2020-08-07   14:48:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 50 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Løb 50 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  06 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  19:25   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 50, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 4:15.47 2005-03-27 
Dansk Rekord Junior: AGF (1900) 4:30.83 2007-07-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Sigma Nordsjælland 1  SIGMA Nordsjælland            4:19.15   
  Michelle B. Strandskov  1991      33.47  1:09.06      1:09.06   
  Julie Hjorth-Hansen  1984      32.98  1:10.16      2:19.22   
  Josephine Emilie Thomsen  1990      29.29  1:02.83      3:22.05   
  Louise Jansen  1984      27.34  57.10      4:19.15   
                     
Sto Damer 1  STO 95            4:21.28   
  Line Møller Pedersen  1989      32.42  1:07.35      1:07.35   
  Rikke Møller Pedersen  1989      32.90  1:12.63      2:19.98   
  Julie Hougård  1991      29.10  1:02.75      3:22.73   
  Randi F. Nielsen  1989      27.56  58.55      4:21.28   
                     
Agf 2 Senior Piger  Agfs Svømmeafdeling            4:27.29   
  Pernille Larsen  1992      31.32  1:04.26      1:04.26   
  Josephina Bartela  1994      35.23  1:16.26      2:20.52   
  Katrine Crone  1992      30.89  1:07.16      3:27.68   
  Anja Olsen  1993      28.31  59.61      4:27.29   
                     
Sigma Nordsjælland 2  SIGMA Nordsjælland            4:36.72   
  Amalie Emma Thomsen  1994      34.15  1:09.83      1:09.83   
  Emilie Hilsted  1991      36.89  1:19.86      2:29.69   
  Sofie Harnfeldt  1991      30.79  1:07.60      3:37.29   
  Kristine Skou  1988      28.36  59.43      4:36.72   
                     
Herning Killerwhales Da  1992  Herning Svømmeklub            4:37.00   
  Stine Malle  1990      34.40  1:12.75      1:12.75   
  Frederikke Hedegaard  1993      35.93  1:16.94      2:29.69   
  Heidi Mikkelsen  1985      29.28  1:05.24      3:34.93   
  Mathilde Balle  1989      29.19  1:02.07      4:37.00   
                     
Kvik Damer 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:39.97   
  Monique Johansen  1994      35.07  1:13.58      1:13.58   
  Helena Pedersen  1991      35.59           
  Mia Gersly  1991      3:01.57  3:38.01      3:38.01   
  Mette Pedersen  1993      29.27  1:01.96      4:39.97   
                     
Gentofte Damer  Gentofte Svømme Klub            4:41.66   
  Josephine Uhrbrand  1991      35.70  1:13.77      1:13.77   
  Olivia Ane Frey  1994      37.69  1:19.86      2:33.63   
  Klara Grønne Leth  1990      30.57  1:06.12      3:39.75   
  Stine Dahl Vest  1994      29.65  1:01.91      4:41.66   
                     
Gsc Damer 1  Gladsaxe Idræts Forening            4:42.14   
  Maika Larsson  1993      34.82  1:12.41      1:12.41   
  Tenna Larsson  1989      37.63  1:19.89      2:32.30   
  Laura Brink Pedersen  1992      31.97  1:09.07      3:41.37   
  Pernille Blume  1994      29.08  1:00.77      4:42.14   
                     
Hovedstaden Damer  Swim Team Hovedstaden            4:42.29   
  Birka Månsson  1992      35.33  1:13.42      1:13.42   
  Julie Leth-Espensen  1992      36.82  1:18.45      2:31.87   
  Emma Aabroe  1994      31.42  1:09.13      3:41.00   
  Louise Delani  1984      29.05  1:01.29      4:42.29   
                     
10  Sto Damer 2  STO 95            4:44.44   
  Line Gregersen  1994      33.35  1:08.50      1:08.50   
  Mathilde Egelund  1991      38.10  1:20.64      2:29.14   
  Helene Nielsen  1993      32.54  1:12.67      3:41.81   
  Katrine Skov Pedersen  1989      29.68  1:02.63      4:44.44   
                     
11  Hsc Damer 1  Holstebro Svømme Club            4:45.09   
  Mette Marie Blæsbjerg  1993      35.48  1:13.27      1:13.27   
  Louise B. Dalgaard  1990      38.20  1:21.77      2:35.04   
  Sofie Thorsø  1992      32.63  1:09.71      3:44.75   
  Mathilde Pugholm Hvid  1990      29.05  1:00.34      4:45.09   
                     
12  Gti Damer  GTI            4:47.75   
  Julie Christiansen  1993      35.58  1:13.76      1:13.76   
  Emilie Ormstrup  1993      36.32  1:17.29      2:31.05   
  Maja Sofie Hansen  1991      31.36  1:09.27      3:40.32   
  Julie Damberg  1992      32.22  1:07.43      4:47.75   
                     
13  Silkeborg Damer  1986  Silkeborg Svømmeklub            4:47.88   
  Runa Dalby  1993      35.45  1:14.40      1:14.40   
  Signe Tolstrup  1995      38.68  1:21.33      2:35.73   
  Tina Flaskager  1986      30.44  1:08.81      3:44.54   
  Signe Olsen  1990      29.81  1:03.34      4:47.88   
                     
14  Hold Sen  Lyngby Svømmeklub            4:48.37   
  Kelly Riber Rasmussen  1994      34.61  1:13.16      1:13.16   
  Anna Klüver Jepsen  1993      37.17  1:21.29      2:34.45   
  Louise Kaltoft Petersen  1992      32.77  1:11.51      3:45.96   
  Bettina Caspersen  1992      29.28  1:02.41      4:48.37   
                     
15  Gsc Damer 2  Gladsaxe Idræts Forening            4:48.44   
  Caroline Øhrstrøm  1995      34.87  1:12.92      1:12.92   
  Josefine Rytter  1994      39.17  1:23.25      2:36.17   
  Katrine Axelsen  1992      32.06  1:09.83      3:46.00   
  Ida Skaanning-Norris  1991      29.73  1:02.44      4:48.44   
                     
16  Søllerød Damer  Søllerød Svømmeklub SNIK            4:51.22   
  Vibe Lyng Frandsen  1993      36.34  1:16.03      1:16.03   
  Frederikke Hall  1992      37.39  1:19.55      2:35.58   
  Louise Koch Rasmussen  1987      33.36  1:11.84      3:47.42   
  Marie Lensbjerg  1991      29.33  1:03.80      4:51.22   
                     
17  Damer Frederikssund  Frederikssund Svømmeklub            4:52.01   
  Cathrine Kallestrup  1993      36.68  1:14.93      1:14.93   
  Kimmie Thorsen  1992      38.68  1:22.45      2:37.38   
  Line Andersen  1991      32.77  1:10.94      3:48.32   
  Marina Heller Hansen  1994      30.13  1:03.69      4:52.01   
                     
18  Syd Damer :-)  1990  Svømmeklubben Syd            4:52.66   
  Katja Løje  1993      34.62  1:11.01      1:11.01   
  Karen Nielsen  1990      41.28  1:26.35      2:37.36   
  Cecilie Franck  1991      33.40  1:12.55      3:49.91   
  Emma Wael  1993      29.91  1:02.75      4:52.66   
                     
19  Kvik Damer 2  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:55.60   
  Sarah Lorentzen  1992      34.70  1:12.99      1:12.99   
  Malene Eskildsen  1994      39.72  1:24.91      2:37.90   
  Julie Brøndum Petersen  1994      33.37  1:12.59      3:50.49   
  Martine Bender  1994      30.51  1:05.11      4:55.60   
                     
Farum Damer  Farum Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Camilla Tschikai Pedersen  1991      34.69  1:12.10      1:12.10   
  Malene Johansson  1992              2:34.44   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark