Resultater for TYR Grandprix 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1990-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie D. Hald | 1996 | 523 | 34.88 | 1:11.62 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Cebula | 1997 | 516 | 33.72 | 1:11.96 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Betina K. Pedersen | 1994 | 465 | 33.31 | 1:14.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise Holm | 1994 | 454 | 36.01 | 1:15.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christina Løth Andersen | 1997 | 423 | 36.27 | 1:16.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 391 | 36.91 | 1:18.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karen Krogh Lund | 1996 | 374 | 39.25 | 1:20.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 322 | 39.18 | 1:24.19 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | 602 | 31.05 | 1:08.36 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maja Østergaard | 1998 | 484 | 33.37 | 1:13.52 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Sofie W. Bunten | 1999 | 461 | 34.28 | 1:14.70 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 448 | 36.38 | 1:15.43 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Mette Flaskager | 1999 | 446 | 34.62 | 1:15.53 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Sand Majlund | 1999 | 429 | 37.08 | 1:16.53 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Rasmussen | 1998 | 414 | 37.12 | 1:17.43 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gynn Davidsen | 1998 | 402 | 38.86 | 1:18.18 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Maren Bielefeldt | 1999 | 400 | 38.52 | 1:18.35 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 393 | 37.89 | 1:18.77 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christie Prøhl | 1998 | 391 | 36.31 | 1:18.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Thilde Hjorth | 1999 | 356 | 39.59 | 1:21.42 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Emma F. Sørensen | 1998 | 351 | 39.16 | 1:21.79 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
14 | Eva Marie Christensen | 1999 | 341 | 37.42 | 1:22.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Madsen | 1998 | 337 | 38.89 | 1:22.93 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Emma Louise Frohn | 1998 | 320 | 41.26 | 1:24.40 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 291 | 38.05 | 1:27.12 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 289 | 39.09 | 1:27.25 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
19 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 254 | 43.55 | 1:31.12 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Hjort | 1999 | 229 | 43.95 | 1:34.30 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alberte Birkemose Winding | 1999 | 206 | 46.05 | 1:37.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Elin Herskin | 1999 | 156 | 52.52 | 1:47.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 494 | 33.32 | 1:13.01 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 483 | 35.04 | 1:13.59 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Katrine Jørgensen | 2000 | 452 | 34.43 | 1:15.23 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Mia Seehausen | 2001 | 444 | 34.58 | 1:15.66 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Mette Høgild Svane | 2000 | 410 | 36.25 | 1:17.68 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Aunstrup | 2000 | 407 | 36.62 | 1:17.91 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Julie Søgaard | 2001 | 406 | 36.77 | 1:17.97 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederikke Olsen | 2000 | 371 | 38.85 | 1:20.35 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 358 | 37.13 | 1:21.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 352 | 37.28 | 1:21.76 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Cecilie Baraviec | 2000 | 351 | 38.00 | 1:21.81 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 343 | 36.94 | 1:22.44 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Esther Flø | 2001 | 333 | 38.87 | 1:23.23 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 319 | 39.38 | 1:24.50 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sif Floor | 2000 | 316 | 40.21 | 1:24.72 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 312 | 41.96 | 1:25.13 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 301 | 42.02 | 1:26.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 298 | 40.06 | 1:26.39 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
19 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 293 | 40.86 | 1:26.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Helene Marie S. Andersen | 2001 | 293 | 41.18 | 1:26.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 285 | 41.69 | 1:27.72 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 281 | 41.56 | 1:28.08 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 279 | 40.40 | 1:28.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Laura Gam | 2001 | 269 | 45.52 | 1:29.34 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Linda Strunge | 2000 | 264 | 43.88 | 1:29.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Gry Floor | 2000 | 262 | 42.18 | 1:30.13 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | 262 | 42.57 | 1:30.18 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
28 | Line Mia Jensen | 2000 | 255 | 46.00 | 1:30.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 248 | 41.27 | 1:31.82 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
30 | Isabell Sandersen | 2000 | 240 | 44.25 | 1:32.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Helene Levring Andersen | 2001 | 234 | 45.69 | 1:33.58 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Lærke Meyer | 2000 | 212 | 48.48 | 1:36.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 206 | 46.53 | 1:37.73 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anne Almvig | 2001 | 203 | 47.65 | 1:38.17 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
35 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 179 | 49.64 | 1:42.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
36 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 167 | 53.05 | 1:44.81 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
37 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 165 | 51.22 | 1:45.15 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
38 | Anne Wenzell | 2001 | 157 | 50.83 | 1:46.91 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Nøhr Olesen | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 310 | 38.41 | 1:25.30 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | 296 | 40.99 | 1:26.60 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | 292 | 41.20 | 1:27.02 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 269 | 42.68 | 1:29.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cecilie Thuesen | 2002 | 230 | 44.68 | 1:34.18 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Eg Larsen | 2002 | 229 | 45.42 | 1:34.34 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lykke Frandsen | 2002 | 227 | 43.71 | 1:34.58 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | 223 | 44.07 | 1:35.20 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe B. Hansen | 2002 | 221 | 45.42 | 1:35.45 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 211 | 45.67 | 1:36.84 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karoline Lagoni | 2003 | 205 | 46.54 | 1:37.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Maria Knudsen | 2002 | 201 | 47.71 | 1:38.44 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Christiansen | 2003 | 199 | 47.97 | 1:38.74 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 183 | 47.39 | 1:41.56 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frida Bojsen Jensen | 2002 | 181 | 51.06 | 1:42.01 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 175 | 49.40 | 1:43.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna Raaber | 2002 | 162 | 52.76 | 1:45.75 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Katrine Mols | 2003 | 139 | 53.19 | 1:51.43 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Isabella Bach | 2002 | DSQ | på mave vend. i ryg | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:52 |