Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 17.00
Resultat Løb 26 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Østdanske Kortbanemesterskaber |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2013 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
22:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pál Joensen |
1990 |
|
825 |
56.35 |
1:55.35 |
2:54.96 |
3:54.89 |
7:52.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
4:54.33 |
5:53.99 |
6:54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
805 |
56.81 |
1:56.13 |
2:56.21 |
3:56.59 |
7:56.56 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
4:56.95 |
5:57.52 |
6:57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Saugmann |
1996 |
|
679 |
59.50 |
2:02.91 |
3:06.96 |
4:11.08 |
8:24.40 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
5:15.02 |
6:18.84 |
7:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Holm |
1998 |
|
675 |
1:00.40 |
2:04.67 |
3:08.72 |
4:12.18 |
8:25.29 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
5:16.30 |
6:20.11 |
7:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
|
666 |
58.77 |
2:02.65 |
3:07.20 |
4:12.00 |
8:27.59 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
5:15.58 |
6:19.84 |
7:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin Nielsen |
1996 |
|
665 |
1:00.94 |
2:05.47 |
3:10.19 |
4:14.69 |
8:27.93 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
5:18.54 |
6:22.78 |
7:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viktor Holm |
1996 |
|
660 |
1:00.71 |
2:05.15 |
3:09.71 |
4:14.45 |
8:29.07 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
5:18.47 |
6:23.16 |
7:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
|
655 |
1:00.98 |
2:04.91 |
3:09.06 |
4:13.24 |
8:30.55 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
5:17.50 |
6:22.08 |
7:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marc Bach Nielsen |
1994 |
|
652 |
59.02 |
2:02.60 |
3:06.93 |
4:11.52 |
8:31.26 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
5:15.90 |
6:21.13 |
7:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karim Møller |
1994 |
|
646 |
1:00.13 |
2:04.65 |
3:08.95 |
4:13.59 |
8:32.76 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
5:18.18 |
6:22.94 |
7:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
|
638 |
1:02.46 |
2:07.81 |
3:14.82 |
4:20.57 |
8:34.98 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
5:25.79 |
6:31.37 |
7:35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Magnus Andersen |
1995 |
|
635 |
59.50 |
2:03.36 |
3:07.88 |
4:13.31 |
8:35.74 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
5:19.15 |
6:25.14 |
7:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Victor Drevskich |
1996 |
|
627 |
1:02.21 |
2:08.13 |
3:15.14 |
4:20.27 |
8:37.86 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
|
|
|
5:26.12 |
6:31.89 |
7:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonathan Müller |
1997 |
|
621 |
1:02.84 |
2:08.84 |
3:14.53 |
4:20.31 |
8:39.49 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
5:25.91 |
6:30.89 |
7:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonas Himmelstrup |
1995 |
|
593 |
1:02.12 |
2:07.88 |
3:14.17 |
4:21.18 |
8:47.62 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
5:28.26 |
6:34.96 |
7:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Magnus Lundgren |
1996 |
|
579 |
1:03.28 |
2:10.03 |
3:16.49 |
4:24.11 |
8:52.01 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
5:31.42 |
6:38.98 |
7:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alexander Duus Jensen |
1995 |
|
571 |
1:02.46 |
2:08.24 |
3:14.96 |
4:21.86 |
8:54.20 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
5:29.30 |
6:38.24 |
7:46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
22:40 |
|