Resultat för Swedish Swim Games 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Results Event 2 (Heats) - Official |
Competition name | Swedish Swim Games 2013 | Print Date | 19 October 2013 | |||
Competition place | Upplands Väsby | Print Time | 10:28 | |||
Organizer | Väsby Simsällskap | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 19 October 2013 |
Event 2, 100m Freestyle Men, Heats |
Sponsor: Zalando |
WR: Amaury Leveaux (1985) 44.94 2008-12-13 |
ER: Amaury Leveaux (1985) 44.94 2008-12-13 |
SR: Stefan Nystrand (1981) 45.54 2009-11-10 |
MR: Mattew Abood (1986) 46.95 2009-11-07 |
Place | Name | Born | Club | Nat | 50m | Finish | Status | |||
1 | Radovan Siljevski | 1986 | Sc "11 April" Belgrade | SRB | 23.98 | 49.66 | ||||
2 | Christoffer Wikström | 1987 | Simklubben Neptun | 24.08 | 50.09 | |||||
3 | Alexander Nyström | 1990 | Simklubben Neptun | 24.21 | 50.51 | |||||
4 | Jonatan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 23.99 | 50.71 | |||||
5 | Daniel Skaaning | 1993 | Danish Swimming Federation | DEN | 24.56 | 50.73 | ||||
6 | Stefan Nystrand | 1981 | Spårvägens Simförening | 23.85 | 50.78 | |||||
7 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 24.67 | 51.67 | |||||
8 | Gustav Eriksson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 24.76 | 51.90 | |||||
9 | Jørn Nygård | 1992 | Bergensvømmerne | NOR | 24.98 | 51.96 | ||||
10 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Danish Swimming Federation | DEN | 25.08 | 52.00 | ||||
11 | Eirik Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Poseidon Porsgru | NOR | 24.89 | 52.31 | ||||
12 | Linus Magnusson | 1990 | Simklubben Neptun | 24.69 | 52.42 | |||||
13 | Martin Persson | 1992 | Kungsbacka Simsällskap | 25.21 | 52.43 | |||||
14 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 25.23 | 52.51 | |||||
15 | Maciej Falacinski | 1996 | SMS Krakow | POL | 25.43 | 52.75 | ||||
16 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 25.05 | 52.80 | |||||
17 | Even V Holm | 1990 | Bergensvømmerne | NOR | 25.51 | 53.46 | ||||
18 | Markus Hagström | 1991 | Södertörns Simsällskap | 25.77 | 53.87 | |||||
19 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 25.78 | 53.96 | |||||
20 | Roope Lehtonen | 1996 | Team Finland | FIN | 26.17 | 54.40 | ||||
21 | Samuli Korpi | 1997 | Team Finland | FIN | 26.16 | 54.49 | ||||
22 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømmeclub | NOR | 26.10 | 54.71 | ||||
23 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 25.96 | 54.72 | |||||
24 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.29 | 54.86 | |||||
25 | Alexander Marki Mork | 1995 | Stavanger Svømmeclub | NOR | 25.91 | 54.88 | ||||
26 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 25.95 | 55.18 | |||||
27 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 26.46 | 55.21 | |||||
28 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 26.93 | 55.29 | |||||
29 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 26.35 | 55.44 | |||||
30 | Kaj Smeds | 1998 | Team Finland | FIN | 26.54 | 55.47 | ||||
31 | Lauri Hatunen | 1998 | Team Finland | FIN | 26.42 | 55.69 | ||||
32 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 26.46 | 55.92 | |||||
33 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 26.55 | 55.95 | |||||
34 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 26.75 | 55.97 | |||||
35 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 25.82 | 56.05 | |||||
36 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 26.64 | 56.25 | |||||
37 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 26.73 | 56.35 | |||||
38 | Nils Lervik | 1997 | Asker Svømmeklubb | NOR | 27.45 | 56.41 | ||||
39 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 27.06 | 56.62 | |||||
40 | Eetu Alitalo | 1999 | Team Finland | FIN | 26.88 | 56.66 | ||||
41 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.41 | 56.70 | |||||
42 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 27.33 | 56.92 | |||||
43 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 26.76 | 57.17 | |||||
44 | Niklas Inde | 1993 | Täby Sim | 26.65 | 57.20 | |||||
45 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 27.58 | 57.34 | |||||
46 | Saku Laakkonen | 1999 | Team Finland | FIN | 27.46 | 57.46 | ||||
47 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 27.39 | 57.72 | |||||
48 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 27.60 | 57.78 | |||||
49 | Anton Ekhult | 1991 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.21 | 58.19 | |||||
50 | Konsta Kallinen | 1999 | Team Finland | FIN | 27.17 | 58.23 | ||||
51 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 27.06 | 58.52 | |||||
52 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 27.74 | 58.56 | |||||
53 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 28.25 | 59.39 | |||||
54 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svømmeclub | NOR | 28.49 | 59.80 | ||||
55 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 28.47 | 1:00.05 | |||||
56 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.15 | 1:00.61 | |||||
57 | Jens Petter Turøy | 1999 | Stavanger Svømmeclub | NOR | 28.79 | 1:00.84 | ||||
58 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 29.08 | 1:00.88 | |||||
59 | Heine Reime Løge | 1999 | Bryne Svømmeklubb | NOR | 29.89 | 1:01.34 | ||||
60 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.83 | 1:05.85 | |||||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 10:28 |