Resultater for DM-K & DMJ-K 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K & DJM-K | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Gladsaxe Svøm & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 november 2013 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler, Junior |
Europarekord Senior: Diane Bui Duyet (1979) 55.05 2009-12-12 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 55.53 2010-11-06 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.86 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 683 | 29.84 | 1:02.49 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 634 | 29.96 | 1:04.06 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Lisa Schøn | 1999 | 626 | 30.37 | 1:04.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helle Dohn | 1998 | 614 | 29.99 | 1:04.75 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Kristine Barrett | 1998 | 613 | 29.24 | 1:04.79 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 596 | 31.14 | 1:05.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Stinne Sørensen | 1999 | 595 | 30.32 | 1:05.42 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josephine Holm | 1999 | 586 | 30.98 | 1:05.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | 583 | 30.68 | 1:05.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Rasmussen | 1999 | 580 | 30.68 | 1:06.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 559 | 30.94 | 1:06.81 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Freja Gram | 1999 | 551 | 31.78 | 1:07.13 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Nanna Sonne | 1999 | 545 | 31.47 | 1:07.38 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Katrine Stampe | 2000 | 542 | 31.29 | 1:07.49 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Nikoline Svensson | 1998 | 535 | 31.48 | 1:07.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thea Lund Petersen | 1998 | 519 | 31.52 | 1:08.50 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johanne Carr | 1999 | 514 | 32.05 | 1:08.72 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 513 | 32.42 | 1:08.73 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
19 | Ditte Friis | 1999 | 509 | 32.25 | 1:08.94 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Hannah Pilgaard | 1999 | 505 | 31.93 | 1:09.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 495 | 31.98 | 1:09.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Clara Franck | 1999 | 470 | 32.78 | 1:10.77 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 467 | 33.67 | 1:10.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
24 | Laura Blendstrup | 1999 | 466 | 32.74 | 1:10.99 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 461 | 32.82 | 1:11.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Sarah Missing | 2001 | 454 | 33.56 | 1:11.58 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Mira Mass | 2000 | 452 | 33.72 | 1:11.70 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sofie W. Bunten | 1999 | 436 | 33.75 | 1:12.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Katrine Hvid | 1998 | 415 | 34.19 | 1:13.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 402 | 34.97 | 1:14.56 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 11:52 |