Resultater for Swedish Swim Games 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Results Event 7 (Heats) - Official |
Competition name | Swedish Swim Games 2013 | Print Date | 19 October 2013 | |||
Competition place | Upplands Väsby | Print Time | 11:23 | |||
Organizer | Väsby Simsällskap | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 19 October 2013 |
Event 7, 100m Butterfly Women, Heats |
Sponsor: Scandic |
WR: Diane Bui Duyet (1979) 55.05 2009-12-12 |
ER: Diane Bui Duyet (1979) 55.05 2009-12-12 |
SR: Therese Alshammar (1977) 55.53 2010-11-06 |
MR: Yuka Kato (1986) 56.91 2009-11-07 |
Place | Name | Born | Club | Nat | 50m | Finish | Status | |||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Danish Swimming Federation | DEN | 27.94 | 59.71 | ||||
2 | Pernille Blume | 1994 | Danish Swimming Federation | DEN | 28.19 | 1:00.84 | ||||
3 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.54 | 1:01.40 | |||||
4 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.19 | 1:01.66 | |||||
5 | Sini Kuutamo | 1995 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 28.34 | 1:02.44 | |||||
6 | Natasha Sundin | 1990 | Spårvägens Simförening | 29.35 | 1:03.29 | |||||
7 | Vera Rohlin Johansson | 1995 | Örebro Simallians | 29.48 | 1:03.71 | |||||
8 | Jowita Sienczyk | 1997 | SMS Krakow | POL | 29.37 | 1:03.94 | ||||
9 | Anni Alitalo | 1991 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 29.48 | 1:04.03 | |||||
10 | Roosa Mört | 1999 | Team Finland | FIN | 29.78 | 1:04.82 | ||||
11 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.09 | 1:05.29 | |||||
12 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.56 | 1:05.36 | |||||
13 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.26 | 1:05.44 | |||||
14 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.84 | 1:05.93 | |||||
15 | Emma Karell | 1994 | Täby Sim | 31.52 | 1:06.49 | |||||
16 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.44 | 1:06.74 | |||||
17 | Lyydia Kalenius | 2000 | Team Finland | FIN | 31.94 | 1:07.07 | ||||
18 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 31.12 | 1:07.11 | |||||
19 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.56 | 1:07.23 | |||||
20 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.66 | 1:07.40 | |||||
21 | Agata Magner | 1997 | SMS Krakow | POL | 32.34 | 1:08.13 | ||||
21 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.28 | 1:08.13 | |||||
23 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 31.81 | 1:08.41 | |||||
24 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 31.70 | 1:08.72 | |||||
25 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 32.19 | 1:10.20 | |||||
26 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.29 | 1:10.54 | |||||
27 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.08 | 1:11.26 | |||||
28 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.27 | 1:11.31 | |||||
29 | Noora Kolu | 2001 | Team Finland | FIN | 33.35 | 1:12.62 | ||||
30 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.26 | 1:14.62 | |||||
31 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.26 | 1:15.23 | |||||
32 | Lise Chevalier | 2000 | Stavanger Svømmeclub | NOR | 36.51 | 1:17.09 | ||||
33 | Tessa Fransisca Janssen | 1999 | Stavanger Svømmeclub | NOR | 35.76 | 1:19.52 | ||||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 11:23 |