 |
|
|
|
25 |
Lea Hoffmann |
1991 |
Delta Swim |
|
1:11.60 |
2:27.62 |
3:42.86 |
4:58.56 |
10:01.57 |
|
|
|
|
|
|
6:14.23 |
7:30.49 |
8:47.00 |
|
|
|
26 |
Elisabeth H. Thostrup |
1992 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:12.55 |
2:28.73 |
3:44.78 |
5:01.38 |
10:05.68 |
|
|
|
|
|
|
6:18.26 |
7:35.00 |
8:51.46 |
|
|
|
27 |
Lea Wiencke |
1992 |
Søllerød Svømmeklub SNIK |
|
1:10.62 |
2:26.33 |
3:42.69 |
4:59.90 |
10:07.59 |
|
|
|
|
|
|
6:17.70 |
7:34.44 |
8:51.58 |
|
|
|
28 |
Camilla Andersen |
1993 |
Herning Svømmeklub |
|
1:11.45 |
2:27.61 |
3:45.01 |
5:02.47 |
10:10.30 |
|
|
|
|
|
|
6:19.98 |
7:37.67 |
8:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
|