Resultat för Vattenfall Swim Cup 2009 Finals SD
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 9 | 954 | 15.28 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
1 | Patricia Köhler | 1992 | 9 | 954 | 15.28 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
3 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 6 | 919 | 15.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Charlotte Jensen | 1992 | 5 | 914 | 15.50 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Larissa Brak | 1988 | 4 | 903 | 15.56 | |||||
de Zijl Lgb | ||||||||||
6 | Wiebke Conrad | 1981 | 3 | 889 | 15.64 | |||||
Sgs Hannover | ||||||||||
7 | Silje Bergström Tronsmoen | 1991 | 2 | 851 | 15.87 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
8 | Marie Philipsen | 1992 | 1 | 773 | 16.39 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cora Zwiesigk | 1993 | 9 | 959 | 15.25 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
2 | Agnes Sporrong | 1993 | 7 | 811 | 16.13 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
3 | Lina Johansson | 1994 | 6 | 733 | 16.68 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 5 | 719 | 16.79 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Victoria Johnsson | 1994 | 4 | 707 | 16.88 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
6 | Irene Porschhöfer | 1994 | 3 | 665 | 17.23 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Anna Carlsson | 1994 | 3 | 665 | 17.23 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Pia Du Puits | 1994 | 1 | 655 | 17.32 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmina Soininen | 1995 | 9 | 859 | 15.82 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Lisa Matthes | 1995 | 7 | 771 | 16.40 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Gigi W. Larsen | 1995 | 6 | 729 | 16.71 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Rea Kalantzis | 1995 | 5 | 697 | 16.96 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
5 | Jenna Kukkonen | 1995 | 4 | 658 | 17.29 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Agata Zieba | 1995 | 3 | 644 | 17.42 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
7 | Ramona Raita | 1995 | 2 | 642 | 17.43 | |||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Elin Persson | 1995 | 1 | 641 | 17.44 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 806 | 16.16 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Alina Neumann | 1996 | 7 | 744 | 16.60 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
3 | Jannie Brink | 1996 | 6 | 729 | 16.71 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 5 | 715 | 16.82 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Erika Bergström | 1996 | 4 | 683 | 17.08 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Sabrina Gründer | 1996 | 3 | 630 | 17.54 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 2 | 588 | 17.95 | |||||
Bov IF | ||||||||||
8 | Clara Albek | 1996 | 1 | 575 | 18.09 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 9 | 609 | 17.74 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
2 | Johanna Johnsson | 1997 | 7 | 594 | 17.89 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Sarah Krys | 1997 | 6 | 583 | 18.00 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Femke Svea Westphal | 1997 | 5 | 557 | 18.28 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 4 | 528 | 18.61 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katarina Vogel | 1997 | 3 | 516 | 18.75 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lea Dietze | 1997 | 2 | 484 | 19.15 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 1 | 460 | 19.49 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kim Losensky | 1998 | 9 | 602 | 17.81 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Nele Klein | 1998 | 7 | 598 | 17.85 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Georgia Kadoglou | 1998 | 6 | 561 | 18.24 | |||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
4 | Alicia Pohl | 1998 | 5 | 526 | 18.63 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Alina Stephan | 1998 | 4 | 509 | 18.84 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | 3 | 478 | 19.23 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Luise Rathmann | 1998 | 2 | 455 | 19.56 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 1 | 402 | 20.38 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frauke Seidel | 1999 | 9 | 465 | 19.41 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Nicola Dähn | 1999 | 7 | 464 | 19.43 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
3 | Franziska Fischer | 1999 | 6 | 438 | 19.81 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 5 | 420 | 20.08 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Franziska Nissen | 1999 | 4 | 391 | 20.56 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
6 | Maria Meissner | 1999 | 3 | 369 | 20.97 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
7 | Alexandra Penzold | 1999 | 2 | 323 | 21.91 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Ida Persson | 1999 | 1 | 320 | 21.99 | |||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 9 | 316 | 22.07 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Alicia Nickel | 2000 | 7 | 287 | 22.79 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 6 | 286 | 22.82 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Carolin Klebert | 2000 | 5 | 262 | 23.51 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Lisa Kapr | 2000 | 4 | 258 | 23.64 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Sarah Seifert | 2000 | 3 | 250 | 23.86 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Michelle Förster | 2000 | 2 | 246 | 23.99 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
8 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 1 | 242 | 24.12 | |||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |