Tulokset Østdanske Kortbanemesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag 17.00
Resultat Løb 11 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.00 2012-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 31.75 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | 721 | 32.11 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | 667 | 32.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 628 | 33.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 627 | 33.64 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Anna Puggaard | 1996 | 618 | 33.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 615 | 33.85 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 610 | 33.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 605 | 34.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Josefine Pedersen | 1999 | 594 | 34.26 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Tenna Jensen | 1998 | 587 | 34.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 576 | 34.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Signe Nielsen | 1998 | 573 | 34.66 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 562 | 34.88 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 559 | 34.95 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Louise G. Riget | 1995 | 558 | 34.97 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 553 | 35.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Bak | 1997 | 551 | 35.12 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Freja Englund | 1997 | 550 | 35.14 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Lamberth | 1996 | 547 | 35.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 544 | 35.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Katrine B. Hansen | 1999 | 542 | 35.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 534 | 35.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 534 | 35.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Thea Schulze | 1998 | 523 | 35.74 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 514 | 35.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 514 | 35.95 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nicole Bennetsen | 2000 | 510 | 36.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Tania Berry | 1998 | 503 | 36.20 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 490 | 36.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Veronika Storm | 1998 | 490 | 36.52 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 489 | 36.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Kristine Barrett | 1998 | 488 | 36.56 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sofie Strandby | 1999 | 479 | 36.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Julia Jønsson | 2000 | 452 | 37.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:27 |