Resultater for H.C Andersen Swim Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HCA Swimcup 2008 | Udskriftsdato | 25 maj 2008 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | STO 95 |
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Sponsor: Lactosan A/S |
HCA CUP-rekord 58.33 (2004) |
Michael Christensen, STO 95 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.44 | 1:10.11 | |||||
2 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 33.62 | 1:12.54 | |||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 34.88 | 1:14.65 | |||||
4 | Kristoffer Rasmussen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 34.68 | 1:14.69 | |||||
5 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 33.88 | 1:14.94 | |||||
6 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 34.46 | 1:16.04 | |||||
7 | Victor Bøg | 1994 | Odense Svømme Klub STO 95 | 36.96 | 1:19.70 | |||||
8 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 37.37 | 1:23.68 | |||||
9 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub SES | 37.73 | 1:23.86 | |||||
10 | Daniel Shulman | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.76 | 1:26.42 | |||||
11 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF SES | 38.62 | 1:29.39 | |||||
12 | Christian Skov | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 41.27 | 1:29.68 | |||||
13 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 41.63 | 1:30.07 | |||||
14 | Kristoffer Tilsted | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 41.29 | 1:30.58 | |||||
15 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 42.62 | 1:30.95 | |||||
16 | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | Odense Svømme Klub STO 95 | 43.68 | 1:36.50 | |||||
17 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub SES | 43.04 | 1:38.13 | |||||
- | Mikk Laanes | 1996 | Spa Viimsi Tervis | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Lactosan A/S |
HCA CUP-rekord 58.33 (2004) |
Michael Christensen, STO 95 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Skaaning | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.17 | 1:02.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 29.70 | 1:03.11 | |||||
3 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.89 | 1:04.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Espen Halhjem | 1992 | Bergen Region | 30.27 | 1:06.56 | |||||
5 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 31.53 | 1:07.14 | |||||
6 | Morten Søndergaard | 1993 | Odense Svømme Klub STO 95 | 30.72 | 1:07.66 | |||||
7 | Christian Broni | 1992 | Ikast Svømmeklub | 30.97 | 1:08.54 | |||||
8 | Christian Reiter | 1992 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.02 | 1:09.20 | |||||
9 | Kasper Holm Morsø | 1993 | Odense Svømme Klub STO 95 | 32.12 | 1:10.77 | |||||
10 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.02 | 1:11.03 | |||||
11 | Håvard Hole | 1993 | Bergen Region | 32.37 | 1:11.77 | |||||
12 | Alexander Riis | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 32.91 | 1:11.81 | |||||
13 | Casper Fog Nissen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.13 | 1:11.90 | |||||
14 | Jonas Toftlund Kristensen | 1992 | Nyborg Svømmeklub | 32.96 | 1:12.55 | |||||
15 | Kasper Enemark | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.24 | 1:13.63 | |||||
16 | Rasmus Hansen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 34.11 | 1:13.67 | |||||
17 | Jonas Jensen | 1993 | Bergen Region | 32.82 | 1:13.68 | |||||
18 | Jakob Tingsgaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 33.83 | 1:13.78 | |||||
19 | Tim Kreft | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.84 | 1:15.40 | |||||
20 | Stig Schlünzen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.73 | 1:15.56 | |||||
21 | Christopher Williams | 1992 | Bergen Region | 34.74 | 1:16.16 | |||||
22 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.94 | 1:19.05 | |||||
23 | Laurids Nielsen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 36.79 | 1:21.12 | |||||
- | Sondre Bryn | 1992 | Bergen Region | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Sponsor: Lactosan A/S |
HCA CUP-rekord 58.33 (2004) |
Michael Christensen, STO 95 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Düring | 1989 | Herlev Svømning | 27.93 | 1:00.22 | |||||
2 | Mads Sune Rasmussen | 1990 | Herlev Svømning | 27.92 | 1:00.81 | |||||
3 | Karsten Schütt | 1991 | Bov IF SES | 28.55 | 1:00.98 | |||||
4 | Jesper Andersen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 28.70 | 1:01.73 | |||||
5 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Køge Svømmeklub | 28.21 | 1:02.03 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | Frem Odense STO 95 | 29.33 | 1:02.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Niclas Reuter | 1990 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.38 | 1:02.35 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Christian Rasmussen | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.55 | 1:02.52 | |||||
9 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.17 | 1:02.55 | |||||
10 | Jon Pommersgaard | 1990 | Nakskov Svømme Klub | 30.32 | 1:03.78 | |||||
11 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 29.82 | 1:03.92 | |||||
12 | Martin T. Nielsen | 1990 | Frem Odense STO 95 | 30.19 | 1:04.05 | |||||
13 | Troels Madsen | 1989 | Herlev Svømning | 29.73 | 1:04.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Morten Køhler | 1991 | Odense Svømme Klub STO 95 | 30.39 | 1:04.57 | |||||
15 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.19 | 1:05.03 | |||||
16 | Anders Rasmussen | 1990 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.73 | 1:05.07 | |||||
17 | Mads Bygballe | 1991 | Horsens Svømmeklub | 30.65 | 1:05.39 | |||||
18 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 30.58 | 1:05.53 | |||||
19 | Mads Fogh | 1990 | Grenaa Svømmeklub | 30.55 | 1:06.06 | |||||
20 | Martin Wagner | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.64 | 1:06.22 | |||||
21 | Jesper Jensen | 1984 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.60 | 1:06.47 | |||||
22 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 30.25 | 1:06.82 | |||||
23 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | Haderslev Svømme Klub SES | 29.69 | 1:07.00 | |||||
24 | Steven Boer | 1985 | Ringe Svømme Klub | 30.83 | 1:07.53 | |||||
25 | Christian Christiansen | 1991 | Haderslev Svømme Klub SES | 31.46 | 1:09.76 | |||||
26 | Mathias Westermann | 1991 | Herlev Svømning | 32.23 | 1:09.95 | |||||
27 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 32.16 | 1:10.93 | |||||
28 | Jonas Lauridsen | 1991 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.24 | 1:13.37 | |||||
- | Jacob Weje | 1990 | Grenaa Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Giacomo Gellert | 1989 | Haderslev Svømme Klub SES | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |