Resultat för Swedish Swim Games 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Results Event 32 (Heats) - Official
Results Event 32 (Heats) - Official |
|
|
Competition name |
Swedish Swim Games 2013 |
|
Print Date |
20 October 2013 |
|
|
Competition place |
Upplands Väsby |
|
Print Time |
12:53 |
|
|
Organizer |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
19 October 2013 |
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Ind Medley Women, Heats |
Sponsor: Westman & CO |
WR: Katinka Hosszu (1989) 57.45 2013-08-11 |
ER: Katinka Hosszu (1989) 57.45 2013-08-11 |
SR: Therese Alshammar (1977) 58.07 2009-11-26 |
MR: Josefin Lillhage (1980) 1:00.41 2009-11-08 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
Nat |
50m |
|
|
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Holm Sørensen |
1992 |
Danish Swimming Federation |
DEN |
29.19 |
|
|
|
1:03.61 |
|
2 |
Nadja Salomonsson |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
29.58 |
|
|
|
1:03.82 |
|
3 |
Petra Granlund |
1987 |
Väsby Simsällskap |
|
29.17 |
|
|
|
1:04.22 |
|
4 |
Allegra Schaer |
1988 |
Red-Fish Neuchâtel |
SUI |
30.22 |
|
|
|
1:04.37 |
|
5 |
Jowita Sienczyk |
1997 |
SMS Krakow |
POL |
29.68 |
|
|
|
1:05.13 |
|
6 |
Henriette Brekke |
1988 |
Stavanger Svømmeclub |
NOR |
30.70 |
|
|
|
1:05.24 |
|
7 |
Aino Otava |
1999 |
Team Finland |
FIN |
30.77 |
|
|
|
1:05.32 |
|
8 |
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
30.12 |
|
|
|
1:05.33 |
|
9 |
Karolina Dlugolecka |
1996 |
SMS Krakow |
POL |
29.98 |
|
|
|
1:05.77 |
|
10 |
Roosa Mört |
1999 |
Team Finland |
FIN |
30.17 |
|
|
|
1:05.78 |
|
11 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.83 |
|
|
|
1:05.80 |
|
12 |
Vilde Tengesdal |
1996 |
Bryne Svømmeklubb |
NOR |
30.46 |
|
|
|
1:06.55 |
|
13 |
Sini Koivu |
1999 |
Team Finland |
FIN |
30.86 |
|
|
|
1:06.81 |
|
14 |
Linnéa Bielicz |
1994 |
Göteborg Sim |
|
30.42 |
|
|
|
1:07.39 |
|
15 |
Andrea Hestdal |
1994 |
Bergensvømmerne |
NOR |
31.95 |
|
|
|
1:08.50 |
|
16 |
Agata Magner |
1997 |
SMS Krakow |
POL |
31.38 |
|
|
|
1:08.57 |
|
17 |
Alma Lumio |
1999 |
Team Finland |
FIN |
31.96 |
|
|
|
1:09.04 |
|
18 |
Frida Berglund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
34.30 |
|
|
|
1:10.74 |
|
19 |
Linnea Gilliusson |
1995 |
Simklubben Ägir |
|
33.42 |
|
|
|
1:11.48 |
|
20 |
Amanda Kimander |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.00 |
|
|
|
1:11.75 |
|
21 |
Maren Øie |
1997 |
Stavanger Svømmeclub |
NOR |
33.36 |
|
|
|
1:12.07 |
|
22 |
Karen Nygård Magnussen |
1998 |
Bryne Svømmeklubb |
NOR |
33.65 |
|
|
|
1:12.21 |
|
23 |
Marie Sveingard |
1999 |
Stavanger Svømmeclub |
NOR |
34.08 |
|
|
|
1:12.82 |
|
24 |
Erika Gardelin |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
34.86 |
|
|
|
1:17.72 |
|
- |
Ida Edin |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Ingelin Elisabeth Lima |
1997 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Noora Kolu |
2001 |
Team Finland |
FIN |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.22.06 |
Print Date |
20 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap |
Print Time |
12:53 |
|