Resultater for STT Efterårsstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2013 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2013 |
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.86 | ||||||
2 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 57.75 | ||||||
3 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.95 | ||||||
4 | Nicholas Simson | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 59.77 | ||||||
5 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.43 | ||||||
6 | Elias Tsoskunoglu | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:04.90 | ||||||
7 | Mathias Møller | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:08.82 | ||||||
8 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.64 | ||||||
9 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.63 | ||||||
10 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.10 | ||||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.13 | ||||||
2 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.09 | ||||||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 44.36 | ||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.88 | ||||||
5 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 46.60 | ||||||
6 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 48.53 | ||||||
7 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 49.74 | ||||||
8 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.25 | ||||||
9 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 50.99 | ||||||
10 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.57 | ||||||
11 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 51.63 | ||||||
12 | Kenar Vyas | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 52.46 | ||||||
13 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 53.27 | ||||||
14 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 53.49 | ||||||
15 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 53.86 | ||||||
16 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 54.17 | ||||||
17 | Hecktor Gad Foss | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 54.50 | ||||||
18 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.64 | ||||||
19 | Marius Larsen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 54.81 | ||||||
20 | Oscar Thinghøjen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 54.87 | ||||||
21 | Lucas Haugbøl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 56.21 | ||||||
22 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 56.61 | ||||||
22 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 56.61 | ||||||
24 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.82 | ||||||
25 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 56.89 | ||||||
26 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 57.94 | ||||||
27 | Julius Victor Schau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 58.58 | ||||||
28 | Casper Carl Holten | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 59.43 | ||||||
29 | Magnus Nielsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:01.55 | ||||||
30 | Oscar Bjerregaard | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:01.84 | ||||||
31 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.12 | ||||||
32 | Nicolai Tetsche | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.32 | ||||||
33 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.71 | ||||||
34 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.09 | ||||||
35 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.26 | ||||||
36 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.60 | ||||||
37 | Johannes Ludvig | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.68 | ||||||
38 | Michael Elliks | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:05.23 | ||||||
39 | Robert Groth | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:06.28 | ||||||
40 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.62 | ||||||
41 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.51 | ||||||
42 | Emil Aarestrup | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.63 | ||||||
43 | Joakim Immerkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:15.70 | ||||||
44 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.30 | ||||||
- | August Troldborg Dorph | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:17 |