Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Finals SD
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 9 | 926 | 12.22 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Stefanie Meyer | 1992 | 7 | 903 | 12.32 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
3 | Elspa Mørkøre | 1991 | 6 | 890 | 12.38 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Lisa Graf | 1992 | 5 | 863 | 12.51 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
5 | Jana Schellenberg | 1984 | 4 | 831 | 12.67 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
6 | Saskia Ganseko | 1992 | 3 | 802 | 12.82 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Patricia Köhler | 1992 | 2 | 793 | 12.87 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
8 | Marie Philipsen | 1992 | 1 | 758 | 13.06 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Langhorn | 1994 | 9 | 767 | 13.01 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Janine Findeisen | 1993 | 7 | 746 | 13.13 | |||||
Ssv Leutzsch | ||||||||||
3 | Erica Ydesand | 1994 | 6 | 740 | 13.17 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
4 | Julia Kapr | 1994 | 5 | 728 | 13.24 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Agnes Sporrong | 1993 | 4 | 723 | 13.27 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
6 | Melizza Petersen | 1994 | 3 | 704 | 13.39 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Siri Wiecker | 1994 | 2 | 681 | 13.54 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 1 | 660 | 13.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Natalia Holm | 1995 | 9 | 694 | 13.45 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Lara Friede | 1995 | 7 | 691 | 13.47 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
3 | Sabrina Tastler | 1995 | 6 | 678 | 13.56 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Jenna Kukkonen | 1995 | 5 | 653 | 13.73 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 4 | 651 | 13.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Tenna Holm | 1995 | 4 | 651 | 13.74 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Elin Persson | 1995 | 2 | 647 | 13.77 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
8 | Theresa Nilkes | 1995 | 1 | 624 | 13.94 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 9 | 746 | 13.13 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Julia Hartwig | 1996 | 7 | 733 | 13.21 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | 6 | 730 | 13.23 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Essi Schrey | 1996 | 5 | 679 | 13.55 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Helén Lange | 1996 | 4 | 644 | 13.79 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
6 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 3 | 641 | 13.81 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Liisa Rannikko | 1996 | 3 | 641 | 13.81 | |||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Julia Mökkönen | 1996 | 1 | 622 | 13.95 | |||||
Team Turku | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 9 | 731 | 13.22 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nele Salow | 1997 | 7 | 667 | 13.63 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Paulina Haczkiewicz | 1997 | 6 | 635 | 13.86 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
4 | Martha Meilstrup | 1997 | 5 | 614 | 14.01 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 4 | 598 | 14.14 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Laura Mäki | 1997 | 3 | 595 | 14.16 | |||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 2 | 586 | 14.23 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Lea Dietze | 1997 | 1 | 559 | 14.46 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nele Klein | 1998 | 9 | 648 | 13.76 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Emilia Lüders | 1998 | 7 | 574 | 14.33 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 6 | 561 | 14.44 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Alicia Pohl | 1998 | 5 | 528 | 14.74 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | 4 | 495 | 15.06 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Georgia Kadoglou | 1998 | 3 | 487 | 15.14 | |||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
7 | Mathilde Zaggai | 1998 | 2 | 433 | 15.74 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Alina Czorny | 1998 | 1 | 428 | 15.81 | |||||
Ahrensburg Tsv | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 9 | 438 | 15.68 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Ida Persson | 1999 | 7 | 378 | 16.47 | |||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
3 | Susann Epperlein | 1999 | 6 | 377 | 16.49 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 5 | 376 | 16.50 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sophie Ritter | 1999 | 5 | 376 | 16.50 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
6 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 3 | 364 | 16.68 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Elaine Haberer | 1999 | 2 | 360 | 16.74 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 1 | 351 | 16.88 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 9 | 423 | 15.87 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Lova Andersson | 2000 | 7 | 406 | 16.09 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Marlene Schmidt | 2000 | 6 | 364 | 16.68 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Alicia Nickel | 2000 | 5 | 337 | 17.12 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Celine Förster | 2000 | 4 | 334 | 17.17 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 3 | 323 | 17.35 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Fränzi Heinrich | 2000 | 2 | 299 | 17.81 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Frederike Weber | 2000 | 1 | 267 | 18.49 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |