Resultat för Poseidon Team Cup 2008
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Saturday 6 september
Results Event 29 (Finals) - Official |
Competition name | Poseidon Team Cup 2008 | Print Date | 06 september 2008 | |||
Competition place | Lund | Print Time | 11:10 | |||
Organizer | Swiming Club Poseidon |
Event 29, 50m Freestyle Woman -12, Finals |
Nation Juniors: Magdalena Kuras (1988) 24.90 2006-12-10 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Tian Qi Wu | 1997 | Nanjing Sport School | 29.67 | ||||||
2 | Jia Ni Liu | 1996 | Nanjing Sport School | 30.33 | ||||||
3 | Ying Zhe Yan | 1996 | Nanjing Sport School | 30.56 | ||||||
4 | Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | Simklubben Poseidon | 32.07 | ||||||
5 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.39 | ||||||
6 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 33.02 | ||||||
7 | Chen Zhang | 1997 | Nanjing Sport School | 33.31 | ||||||
8 | Sofia Heimsten | 1997 | Simklubben Sydsim | 34.67 | ||||||
9 | Hanna Olausson-Eckl | 1996 | Simklubben Hajen | 34.72 | ||||||
10 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.30 | ||||||
11 | Signe Nielsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.38 | ||||||
12 | Emilia Ernstsson | 1996 | S71 | 35.85 | ||||||
13 | Erika Olsson | 1996 | Simklubben Sydsim | 36.02 | ||||||
14 | Elin Johansson | 1998 | Simklubben Hajen | 36.09 | ||||||
15 | Ebba Sigeback | 1996 | S71 | 36.28 | ||||||
16 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 36.42 | ||||||
17 | Ottilia Ljung | 1996 | Simklubben Hajen | 37.77 | ||||||
18 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 38.28 | ||||||
19 | Frida Wallin | 1997 | Simklubben Hajen | 38.39 | ||||||
20 | Louise Götzsche | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 38.78 | ||||||
21 | Caroline Dinesen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 38.87 | ||||||
22 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 39.91 | ||||||
23 | Helena Steenberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.66 | ||||||
24 | Vendela Hallonsten | 1997 | Simklubben Poseidon | 41.03 | ||||||
25 | Sofie Amalie Schön | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 41.98 | ||||||
26 | Rebecka Östlund | 1999 | Simklubben Poseidon | 46.18 | ||||||
27 | Marie Skov Andersen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 46.37 | ||||||
28 | Nadja Warming | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 47.94 | ||||||
29 | Agnes Nørgård Kracht | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 48.02 | ||||||
30 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 48.04 | ||||||
31 | Tova Hermodsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:09.41 | ||||||
- | Déspina Karida | 1999 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Generated by WinGrodan 1.16.06 |
Licensed to: Simklubben Poseidon |