Tulokset Kanaan Cup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 13:23 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 1, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saltsjöb Damer [2000] | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:13.88 | ||||||
Linn Modée | 2000 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Julia Kenning | 2000 | 33.30 | 1:06.97 | |||||||
Louise Ericsson | 2001 | 34.92 | 1:41.89 | |||||||
Astrid Hammar | 2000 | 31.99 | 2:13.88 | |||||||
2 | Saltsjöb Damer [2000] 2 | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:32.70 | ||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Selma Petré | 2002 | 38.16 | 1:15.50 | |||||||
Mira Burmeister | 2003 | 40.12 | 1:55.62 | |||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 37.08 | 2:32.70 | |||||||
3 | Hellas SK Damer [2000] | 2000 | Hellas Simklubb | 2:40.18 | ||||||
Milena Östby | 2002 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Rebecka Rosengart | 2001 | 39.88 | 1:19.70 | |||||||
Eleonor Rosengart | 2000 | 41.97 | 2:01.67 | |||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 38.51 | 2:40.18 | |||||||
4 | Kanaans Flickor Lag1 | 2002 | Kanaans Simsällskap | 2:44.68 | ||||||
Ester Pettersson | 2005 | 1:22.11 | 1:22.11 | |||||||
Nora Segerström | 2002 | 38.07 | 2:00.18 | |||||||
Lupin Flink | 2002 | 44.50 | 2:44.68 | |||||||
Bianca Jianu | 2002 | 2:44.68 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 13:23 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 13:23 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 2, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saltsjöb Herrar [2000] | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:33.02 | ||||||
Benjamin Banfi | 2001 | 37.97 | 37.97 | |||||||
Max Kenning | 2001 | 38.76 | 1:16.73 | |||||||
Erik Kristiansson | 2002 | 36.03 | 1:52.76 | |||||||
Sahel Moshref | 2001 | 40.26 | 2:33.02 | |||||||
- | Saltsjöb Herrar [2000] 2 | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 13:23 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 13:23 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 3, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS04 Damer | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:12.83 | ||||||
Louise Nordmark | 1996 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Josefin Dufva | 1997 | 34.45 | 1:06.51 | |||||||
Diana Bagheri | 1997 | 34.35 | 1:40.86 | |||||||
Alexandra Berggren | 1999 | 31.97 | 2:12.83 | |||||||
2 | Hellas SK Damer | 0 | Hellas Simklubb | 2:20.38 | ||||||
Malin Sandberg | 2001 | 35.82 | 35.82 | |||||||
Sabina Cross | 1998 | 36.15 | 1:11.97 | |||||||
Lovisa Spångberg | 1999 | 35.95 | 1:47.92 | |||||||
Victoria Taylor | 1999 | 32.46 | 2:20.38 | |||||||
3 | Kanaans Damer Lag1 | 1999 | Kanaans Simsällskap | 2:21.09 | ||||||
Johanna Wrang | 1998 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | 33.52 | 1:08.45 | |||||||
Moa Welander | 2000 | 34.79 | 1:43.24 | |||||||
Yurdagul Kop | 2000 | 37.85 | 2:21.09 | |||||||
- | Täby Sim Damer | 0 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 13:23 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 4, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saltsjöb Herrar [1996] | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:51.33 | ||||||
Elias Altman | 1998 | 25.02 | 25.02 | |||||||
Simon Gipperth | 1998 | 29.37 | 54.39 | |||||||
Elias Gipperth | 2000 | 32.41 | 1:26.80 | |||||||
Fabian Bergman | 1994 | 24.53 | 1:51.33 | |||||||
2 | Täby Sim Herrar | 0 | Täby Sim | 2:06.04 | ||||||
Oliver Simic | 1998 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Carl Andersson | 1999 | 31.25 | 1:01.82 | |||||||
Niklas Romson | 1999 | 32.69 | 1:34.51 | |||||||
Wille Lörinc | 2000 | 31.53 | 2:06.04 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ester Pettersson | 2005 | Kanaans Simsällskap | 48.43 | ||||||
2 | Clara Strömberg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:00.16 | ||||||
- | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.55 | ||||||
2 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.14 | ||||||
3 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 42.14 | ||||||
4 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Hellas Simklubb | 44.85 | ||||||
5 | Milena Östby | 2002 | Hellas Simklubb | 44.89 | ||||||
6 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.23 | ||||||
7 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.71 | ||||||
8 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 46.69 | ||||||
9 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 50.05 | ||||||
10 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 51.61 | ||||||
11 | Bianca Jianu | 2002 | Kanaans Simsällskap | 52.36 | ||||||
12 | Hanna Carlberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 54.71 | ||||||
- | Delina Mokonen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Maria Hedensjö | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.20 | ||||||
2 | Moa Welander | 2000 | Kanaans Simsällskap | 39.28 | ||||||
3 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.03 | ||||||
4 | Malin Sandberg | 2001 | Hellas Simklubb | 41.98 | ||||||
5 | Linn Modée | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.15 | ||||||
6 | Yurdagul Kop | 2000 | Kanaans Simsällskap | 48.72 | ||||||
7 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 52.52 | ||||||
8 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 55.05 | ||||||
- | Ester Åkesson | 2000 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 13:23 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Lodin | 2004 | Hellas Simklubb | 1:03.37 | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Kristiansson | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.62 | ||||||
2 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.95 | ||||||
3 | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.18 | ||||||
4 | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 51.10 | ||||||
5 | Gustav Dahlberg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.97 | ||||||
6 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.49 | ||||||
- | Vincent Bjerke | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNF | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wiggo Frohde | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 33.76 | ||||||
2 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.17 | ||||||
3 | Wille Lörinc | 2000 | Täby Sim | 39.62 | ||||||
4 | Lukas Lodin | 2001 | Hellas Simklubb | 41.55 | ||||||
5 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 43.20 | ||||||
6 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.70 | ||||||
7 | Benjamin Banfi | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.15 | ||||||
8 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 13:23 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 38.39 | 1:18.72 | |||||
2 | Victoria Taylor | 1999 | Hellas Simklubb | 37.96 | 1:18.95 | |||||
3 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 39.27 | 1:23.74 | |||||
4 | Emma Udd | 1999 | Täby Sim | 41.75 | 1:25.68 | |||||
5 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.44 | 1:28.86 | |||||
6 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 42.89 | 1:28.99 | |||||
7 | Lovisa Spångberg | 1999 | Hellas Simklubb | 45.46 | 1:32.99 | |||||
8 | Alexandra Berggren | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.92 | 1:33.95 | |||||
- | Aida Zanpor | 1999 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 42.37 | 1:28.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.63 | 1:03.51 | |||||
- | Carl Andersson | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.90 | 57.57 | |||||
2 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.59 | 1:13.85 | |||||
- | Niklas Lehammar | 1972 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vidar Gothenby | 1968 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 43.02 | ||||||
2 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.11 | ||||||
3 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.94 | ||||||
4 | Milena Östby | 2002 | Hellas Simklubb | 46.04 | ||||||
5 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.73 | ||||||
6 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 53.01 | ||||||
- | Delina Mokonen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Madicken Eriksson | 2003 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.61 | ||||||
2 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.04 | ||||||
3 | Malin Sandberg | 2001 | Hellas Simklubb | 44.32 | ||||||
4 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 45.76 | ||||||
- | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Gustav Dahlberg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wille Lörinc | 2000 | Täby Sim | 39.50 | ||||||
2 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.37 | ||||||
3 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 41.14 | ||||||
4 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.80 | ||||||
5 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victoria Taylor | 1999 | Hellas Simklubb | 39.69 | 1:27.78 | |||||
2 | Annastasia Wrembicki | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 38.93 | 1:31.78 | |||||
3 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 42.05 | 1:33.67 | |||||
- | Johanna Wrang | 1998 | Kanaans Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Nordmark | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.14 | 1:23.48 | |||||
2 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.04 | 1:29.94 | |||||
3 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.47 | 1:30.51 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.88 | 1:06.34 | |||||
2 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.66 | 1:20.77 | |||||
- | Niklas Romson | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.23 | 59.88 | |||||
2 | Oskar Altzar | 1992 | Kanaans Simsällskap | 30.76 | 1:09.33 | |||||
3 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.03 | 1:10.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 13, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saltsjöb Damer [2000] | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:36.56 | ||||||
Louise Ericsson | 2001 | 40.38 | 40.38 | |||||||
Astrid Hammar | 2000 | 43.16 | 1:23.54 | |||||||
Julia Kenning | 2000 | 38.80 | 2:02.34 | |||||||
Linn Modée | 2000 | 34.22 | 2:36.56 | |||||||
2 | Saltsjöb Damer [2000] 2 | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:54.39 | ||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 41.51 | 41.51 | |||||||
Selma Petré | 2002 | 44.66 | 1:26.17 | |||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 47.10 | 2:13.27 | |||||||
Mira Burmeister | 2003 | 41.12 | 2:54.39 | |||||||
3 | Hellas SK Damer [2000] | 2000 | Hellas Simklubb | 3:03.78 | ||||||
Selma Bystedt | 2002 | 49.36 | 49.36 | |||||||
Eleonor Rosengart | 2000 | 50.31 | 1:39.67 | |||||||
Milena Östby | 2002 | 44.53 | 2:24.20 | |||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 39.58 | 3:03.78 | |||||||
4 | Kanaans Flickor Lag1 | 2002 | Kanaans Simsällskap | 3:16.74 | ||||||
Madicken Eriksson | 2003 | 51.55 | 51.55 | |||||||
Nora Segerström | 2002 | 48.73 | 1:40.28 | |||||||
Lupin Flink | 2002 | 54.70 | 2:34.98 | |||||||
Ester Pettersson | 2005 | 41.76 | 3:16.74 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 14, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saltsjöb Herrar [2000] | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 3:02.93 | ||||||
Erik Kristiansson | 2002 | 41.69 | 41.69 | |||||||
Benjamin Banfi | 2001 | 51.40 | 1:33.09 | |||||||
Max Kenning | 2001 | 49.44 | 2:22.53 | |||||||
Sahel Moshref | 2001 | 40.40 | 3:02.93 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 15, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Damer | 0 | Täby Sim | 2:28.00 | ||||||
Isabelle Ehrngren | 1999 | 36.83 | 36.83 | |||||||
Matilda Eriksson | 1999 | 39.42 | 1:16.25 | |||||||
Astrid Olsson | 1997 | 38.39 | 1:54.64 | |||||||
Emma Udd | 1999 | 33.36 | 2:28.00 | |||||||
2 | SS04 Damer | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:31.86 | ||||||
Louise Nordmark | 1996 | 38.92 | 38.92 | |||||||
Jasmine Aghazamani | 1998 | 41.35 | 1:20.27 | |||||||
Diana Bagheri | 1997 | 38.80 | 1:59.07 | |||||||
Alexandra Berggren | 1999 | 32.79 | 2:31.86 | |||||||
3 | Kanaans Damer Lag1 | 1999 | Kanaans Simsällskap | 2:42.51 | ||||||
Moa Welander | 2000 | 38.16 | 38.16 | |||||||
Klara Sjöberg | 2000 | 45.14 | 1:23.30 | |||||||
Johanna Wrang | 1998 | 40.57 | 2:03.87 | |||||||
Yurdagul Kop | 2000 | 38.64 | 2:42.51 | |||||||
4 | Hellas SK Damer | 0 | Hellas Simklubb | 2:47.82 | ||||||
Malin Sandberg | 2001 | 42.59 | 42.59 | |||||||
Victoria Taylor | 1999 | 46.06 | 1:28.65 | |||||||
Sabina Cross | 1998 | 43.50 | 2:12.15 | |||||||
Lovisa Spångberg | 1999 | 35.67 | 2:47.82 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saltsjöb Herrar [1996] | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:09.15 | ||||||
Elias Altman | 1998 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Simon Gipperth | 1998 | 39.55 | 1:08.93 | |||||||
Fabian Bergman | 1994 | 26.54 | 1:35.47 | |||||||
Elias Gipperth | 2000 | 33.68 | 2:09.15 | |||||||
- | Täby Sim Herrar | 0 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 17, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hellas SK Mix [2000] | 2000 | Hellas Simklubb | 2:21.24 | ||||||
Elsa Knöös | 2001 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Lukas Lodin | 2001 | 33.84 | 1:08.15 | |||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 38.60 | 1:46.75 | |||||||
Marcus Thune | 2001 | 34.49 | 2:21.24 | |||||||
2 | Saltis Lag 1 | 0 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:30.79 | ||||||
Erik Kristiansson | 2002 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Max Kenning | 2001 | 41.03 | 1:17.13 | |||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 36.58 | 1:53.71 | |||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 37.08 | 2:30.79 | |||||||
3 | Saltis Lag 2 | 0 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:34.09 | ||||||
Benjamin Banfi | 2001 | 36.74 | 36.74 | |||||||
Sahel Moshref | 2001 | 39.11 | 1:15.85 | |||||||
Selma Petré | 2002 | 38.61 | 1:54.46 | |||||||
Mira Burmeister | 2003 | 39.63 | 2:34.09 | |||||||
4 | Lidingö SK Mix 1 [2003] | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 2:44.47 | ||||||
Rebecca Sandström | 2003 | 37.60 | 37.60 | |||||||
Vilmer Stensson | 2003 | 1:27.84 | 2:05.44 | |||||||
Axel Wange | 2003 | 39.03 | 2:44.47 | |||||||
Cecilia Viberg | 2003 | 2:44.47 | ||||||||
5 | Lidingö SK Mix 1 [2002 | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 2:54.31 | ||||||
Hanna Carlberg | 2003 | 48.39 | 48.39 | |||||||
Leo Robèrt | 2004 | 48.13 | 1:36.52 | |||||||
Julia Lundgren | 2002 | 40.87 | 2:17.39 | |||||||
Johannes Fällgren | 2002 | 36.92 | 2:54.31 | |||||||
6 | Kanaan Mix 2 | 0 | Kanaans Simsällskap | 3:00.56 | ||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 55.59 | 55.59 | |||||||
Ester Pettersson | 2005 | 41.95 | 1:37.54 | |||||||
Madicken Eriksson | 2003 | 39.68 | 2:17.22 | |||||||
Erik Pettersson | 2002 | 43.34 | 3:00.56 | |||||||
- | Saltis Lag 3 | 0 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Oliver Rasmussen | 2002 | 43.61 | 43.61 | |||||||
Arvid Hallenberg | 2002 | 43.55 | 1:27.16 | |||||||
- | Saltis Lag 4 | 0 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Fredrika Månsson | 2000 | 37.67 | 37.67 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 18, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saltis Lag 1 | 0 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:01.32 | ||||||
Fabian Bergman | 1994 | 24.64 | 24.64 | |||||||
Louise Ericsson | 2001 | 33.04 | 57.68 | |||||||
Simon Gipperth | 1998 | 29.43 | 1:27.11 | |||||||
Julia Kenning | 2000 | 34.21 | 2:01.32 | |||||||
2 | Saltis Lag 2 | 0 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:02.01 | ||||||
Elias Altman | 1998 | 25.14 | 25.14 | |||||||
Astrid Hammar | 2000 | 32.86 | 58.00 | |||||||
Elias Gipperth | 2000 | 33.27 | 1:31.27 | |||||||
Linn Modée | 2000 | 30.74 | 2:02.01 | |||||||
3 | Kanaans Mix | 0 | Kanaans Simsällskap | 2:06.03 | ||||||
Oskar Altzar | 1992 | 28.71 | 28.71 | |||||||
Niklas Lehammar | 1972 | 27.42 | 56.13 | |||||||
Johanna Wrang | 1998 | 35.92 | 1:32.05 | |||||||
Moa Welander | 2000 | 33.98 | 2:06.03 | |||||||
4 | Täby Sim Mix | 0 | Täby Sim | 2:07.43 | ||||||
Caroline Öster | 1997 | 33.89 | 33.89 | |||||||
Oliver Simic | 1998 | 30.93 | 1:04.82 | |||||||
Astrid Olsson | 1997 | 31.65 | 1:36.47 | |||||||
Carl Andersson | 1999 | 30.96 | 2:07.43 | |||||||
- | Täby Sim Mix 2 | 0 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 52.36 | ||||||
2 | Ester Pettersson | 2005 | Kanaans Simsällskap | 56.36 | ||||||
3 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:01.17 | ||||||
4 | Cajsa Öhrling | 2004 | Hellas Simklubb | 1:12.59 | ||||||
- | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Rusck | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Elin Glifberg | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lisa Knöös | 2005 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
- | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 46.56 | ||||||
2 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.20 | ||||||
3 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.22 | ||||||
4 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 48.92 | ||||||
5 | Eszter Bracké | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 50.05 | ||||||
6 | Felicia Horikoshi | 2002 | Kanaans Simsällskap | 51.63 | ||||||
6 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.63 | ||||||
8 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 51.71 | ||||||
9 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.82 | ||||||
10 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 52.36 | ||||||
11 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.52 | ||||||
12 | Simone Öhman | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.78 | ||||||
13 | Emilia Lundgren | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.21 | ||||||
14 | Johanna Korsner Borg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.28 | ||||||
15 | Isabella Björk | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.01 | ||||||
16 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Hellas Simklubb | 56.23 | ||||||
17 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.70 | ||||||
18 | Katja Kvarnholt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.25 | ||||||
19 | Maria Hedensjö | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 57.37 | ||||||
20 | Madicken Eriksson | 2003 | Kanaans Simsällskap | 57.88 | ||||||
21 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 57.91 | ||||||
22 | Bianca Jianu | 2002 | Kanaans Simsällskap | 58.09 | ||||||
23 | Elisabeth Sjelvgren | 2003 | Kanaans Simsällskap | 1:01.51 | ||||||
24 | Hanna Carlberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 1:04.55 | ||||||
25 | Karolina Peplinska | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:16.48 | ||||||
- | Hanna Dolk | 2002 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alicia Flygare | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.84 | ||||||
2 | Linn Modée | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.72 | ||||||
3 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.11 | ||||||
4 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 44.37 | ||||||
5 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 44.88 | ||||||
6 | Elin Sabelström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.54 | ||||||
7 | Maya Magnusson | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 48.11 | ||||||
8 | Amanda Roloff | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.39 | ||||||
9 | Fredrika Månsson | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.81 | ||||||
10 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 50.18 | ||||||
11 | Saimi Inkeri Puolakka | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.26 | ||||||
12 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 50.36 | ||||||
13 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 50.42 | ||||||
14 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.69 | ||||||
15 | Fenya Becker | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.76 | ||||||
16 | Noss Becker | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.00 | ||||||
17 | Linda Öqvist | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.16 | ||||||
18 | Hanna Lénárt | 2000 | Hellas Simklubb | 53.58 | ||||||
19 | Klara Sjönvall | 2001 | Kanaans Simsällskap | 55.71 | ||||||
20 | Yurdagul Kop | 2000 | Kanaans Simsällskap | 58.31 | ||||||
- | Shirin Advani | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Tilde Berg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Ester Åkesson | 2000 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mira Norinder | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Lodin | 2004 | Hellas Simklubb | 58.73 | ||||||
2 | Leo Serse | 2006 | Kanaans Simsällskap | 1:04.89 | ||||||
- | Liam Pourmand | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Kristiansson | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.79 | ||||||
2 | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 52.52 | ||||||
3 | Arvid Hallenberg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.27 | ||||||
4 | Erik Pettersson | 2002 | Kanaans Simsällskap | 56.36 | ||||||
5 | Iheb Daboussi | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:00.73 | ||||||
6 | Vilmer Stensson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 1:03.51 | ||||||
- | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Simon Nygård | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Johan Wiberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wiggo Frohde | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 38.02 | ||||||
2 | Noah Stenström | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 42.47 | ||||||
3 | Filip Nordgren | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.84 | ||||||
4 | Wille Lörinc | 2000 | Täby Sim | 43.30 | ||||||
5 | Benjamin Banfi | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.98 | ||||||
6 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.03 | ||||||
7 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.32 | ||||||
8 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.29 | ||||||
9 | Timur Ziganshin | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.57 | ||||||
10 | Stanislaw Peplinski | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:00.19 | ||||||
- | Lukas Lodin | 2001 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
- | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 42.10 | 1:29.78 | |||||
2 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 44.71 | 1:34.79 | |||||
3 | Annastasia Wrembicki | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 43.95 | 1:37.19 | |||||
4 | Johanna Wrang | 1998 | Kanaans Simsällskap | 48.58 | 1:44.11 | |||||
5 | Lovisa Spångberg | 1999 | Hellas Simklubb | 51.65 | 1:49.93 | |||||
- | Alexandra Berggren | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Ida Hedlund | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Öster | 1997 | Täby Sim | 46.92 | 1:40.70 | |||||
- | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.53 | 1:15.91 | |||||
2 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.05 | 1:25.81 | |||||
3 | Carl Andersson | 1999 | Täby Sim | 41.13 | 1:28.30 | |||||
4 | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 42.17 | 1:30.98 | |||||
5 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 43.87 | 1:33.21 | |||||
6 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.70 | 2:02.30 | |||||
- | Ritvik Paul | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.44 | 1:07.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ester Pettersson | 2005 | Kanaans Simsällskap | 41.85 | ||||||
2 | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 44.91 | ||||||
3 | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 47.93 | ||||||
4 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 49.91 | ||||||
5 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.10 | ||||||
6 | Cajsa Öhrling | 2004 | Hellas Simklubb | 51.34 | ||||||
7 | Lisa Knöös | 2005 | Hellas Simklubb | 52.83 | ||||||
8 | Elin Glifberg | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 54.96 | ||||||
9 | Clara Strömberg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.23 | ||||||
10 | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | 1:05.45 | ||||||
11 | Ebba Rusck | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:08.27 | ||||||
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.75 | ||||||
2 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 36.95 | ||||||
3 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.66 | ||||||
4 | Madicken Eriksson | 2003 | Kanaans Simsällskap | 37.85 | ||||||
5 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Hellas Simklubb | 38.82 | ||||||
6 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 39.02 | ||||||
7 | Johanna Korsner Borg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.70 | ||||||
8 | Milena Östby | 2002 | Hellas Simklubb | 39.80 | ||||||
9 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.95 | ||||||
10 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 40.21 | ||||||
11 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 41.30 | ||||||
12 | Eszter Bracké | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 42.22 | ||||||
13 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.30 | ||||||
14 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.35 | ||||||
15 | Simone Öhman | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.35 | ||||||
16 | Tove Gattberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 44.72 | ||||||
17 | Emilia Lundgren | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.32 | ||||||
18 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 45.81 | ||||||
19 | Bianca Jianu | 2002 | Kanaans Simsällskap | 47.07 | ||||||
20 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.99 | ||||||
21 | Katja Kvarnholt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.04 | ||||||
22 | Felicia Horikoshi | 2002 | Kanaans Simsällskap | 52.96 | ||||||
23 | Isabella Björk | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.65 | ||||||
24 | Karolina Peplinska | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:06.81 | ||||||
- | Hanna Carlberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.17 | ||||||
2 | Linn Modée | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.51 | ||||||
3 | Moa Welander | 2000 | Kanaans Simsällskap | 34.32 | ||||||
4 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 34.74 | ||||||
5 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 34.90 | ||||||
6 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.85 | ||||||
7 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 36.21 | ||||||
8 | Mira Norinder | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.87 | ||||||
9 | Noss Becker | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.21 | ||||||
10 | Fenya Becker | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.35 | ||||||
11 | Saimi Inkeri Puolakka | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.48 | ||||||
12 | Fredrika Månsson | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.40 | ||||||
13 | Yurdagul Kop | 2000 | Kanaans Simsällskap | 39.42 | ||||||
14 | Elin Sabelström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.35 | ||||||
15 | Amanda Roloff | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.80 | ||||||
16 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 41.32 | ||||||
17 | Hanna Lénárt | 2000 | Hellas Simklubb | 41.89 | ||||||
18 | Klara Sjönvall | 2001 | Kanaans Simsällskap | 42.56 | ||||||
19 | Linda Öqvist | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.46 | ||||||
20 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 45.14 | ||||||
- | Shirin Advani | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Tilde Berg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Lodin | 2004 | Hellas Simklubb | 46.94 | ||||||
2 | Leo Robèrt | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 47.59 | ||||||
3 | Jonatan Eriksson | 2006 | Kanaans Simsällskap | 59.36 | ||||||
4 | Liam Pourmand | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 59.74 | ||||||
- | Leo Serse | 2006 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Fällgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 36.35 | ||||||
2 | Erik Kristiansson | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.50 | ||||||
3 | Arvid Hallenberg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.57 | ||||||
4 | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.20 | ||||||
5 | Vincent Bjerke | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.44 | ||||||
6 | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 42.92 | ||||||
7 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.12 | ||||||
8 | Christian Eriksson | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.10 | ||||||
9 | Erik Pettersson | 2002 | Kanaans Simsällskap | 44.13 | ||||||
10 | Johan Wiberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.99 | ||||||
11 | Vilmer Stensson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 47.00 | ||||||
12 | Flynn Bradford | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 49.48 | ||||||
13 | Simon Nygård | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 51.58 | ||||||
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wiggo Frohde | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 28.36 | ||||||
2 | Wille Lörinc | 2000 | Täby Sim | 32.04 | ||||||
3 | Noah Stenström | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 32.31 | ||||||
4 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.54 | ||||||
5 | Lukas Lodin | 2001 | Hellas Simklubb | 35.21 | ||||||
6 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 35.31 | ||||||
7 | Dylan Bradford | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 36.67 | ||||||
8 | Filip Nordgren | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.06 | ||||||
9 | Benjamin Banfi | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.40 | ||||||
10 | Wilhelm Jonsson | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.61 | ||||||
11 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.24 | ||||||
12 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.70 | ||||||
13 | Timur Ziganshin | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.58 | ||||||
14 | Stanislaw Peplinski | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 34.63 | 1:12.16 | |||||
2 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 35.46 | 1:12.99 | |||||
3 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 35.43 | 1:13.03 | |||||
4 | Emma Udd | 1999 | Täby Sim | 36.67 | 1:14.98 | |||||
5 | Sabina Cross | 1998 | Hellas Simklubb | 36.48 | 1:17.74 | |||||
6 | Lovisa Spångberg | 1999 | Hellas Simklubb | 37.31 | 1:18.50 | |||||
7 | Ida Hedlund | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.74 | 1:25.13 | |||||
8 | Aida Zanpor | 1999 | Kanaans Simsällskap | 42.61 | 1:35.72 | |||||
- | Johanna Wrang | 1998 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 34.34 | 1:12.33 | |||||
2 | Caroline Öster | 1997 | Täby Sim | 36.08 | 1:18.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.69 | 57.17 | |||||
2 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.35 | 1:05.57 | |||||
3 | Axel Rosén | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 31.59 | 1:07.14 | |||||
4 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 33.88 | 1:12.24 | |||||
5 | Carl Andersson | 1999 | Täby Sim | 34.43 | 1:14.25 | |||||
6 | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 36.31 | 1:15.51 | |||||
7 | Ritvik Paul | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.93 | 1:19.22 | |||||
8 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.18 | 1:29.63 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.44 | 57.06 | |||||
- | Matti Melin | 1991 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Niklas Lehammar | 1972 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vidar Gothenby | 1968 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 27, 8x50m mix Fritt, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saltis Lag 1 | 0 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 4:06.25 | ||||||
Elias Gipperth | 2000 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Julia Kenning | 2000 | 35.57 | 1:08.81 | |||||||
Linn Modée | 2000 | 33.95 | 1:42.76 | |||||||
Louise Ericsson | 2001 | 34.08 | 2:16.84 | |||||||
Astrid Hammar | 2000 | 31.42 | 2:48.26 | |||||||
Simon Gipperth | 1998 | 28.92 | 3:17.18 | |||||||
Elias Altman | 1998 | 24.68 | 3:41.86 | |||||||
Fabian Bergman | 1994 | 24.39 | 4:06.25 | |||||||
2 | Kanaans Mix | 0 | Kanaans Simsällskap | 4:33.20 | ||||||
Oskar Altzar | 1992 | 28.45 | 28.45 | |||||||
Niklas Lehammar | 1972 | 27.36 | 55.81 | |||||||
Vidar Gothenby | 1968 | 31.56 | 1:27.37 | |||||||
Johanna Wrang | 1998 | 36.07 | 2:03.44 | |||||||
Moa Welander | 2000 | 33.74 | 2:37.18 | |||||||
Klara Sjöberg | 2000 | 35.41 | 3:12.59 | |||||||
Yurdagul Kop | 2000 | 38.37 | 3:50.96 | |||||||
Erik Pettersson | 2002 | 42.24 | 4:33.20 | |||||||
3 | Saltis Lag 2 | 0 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 5:07.87 | ||||||
Benjamin Banfi | 2001 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 37.18 | 1:14.54 | |||||||
Erik Kristiansson | 2002 | 37.11 | 1:51.65 | |||||||
Selma Petré | 2002 | 38.14 | 2:29.79 | |||||||
Max Kenning | 2001 | 39.70 | 3:09.49 | |||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 37.82 | 3:47.31 | |||||||
Sahel Moshref | 2001 | 40.89 | 4:28.20 | |||||||
Johanna Korsner Borg | 2002 | 39.67 | 5:07.87 | |||||||
4 | Lidingö SK Mix 1 [2002 | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 5:26.36 | ||||||
Axel Rosén | 1999 | 31.02 | 31.02 | |||||||
Rebecca Sandström | 2003 | 37.53 | 1:08.55 | |||||||
Vilmer Stensson | 2003 | 47.24 | 1:55.79 | |||||||
Cecilia Viberg | 2003 | 39.56 | 2:35.35 | |||||||
Axel Wange | 2003 | 44.07 | 3:19.42 | |||||||
Elin Glifberg | 2004 | 51.53 | 4:10.95 | |||||||
Carl Sundelin | 1999 | 32.54 | 4:43.49 | |||||||
Julia Lundgren | 2002 | 42.87 | 5:26.36 | |||||||
5 | Saltis Lag 3 | 0 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 5:39.04 | ||||||
Arvid Hallenborg | 2002 | 42.36 | 42.36 | |||||||
Mira Burmeister | 2003 | 42.36 | 1:24.72 | |||||||
Wilhelm Jonsson | 2000 | 38.57 | 2:03.29 | |||||||
Alma Cyrus | 2003 | 43.50 | 2:46.79 | |||||||
Oliver Rasmussen | 2002 | 45.08 | 3:31.87 | |||||||
Ida Hedlund | 1999 | 36.41 | 4:08.28 | |||||||
Rasmus Neuman | 2002 | 42.87 | 4:51.15 | |||||||
Astrid Palmborg | 2003 | 47.89 | 5:39.04 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |