Resultat för DM-K & DMJ-K 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 15 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K & DJM-K | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Gladsaxe Svøm & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 november 2013 |
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler, Junior |
Europarekord Senior: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.87 2013-08-08 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 28.16 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Josephine Holm | 1999 | 28.94 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 29.45 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 29.48 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristine Barrett | 1998 | 29.61 | |||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lisa Schøn | 1999 | 29.65 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 29.76 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 30.10 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Mia Jensen | 1998 | 30.13 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 30.25 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 30.27 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Ditte Friis | 1999 | 30.29 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Merete Toft Jensen | 1999 | 30.38 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Freja Gram | 1999 | 30.41 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Sofie Rasmussen | 1999 | 30.47 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 30.55 | |||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
17 | Nikoline Svensson | 1998 | 30.58 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nanna Sonne | 1999 | 30.69 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 30.74 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 30.82 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Frederikke Dons | 1998 | 30.98 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 30.99 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 31.11 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 31.19 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Sarah Missing | 2001 | 31.26 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 31.45 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 31.63 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Sofie W. Bunten | 1999 | 31.74 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Nana Hansen | 2000 | 31.77 | |||||||
Vordingborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Camilla Feldmann | 1999 | 31.93 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Laura Holm Junge | 1998 | 31.93 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
32 | Katrine Hvid | 1998 | 32.51 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanne Carr | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 12:23 |