Resultat för Vattenfall Swim Cup 2009 Finals SD
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 20, 50m Butterfly Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | 9 | 523 | 28.28 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 7 | 514 | 28.45 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | 6 | 501 | 28.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Petri Sartela | 1995 | 5 | 460 | 29.52 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Viktor Christiansson | 1995 | 4 | 432 | 30.15 | |||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
6 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 3 | 414 | 30.58 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Timo Zwiesigk | 1995 | 2 | 413 | 30.60 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Antti Kähär | 1995 | 1 | 407 | 30.76 | |||||
Team Turku | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 9 | 404 | 30.83 | |||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 7 | 377 | 31.55 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Erik Wetzstein | 1996 | 6 | 371 | 31.72 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Jakub Kozio | 1996 | 5 | 366 | 31.86 | |||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
5 | Mikkel Stavngaard | 1996 | 4 | 349 | 32.36 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Wichette | 1996 | 3 | 343 | 32.55 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 2 | 329 | 33.02 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Chris Johansen | 1996 | 1 | 323 | 33.22 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 9 | 377 | 31.54 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Onni Vuorinen | 1997 | 7 | 341 | 32.63 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Thomas Rohmberger | 1997 | 6 | 324 | 33.19 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Maxim Davydytchev | 1997 | 5 | 323 | 33.23 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Walter Lorenz | 1997 | 4 | 272 | 35.19 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Janne Lahrssen | 1997 | 3 | 262 | 35.60 | |||||
Sv Blau-Weiß Wesselbure | ||||||||||
7 | Victor Bødker | 1997 | 2 | 261 | 35.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Joshua Petersen | 1997 | 1 | 256 | 35.90 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 9 | 260 | 35.70 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | 7 | 226 | 37.43 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Lars Donath | 1998 | 6 | 221 | 37.72 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
4 | Niklas Bätge | 1998 | 5 | 216 | 38.00 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
5 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 4 | 196 | 39.24 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Henning Janssen | 1998 | 3 | 184 | 40.08 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
7 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 2 | 184 | 40.09 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Luis Felipe | 1998 | 1 | 166 | 41.46 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |