2020-08-07   15:12:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 43 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Løb 43 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  05 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:33   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 43, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 3:49.88 2005-03-26 
Dansk Rekord Junior: Lyngby Svømmeklub (1900) 4:01.55 2002-07-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Sigma Nordsjælland 1  SIGMA Nordsjælland            3:48.12  Dansk Rekord - Senior 
  Josephine Emilie Thomsen  1990      27.62  57.54      57.54   
  Julie Hjorth-Hansen  1984      27.21  56.29      1:53.83   
  Lotte Friis  1988      27.41  57.51      2:51.34   
  Louise Jansen  1984      27.46  56.78      3:48.12   
                     
Wes Damer  West Swim Esbjerg            3:57.51   
  Elspa Mørkøre  1991      27.87  58.21      58.21   
  Line Præst Lauridsen  1989      27.42  58.47      1:56.68   
  Anna Aagaard  1990      28.46  59.77      2:56.45   
  Annie L. Pedersen  1992      29.00  1:01.06      3:57.51   
                     
Kvik Damer 2  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:58.75   
  Mette Pedersen  1993      29.78  1:01.92      1:01.92   
  Jeanette Ottesen  1987      26.30  54.67      1:56.59   
  Pernille Jalsøe  1993      28.81  1:00.66      2:57.25   
  Monique Johansen  1994      29.42  1:01.50      3:58.75   
                     
Sigma Nordsjælland 2  SIGMA Nordsjælland            3:59.24   
  Emilie Hilsted  1991      29.23  1:00.41      1:00.41   
  Sofie Harnfeldt  1991      29.01  1:00.67      2:01.08   
  Michelle B. Strandskov  1991      28.55  59.04      3:00.12   
  Kristine Skou  1988      28.27  59.12      3:59.24   
                     
Sto Damer 1  STO 95            4:04.69   
  Randi F. Nielsen  1989      28.63  59.73      59.73   
  Julie Hougård  1991      28.95  1:01.16      2:00.89   
  Rikke Møller Pedersen  1989      29.03  1:01.47      3:02.36   
  Katrine Skov Pedersen  1989      30.03  1:02.33      4:04.69   
                     
Gsc Damer 1  Gladsaxe Idræts Forening            4:07.05   
  Tenna Larsson  1989      29.60  1:00.76      1:00.76   
  Trine Søby  1991      29.36  1:02.37      2:03.13   
  Laura Brink Pedersen  1992      30.01  1:02.68      3:05.81   
  Pernille Blume  1994      29.45  1:01.24      4:07.05   
                     
Herning Killerwhales Da  1992  Herning Svømmeklub            4:08.31   
  Tea L. Christensen  1989      30.06  1:02.82      1:02.82   
  Heidi Mikkelsen  1985      29.44  1:01.52      2:04.34   
  Nanna Lunding  1991      30.16  1:03.57      3:07.91   
  Mathilde Balle  1989      28.43  1:00.40      4:08.31   
                     
Helsingør Damer  1992  Helsingør Svømmeklub            4:08.63   
  Caroline Grønlund  1993      30.09  1:03.43      1:03.43   
  Trine Gudnitz  1987      29.53  1:01.72      2:05.15   
  Josefine Børthy Petersen  1993      30.24  1:02.64      3:07.79   
  Josephine Grønning  1991      28.44  1:00.84      4:08.63   
                     
Syd Damer :-)  1990  Svømmeklubben Syd            4:10.26   
  Karen Nielsen  1990      29.81  1:01.41      1:01.41   
  Katja Løje  1993      29.71  1:02.90      2:04.31   
  Cecilie Franck  1991      30.21  1:03.96      3:08.27   
  Emma Wael  1993      29.45  1:01.99      4:10.26   
                     
10  Gentofte Damer  Gentofte Svømme Klub            4:12.44   
  Josephine Uhrbrand  1991      30.83  1:03.89      1:03.89   
  Stine Dahl Vest  1994      29.18  1:01.41      2:05.30   
  Emilie Egesborg  1992      29.95  1:02.03      3:07.33   
  Klara Grønne Leth  1990      30.32  1:05.11      4:12.44   
                     
