Results for Østdanske Kortbanemesterskaber
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag 16.00
Resultat Løb 41 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 41 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Østdanske Kortbanemesterskaber |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2013 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 800m Frisvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Bro |
1999 |
|
757 |
1:04.20 |
2:12.03 |
3:19.35 |
4:26.49 |
8:51.62 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
5:33.46 |
6:40.32 |
7:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
671 |
1:06.64 |
2:16.60 |
3:26.13 |
4:35.97 |
9:13.18 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
5:46.07 |
6:56.05 |
8:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
|
662 |
1:04.79 |
2:14.76 |
3:24.37 |
4:34.88 |
9:15.74 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
5:45.65 |
6:56.51 |
8:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rikke Munkholm |
1998 |
|
643 |
1:05.70 |
2:15.80 |
3:26.86 |
4:38.28 |
9:21.35 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
5:49.75 |
7:00.90 |
8:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sara Sylvest |
2000 |
|
612 |
1:07.95 |
2:19.41 |
3:31.52 |
4:42.81 |
9:30.48 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
5:54.16 |
7:06.33 |
8:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
|
599 |
1:06.71 |
2:17.33 |
3:28.53 |
4:40.09 |
9:34.59 |
|
|
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
5:52.85 |
7:06.29 |
8:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emily Gantriis |
1999 |
|
592 |
1:05.49 |
2:17.73 |
3:30.39 |
4:43.76 |
9:37.02 |
|
|
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
5:57.00 |
7:10.78 |
8:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Christjansen |
1999 |
|
580 |
1:07.95 |
2:20.09 |
3:32.90 |
4:45.64 |
9:40.79 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
5:59.06 |
7:13.10 |
8:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gitte Sørensen Gosvig |
1999 |
|
549 |
1:09.01 |
2:23.90 |
3:38.39 |
4:53.43 |
9:51.45 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
6:07.28 |
7:22.48 |
8:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Christensen |
1999 |
|
536 |
1:11.74 |
2:27.11 |
3:41.77 |
4:56.76 |
9:56.44 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
|
|
|
6:10.92 |
7:25.71 |
8:41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amalie Irgang-Dahlin |
1999 |
|
526 |
1:11.14 |
2:25.59 |
3:40.81 |
4:57.12 |
10:00.03 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
|
|
|
6:13.24 |
7:29.04 |
8:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:25 |
|