Tulokset Østdanske Kortbanemesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag 17.00
Resultat Løb 9 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.96 2013-10-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 711 | 28.79 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 669 | 29.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 646 | 29.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 635 | 29.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Annelouise Dolleris | 1995 | 629 | 29.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victoria Bierre | 2000 | 628 | 30.00 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Caroline Grønlund | 1993 | 627 | 30.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Pernille Juel | 1994 | 624 | 30.07 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 619 | 30.15 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 603 | 30.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Daniella Bender | 1996 | 600 | 30.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Christina Hvid Edill | 1995 | 594 | 30.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 592 | 30.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 584 | 30.73 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 582 | 30.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 549 | 31.38 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 546 | 31.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Clara Schade Cantby | 2000 | 545 | 31.46 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julia Jønsson | 2000 | 543 | 31.49 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Sarah Mariner | 1998 | 538 | 31.59 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 534 | 31.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 533 | 31.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mathilde Olsen | 1998 | 522 | 31.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 518 | 31.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 511 | 32.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 510 | 32.15 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 510 | 32.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kristine Barrett | 1998 | 508 | 32.19 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
28 | Marianne Duijm | 1993 | 508 | 32.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Tanja Lylloff | 1998 | 508 | 32.19 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emma Maagøe | 1999 | 499 | 32.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 490 | 32.58 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 485 | 32.71 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Karina Sørensen | 1995 | 482 | 32.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
35 | Rebecca Grønlund | 1998 | 481 | 32.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 478 | 32.85 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
37 | Nanna Drewsen | 1998 | 474 | 32.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
38 | Nina Toft | 2000 | 471 | 33.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Stinna Schnabl | 1999 | 467 | 33.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
40 | Sara Krell Refn | 1999 | 462 | 33.23 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
41 | Emily Brophy | 1999 | 459 | 33.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
42 | Christine Pedersen | 1993 | 456 | 33.37 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
43 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 450 | 33.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
44 | Nanna Sonne | 1999 | 429 | 34.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
45 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 424 | 34.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 423 | 34.21 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
47 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 406 | 34.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristina Thomsen | 1991 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:26 |