11  Hsc Damer 1  Holstebro Svømme Club            4:13.95   
  Mathilde Pugholm Hvid  1990      28.56  58.69      58.69   
  Sofie Thorsø  1992      31.61  1:04.63      2:03.32   
  Louise B. Dalgaard  1990      31.29  1:06.16      3:09.48   
  Astrid Brink Hundebøl  1991      30.04  1:04.47      4:13.95   
                     
12  Vat Piger  VAT            4:14.85   
  Mai Hjelmgaard  1994      30.27  1:03.04      1:03.04   
  Rósa Vikingsdottír  1993      32.23  1:06.56      2:09.60   
  Anna Maria Svanbergsson  1993      30.48  1:02.49      3:12.09   
  Camilla Rønbøg  1992      30.10  1:02.76      4:14.85   
                     
13  Gti Damer  GTI            4:15.28   
  Maja Sofie Hansen  1991      29.99  1:02.89      1:02.89   
  Emilie Ormstrup  1993      30.59  1:03.13      2:06.02   
  Julie Christiansen  1993      30.79  1:04.26      3:10.28   
  Sofie Kisbye Høj  1992      31.14  1:05.00      4:15.28   
                     
14  Hovedstaden Damer  Swim Team Hovedstaden            4:16.11   
  Mathilde Huss-Hansen  1994      31.14  1:05.67      1:05.67   
  Julie Leth-Espensen  1992      30.16  1:02.91      2:08.58   
  Birka Månsson  1992      30.23  1:04.47      3:13.05   
  Louise Delani  1984      29.22  1:03.06      4:16.11   
                     
15  Silkeborg Damer  1986  Silkeborg Svømmeklub            4:17.29   
  Freja Østergaard  1995      31.29  1:05.08      1:05.08   
  Signe Olsen  1990      30.50  1:03.76      2:08.84   
  Isabella Kjeldsen  1993      30.72  1:04.04      3:12.88   
  Tina Flaskager  1986      30.78  1:04.41      4:17.29   
                     
16  Damer Frederikssund  Frederikssund Svømmeklub            4:17.48   
  Line Andersen  1991      30.59  1:03.62      1:03.62   
  Louise Hedelund  1992      30.53  1:05.48      2:09.10   
  Line Fyrstenborg  1992      31.45  1:05.14      3:14.24   
  Marina Heller Hansen  1994      30.27  1:03.24      4:17.48   
                     
17  Gsc Damer 2  Gladsaxe Idræts Forening            4:17.87   
  Ida Skaanning-Norris  1991      30.43  1:03.02      1:03.02   
  Katrine Axelsen  1992      30.76  1:04.44      2:07.46   
  Siv Nilsson Pedersen  1995      30.44  1:04.20      3:11.66   
  Josefine Rytter  1994      32.05  1:06.21      4:17.87   
                     
18  Søllerød Damer  Søllerød Svømmeklub SNIK            4:18.28   
  Marie Lensbjerg  1991      30.48  1:04.33      1:04.33   
  Lea Wiencke  1992      31.04  1:05.61      2:09.94   
  Vibe Lyng Frandsen  1993      30.33  1:04.09      3:14.03   
  Louise Koch Rasmussen  1987      30.92  1:04.25      4:18.28   
                     
19  Hjørring  Svømmeklubben S 68            4:18.74   
  Pernille Bak Larsen  1991      30.11  1:02.75      1:02.75   
  Tine Trolle  1991      30.06  1:03.44      2:06.19   
  Camilla Stange  1989      32.20  1:07.62      3:13.81   
  Lene Rasmussen  1989      31.12  1:04.93      4:18.74   
                     
20  Sto Damer 2  STO 95            4:19.21   
  Line Gregersen  1994      30.44  1:03.42      1:03.42   
  Helene Nielsen  1993      30.99  1:04.88      2:08.30   
  Mathilde Egelund  1991      31.41  1:05.13      3:13.43   
  Line Møller Pedersen  1989      31.20  1:05.78      4:19.21   
                     
21  Triton Vejle Pi  Vejle Svømmeklub Triton            4:23.44   
  Helena Stanbury  1990      31.41  1:05.90      1:05.90   
  Simone Martinsen  1994      29.31  1:02.70      2:08.60   
  Mai Nyholm  1993      32.27  1:07.97      3:16.57   
  Mathilde Stærk  1990      31.94  1:06.87      4:23.44   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark