2020-08-07   14:13:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 49 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Løb 49 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  06 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  19:04   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 49, 4X100m Medley Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:46.94 2007-07-12 
Dansk Rekord Junior: Sigma NS (1988) 3:53.45 2006-04-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Sigma Nordsjælland 1  SIGMA Nordsjælland            3:49.66   
  Mathias Gydesen  1988      27.27  56.37      56.37   
  Julius Skaarup Schmidt  1988      30.22  1:06.17      2:02.54   
  Emil Dall-Nielsen  1984      25.28  54.86      2:57.40   
  Johan Peen  1988      24.83  52.26      3:49.66   
                     
Wes Herrer  West Swim Esbjerg            3:52.28   
  Chris Christensen  1988      28.72  59.87      59.87   
  Jacob Carstensen  1978      29.58  1:03.11      2:02.98   
  Rasmus Schmidt Sørensen  1992      26.08  57.76      3:00.74   
  Jon Rud  1986      24.82  51.54      3:52.28   
                     
Vat Herrer 1  VAT            3:55.07   
  Anders Jensen  1987      28.90  59.72      59.72   
  Morten Klarskov  1992      31.86  1:07.98      2:07.70   
  Jonas Sørensen  1990      26.99  57.74      3:05.44   
  Jakob Andkjær  1985      23.74  49.63      3:55.07   
                     
Kvik Herrer 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:58.23   
  Tobias Urban Hansen  1987      28.36  58.75      58.75   
  Daniel Svendsen  1990      30.56  1:06.16      2:04.91   
  Patrik Leth Jørgensen  1992      27.15  59.42      3:04.33   
  Kristian Weber Larsen  1990      25.53  53.90      3:58.23   
                     
Hold Sen1  Lyngby Svømmeklub            3:59.34   
  Jens Peter Träff  1988      30.59  1:03.48      1:03.48   
  Jesper Kristensen  1982      30.80  1:06.64      2:10.12   
  Martin Hersom Hansen  1986      25.39  55.94      3:06.06   
  Peter Skotte  1991      25.22  53.28      3:59.34   
                     
Aalborg Herrer Senior  Aalborg Svømmeklub            4:02.97   
  Palle Gordon  1987      29.98  1:00.82      1:00.82   
  Peter Sørensen  1988      31.43  1:09.33      2:10.15   
  Daniel Svane Halkjær  1991      27.47  59.08      3:09.23   
  Simon Sønderup Jensen  1988      24.87  53.74      4:02.97   
                     
Sigma Nordsjælland 2  SIGMA Nordsjælland            4:03.62   
  Thomas Lianee  1985      29.88  1:01.15      1:01.15   
  Andreas Holkjær  1990      32.65  1:09.78      2:10.93   
  Andreas Ortmann  1991      27.19  59.80      3:10.73   
  Jacob Lercke Skytte  1984      25.13  52.89      4:03.62   
                     
Gsc Herrer 1  Gladsaxe Idræts Forening            4:05.12   
  Anders Blume  1990      30.47  1:03.04      1:03.04   
  Simon Westh  1990      32.03  1:10.31      2:13.35   
  Christian Rasmussen  1989      27.03  58.83      3:12.18   
  Thorbjørn H. Christensen  1989      24.89  52.94      4:05.12   
                     
Kvik Herrer 2  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:07.53   
  Frederik Wørmer  1990      29.63  1:00.34      1:00.34   
  Alex Søgaard  1986      30.64  1:09.69      2:10.03   
  Kevin Sigsgaard  1993      28.32  1:02.24      3:12.27   
  Simon Salinas  1985      26.27  55.26      4:07.53   
                     
10  Gti Herrer 1  GTI            4:08.67   
  Lasse Offersen  1989      30.25  1:01.45      1:01.45   
  Thomas Dahl Sørensen  1992      32.04  1:09.45      2:10.90   
  Andreas Mouritsen  1992      28.36  1:01.79      3:12.69   
  Jonas Westergaard  1990      26.25  55.98      4:08.67   
                     
11  Gentofte Herrer  Gentofte Svømme Klub            4:08.71   
  Otto Linnet  1988      31.52  1:04.17      1:04.17   
  Mathias Andersen  1991      30.45  1:07.20      2:11.37   
  Pierre Houdet  1989      27.19  1:00.25      3:11.62   
  Tobias Kragholm  1992      26.57  57.09      4:08.71   
                     
12  Silkeborg Herrer  1987  Silkeborg Svømmeklub            4:09.49   
  Jonas Skall Hansen  1990      31.47  1:07.03      1:07.03   
  David Adelskov  1987      30.62  1:07.38      2:14.41   
  Jesper Andersen  1989      27.30  59.72      3:14.13   
  Morten Riemenschneider  1989      26.43  55.36      4:09.49   
                     
13  Herning Killerwhales Hr  1990  Herning Svømmeklub            4:11.81   
  Martin Duedahl  1985      30.75  1:04.03      1:04.03   
  Mads Pedersen  1991      32.09  1:09.43      2:13.46   
  Stefan B. Høgild  1991      28.71  1:01.69      3:15.15   
  Jens Glent Abildgaard  1991      26.33  56.66      4:11.81   
                     
14  Swim Team Esbjerg  1992  Swim Team Esbjerg            4:12.58   
  Peter Lund Hansen  1992      31.27  1:04.60      1:04.60   
  Steffan Hansen  1990      31.76  1:09.55      2:14.15   
  Lasse K. Hansen  1989      27.59  1:00.71      3:14.86   
  Morten Hansen  1993      27.17  57.72      4:12.58   
                     
15  Hovedstaden Herrer  Swim Team Hovedstaden            4:14.24   
  Sigurd Greve Dideriksen  1992      31.63  1:05.54      1:05.54   
  Christian Christensen  1991      32.37  1:12.15      2:17.69   
  Mads Jensen  1991      26.99  59.53      3:17.22   
  Kasper Ege Street  1989      26.24  57.02      4:14.24   
                     
16  Gti Herrer 2  GTI            4:15.87   
  Emil K. Mortensen  1993      32.07  1:06.14      1:06.14   
  Emil Cortes Andre  1990      32.79  1:09.06      2:15.20   
  Martin Madsen  1990      29.64  1:03.75      3:18.95   
  Teiz Mølgaard  1992      26.97  56.92      4:15.87   
                     
17  Hold Sen2  Lyngby Svømmeklub            4:18.58   
  Magnus Iversen  1991      31.69  1:06.80      1:06.80   
  Kasper Flemming Rasmussen  1992      33.77  1:15.01      2:21.81   
  Kristoffer Codam  1990      28.02  1:01.18      3:22.99   
  Mikkel Bruun  1987      26.81  55.59      4:18.58   
                     
18  Gsc Herrer 2  Gladsaxe Idræts Forening            4:20.00   
  Thor Andersen  1992      32.62  1:06.70      1:06.70   
  Thomas Hindborg Petersen  1991      33.88  1:13.09      2:19.79   
  Martin Wagner  1991      29.10  1:03.52      3:23.31   
  Ulrik Rosenkvist Schultz  1992      26.39  56.69      4:20.00   
                     
19  Søllerød Herrer  Søllerød Svømmeklub SNIK            4:23.98   
  Frederik Højholt  1990      33.00  1:07.83      1:07.83   
  Magnus K. Johannesen  1987      33.70  1:14.73      2:22.56   
  Martin Bertelsen  1989      29.09  1:03.36      3:25.92   
  Jeppe Jensen  1992      27.00  58.06      4:23.98   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark