Resultat för Swedish Swim Games 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Results Event 24 (Heats) - Official
Results Event 24 (Heats) - Official |
|
|
Competition name |
Swedish Swim Games 2013 |
|
Print Date |
20 October 2013 |
|
|
Competition place |
Upplands Väsby |
|
Print Time |
11:21 |
|
|
Organizer |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
19 October 2013 |
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Butterfly Men, Heats |
Sponsor: Tagebad |
WR: Evgen Korotyshkin (1983) 48.48 2009-11-15 |
ER: Evgen Korotyshkin (1983) 48.48 2009-11-15 |
SR: Lars Frölander (1974) 50.44 2000-03-17 |
MR: Geoff Huegil (1979) 51.09 2009-11-08 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
Nat |
50m |
|
|
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jerzy Twarowski |
1995 |
SMS Krakow |
POL |
25.35 |
|
|
|
54.37 |
|
2 |
Riku Pöytäkivi |
1995 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
25.39 |
|
|
|
54.55 |
|
3 |
Dominik Ciezkowski |
1996 |
SMS Krakow |
POL |
25.58 |
|
|
|
55.16 |
|
4 |
Eirik Nielsen |
1995 |
Svømmeklubben Poseidon Porsgru |
NOR |
25.83 |
|
|
|
56.08 |
|
5 |
Alexander Nyström |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
25.99 |
|
|
|
56.12 |
|
6 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
26.34 |
|
|
|
56.89 |
|
7 |
Tuomas Pokkinen |
1995 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
26.64 |
|
|
|
57.03 |
|
8 |
Andreas Hjalmarsson |
1994 |
Karlskrona Simsällskap |
|
27.19 |
|
|
|
57.79 |
|
9 |
Ole Christiansen |
1995 |
Svømmeklubben Poseidon Porsgru |
NOR |
27.23 |
|
|
|
58.39 |
|
10 |
Niklas Inde |
1993 |
Täby Sim |
|
26.58 |
|
|
|
58.84 |
|
11 |
Andrei Razvan Gradinaru |
1995 |
Farul Constanta |
ROM |
27.49 |
|
|
|
58.86 |
|
12 |
Juho Grönblom |
1998 |
Team Finland |
FIN |
28.26 |
|
|
|
59.45 |
|
13 |
Thomas Brustveit |
1993 |
Stavanger Svømmeclub |
NOR |
27.56 |
|
|
|
1:00.09 |
|
14 |
Gustav Olander |
1994 |
Göteborg Sim |
|
27.58 |
|
|
|
1:00.61 |
|
15 |
Tim Filipsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
27.73 |
|
|
|
1:00.91 |
|
16 |
Anton Johansson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
28.52 |
|
|
|
1:01.37 |
|
17 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.03 |
|
|
|
1:01.89 |
|
18 |
Oscar Frisk-Garcia |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
29.02 |
|
|
|
1:02.24 |
|
19 |
Martin Blivik |
1995 |
Karlskrona Simsällskap |
|
28.90 |
|
|
|
1:02.32 |
|
20 |
Anton Lüning |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
28.35 |
|
|
|
1:02.36 |
|
21 |
Gustav Norén-Vosveldt |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
29.55 |
|
|
|
1:02.55 |
|
22 |
Kaj Smeds |
1998 |
Team Finland |
FIN |
29.35 |
|
|
|
1:03.18 |
|
23 |
Ørjan Monsen |
1992 |
Team Bestmed |
ESP |
30.21 |
|
|
|
1:03.66 |
|
24 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
29.81 |
|
|
|
1:03.75 |
|
25 |
Saku Laakkonen |
1999 |
Team Finland |
FIN |
30.14 |
|
|
|
1:04.71 |
|
26 |
Alex Kaufmann |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
30.87 |
|
|
|
1:06.70 |
|
27 |
Mathias Engstrøm Sandstøl |
1999 |
Bryne Svømmeklubb |
NOR |
31.36 |
|
|
|
1:07.04 |
|
28 |
Kristian Nygård Solvik |
1999 |
Bryne Svømmeklubb |
NOR |
30.98 |
|
|
|
1:07.70 |
|
29 |
Jens Petter Turøy |
1999 |
Stavanger Svømmeclub |
NOR |
31.77 |
|
|
|
1:08.60 |
|
30 |
Anton Ekhult |
1991 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
31.01 |
|
|
|
1:08.69 |
|
31 |
Simon Gipperth |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
37.41 |
|
|
|
1:20.71 |
|
- |
Allar Lihtsa |
1999 |
Team Finland |
FIN |
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Benjamin Dzihic |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.22.06 |
Print Date |
20 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap |
Print Time |
11:21 |
|