Tulokset DM-K & DMJ-K 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 10 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K & DJM-K | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Gladsaxe Svøm & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 november 2013 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler, Junior |
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 55.16 | 1:54.12 | 2:53.43 | 3:53.46 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Alvi Hjelm | 1996 | 56.00 | 1:55.48 | 2:55.40 | 3:55.88 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | 56.69 | 1:56.41 | 2:57.77 | 3:59.06 | Deltager ikke i finalen | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laust Moesgaard | 1996 | 57.80 | 1:58.39 | 3:00.50 | 4:01.04 | Deltager ikke i finalen | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 57.42 | 1:59.48 | 3:01.35 | 4:02.08 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 58.15 | 2:00.03 | 3:02.60 | 4:02.83 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Martin Nielsen | 1996 | 58.34 | 2:00.75 | 3:02.52 | 4:03.22 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Victor Drevskich | 1996 | 58.05 | 2:31.23 | 3:33.86 | 4:03.53 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Andreas Mårtensson | 1997 | 56.91 | 1:58.45 | 3:01.63 | 4:03.73 | ||||
JGI Svømning | ||||||||||
10 | Frederik Jessen | 1998 | 58.69 | 2:01.87 | 3:05.16 | 4:06.08 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ditlev Balle | 1996 | 58.16 | 2:00.00 | 3:02.81 | 4:06.30 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Viktor Holm | 1996 | 58.43 | 2:01.62 | 3:04.46 | 4:06.84 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Jens Saugmann | 1996 | 57.68 | 1:59.64 | 3:03.25 | 4:07.27 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
14 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 58.43 | 2:01.50 | 3:04.35 | 4:07.51 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 59.11 | 2:02.38 | 3:05.93 | 4:08.77 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 59.78 | 2:02.63 | 3:06.50 | 4:08.97 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 59.91 | 2:03.22 | 3:07.74 | 4:09.93 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Peter Birk | 1996 | 59.79 | 2:03.11 | 3:07.58 | 4:10.65 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Hannibal Steenfos | 1996 | 1:00.03 | 2:04.53 | 3:09.32 | 4:11.62 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mikkel Vølund | 1997 | 58.45 | 2:02.91 | 3:08.67 | 4:11.98 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rasmus Larsen | 1997 | 1:00.30 | 2:04.09 | 3:08.63 | 4:12.00 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Magnus Lundgren | 1996 | 59.99 | 2:02.83 | 3:07.44 | 4:12.18 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 59.22 | 2:03.55 | 3:08.72 | 4:14.27 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Martin Nielsen | 1997 | 58.63 | 2:03.04 | 3:08.26 | 4:14.46 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Christoffer Bjørner | 1997 | 1:00.60 | 2:05.60 | 3:11.50 | 4:14.68 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 59.39 | 2:03.52 | 3:07.85 | 4:14.79 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
27 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | 59.68 | 2:05.13 | 3:10.95 | 4:15.59 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
28 | Mads Steen Petersen | 1997 | 1:00.15 | 2:04.94 | 3:10.76 | 4:17.20 | ||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
29 | Jonatan Balladone | 1997 | 1:01.76 | 2:07.41 | 3:13.32 | 4:18.23 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 1:00.73 | 2:06.95 | 3:13.86 | 4:19.36 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Mads Ottosen | 1997 | 1:01.13 | 2:07.17 | 3:13.67 | 4:19.42 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Frederik Elmann | 1997 | 1:01.28 | 2:08.00 | 3:13.48 | 4:20.69 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
33 | Frederik Nerving | 1997 | 1:00.50 | 2:06.34 | 3:13.33 | 4:21.42 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Simon Hansen | 1997 | 59.60 | 2:04.82 | 3:12.36 | 4:23.48 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Frederik Lundgaard | 1999 | 1:01.31 | 2:07.72 | 3:15.07 | 4:23.67 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
36 | Frederik H Thomsen | 1997 | 1:02.58 | 2:09.85 | 3:17.83 | 4:26.20 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 14:39 |