Results for Østdanske Kortbanemesterskaber
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Østdanske Kortbanemesterskaber |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2013 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
22:28 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
|
774 |
1:02.72 |
2:07.27 |
3:11.40 |
|
4:15.85 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Huss-Hansen |
1994 |
|
751 |
1:03.40 |
2:08.88 |
3:12.82 |
|
4:18.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
748 |
1:03.04 |
2:08.33 |
3:13.49 |
|
4:18.75 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Signe Bro |
1999 |
|
730 |
1:03.97 |
2:11.16 |
3:17.34 |
|
4:20.88 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Nielsen |
1996 |
|
719 |
1:02.73 |
2:08.20 |
3:15.12 |
|
4:22.21 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Wael |
1993 |
|
713 |
1:03.55 |
2:10.38 |
3:16.86 |
|
4:22.86 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Josephine Holm |
1999 |
|
710 |
1:04.77 |
2:12.12 |
3:18.13 |
|
4:23.29 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Lunau |
1995 |
|
706 |
1:03.74 |
2:11.02 |
3:17.37 |
|
4:23.72 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Bastiansen |
1995 |
|
698 |
1:04.67 |
2:11.32 |
3:18.14 |
|
4:24.77 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Brøndum Petersen |
1994 |
|
692 |
1:03.30 |
2:10.03 |
3:17.77 |
|
4:25.57 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
687 |
1:04.94 |
2:12.50 |
3:20.07 |
|
4:26.19 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cecilie Høgskilde |
1999 |
|
668 |
1:05.50 |
2:13.43 |
3:21.07 |
|
4:28.66 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maria Madsen |
1995 |
|
664 |
1:04.15 |
2:12.12 |
3:20.83 |
|
4:29.20 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
|
663 |
1:05.80 |
2:13.99 |
3:22.48 |
|
4:29.39 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Stephanie Hansen |
1996 |
|
655 |
1:04.75 |
2:12.78 |
3:21.42 |
|
4:30.46 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Line Kjær |
1996 |
|
650 |
1:06.51 |
2:15.02 |
3:23.32 |
|
4:31.17 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Rikke Munkholm |
1998 |
|
647 |
1:05.29 |
2:14.12 |
3:23.19 |
|
4:31.52 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Simone Kronborg Riis |
1997 |
|
647 |
1:05.49 |
2:13.40 |
3:22.30 |
|
4:31.52 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Freja Gram |
1999 |
|
647 |
1:08.43 |
2:17.59 |
3:24.66 |
|
4:31.60 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Amanda Højberg |
1998 |
|
639 |
1:07.36 |
2:16.20 |
3:24.25 |
|
4:32.71 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Klara Reeh |
1999 |
|
632 |
1:05.59 |
2:15.22 |
3:24.97 |
|
4:33.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ditte Johansen |
1994 |
|
628 |
1:05.54 |
2:14.37 |
3:24.28 |
|
4:34.30 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emily Gantriis |
1999 |
|
619 |
1:05.42 |
2:15.18 |
3:25.35 |
|
4:35.51 |
|
|
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
612 |
1:06.72 |
2:17.79 |
3:26.84 |
|
4:36.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Kamilla Larsen |
1996 |
|
605 |
1:07.19 |
2:16.43 |
3:26.80 |
|
4:37.75 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
|
594 |
1:05.81 |
2:16.28 |
3:27.70 |
|
4:39.39 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Camilla Hansen |
1995 |
|
588 |
1:05.56 |
2:15.95 |
3:28.08 |
|
4:40.36 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
|
578 |
1:08.46 |
2:19.97 |
3:31.67 |
|
4:42.00 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Cayanne Kjær Knoth |
1999 |
|
576 |
1:07.68 |
2:19.71 |
3:31.25 |
|
4:42.27 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Frederikke Hansen |
1998 |
|
574 |
1:07.25 |
2:19.09 |
3:30.75 |
|
4:42.59 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
|
571 |
1:07.11 |
2:18.54 |
3:30.70 |
|
4:43.06 |
|
|
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
|
561 |
1:07.82 |
2:19.78 |
3:31.48 |
|
4:44.73 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Nikoline Svensson |
1998 |
|
560 |
1:06.82 |
2:18.72 |
3:32.09 |
|
4:44.90 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Amalie Gotthard |
1999 |
|
559 |
1:07.01 |
2:19.50 |
3:32.90 |
|
4:45.01 |
|
|
Tårnborg-Vemmelev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Isabella Wolsted |
1998 |
|
556 |
1:07.90 |
2:20.90 |
3:34.00 |
|
4:45.68 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Nina Toft |
2000 |
|
555 |
1:07.12 |
2:19.98 |
3:33.52 |
|
4:45.73 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Amalie Irgang-Dahlin |
1999 |
|
548 |
1:09.63 |
2:23.34 |
3:35.69 |
|
4:47.00 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Mathilde Christjansen |
1999 |
|
545 |
1:08.64 |
2:21.07 |
3:34.08 |
|
4:47.52 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Sofie Kornbek |
2000 |
|
538 |
1:07.26 |
2:21.16 |
3:35.83 |
|
4:48.70 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Anne Sofie Nielsen |
1999 |
|
507 |
1:06.46 |
2:18.64 |
3:35.79 |
|
4:54.59 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
22:28 |
|