Resultat för Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Saturday Morning
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kim Losensky | 1998 | 543 | 18.44 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Nele Klein | 1998 | 524 | 18.66 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Georgia Kadoglou | 1998 | 486 | 19.13 | ||||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
4 | Alina Stephan | 1998 | 471 | 19.33 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Alicia Pohl | 1998 | 440 | 19.78 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | 428 | 19.95 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Luise Rathmann | 1998 | 379 | 20.79 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 372 | 20.91 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Jenny Sattler | 1998 | 363 | 21.09 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Merle Christensen | 1998 | 344 | 21.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Wibke Schult | 1998 | 342 | 21.51 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
12 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 340 | 21.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Jennifer Biel | 1998 | 332 | 21.72 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
13 | Theresa Lindner | 1998 | 332 | 21.72 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Anna Boutrup | 1998 | 315 | 22.10 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Susanne Reeg | 1998 | 309 | 22.24 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
17 | Tenna Jensen | 1998 | 309 | 22.25 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Felicia Arningsmark | 1998 | 303 | 22.39 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
19 | Alina Czorny | 1998 | 290 | 22.73 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
20 | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | 283 | 22.91 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
21 | Charlotte Gross | 1998 | 282 | 22.93 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
22 | Ronja Friede | 1998 | 280 | 22.99 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Uljana Zhdanova | 1998 | 276 | 23.11 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
24 | Hanna Jönsson | 1998 | 268 | 23.33 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
25 | Clara Heil | 1998 | 250 | 23.86 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
26 | Laura Windisch | 1998 | 243 | 24.09 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 225 | 24.73 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 222 | 24.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Hansine Olsen | 1998 | 202 | 25.62 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
30 | Liselotte Baxter | 1998 | 201 | 25.67 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Cecilie Mattebjerg | 1998 | 192 | 26.05 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Sarah Wohlert | 1998 | 189 | 26.21 | ||||||
A6 | ||||||||||
33 | Sandra Danielsen | 1998 | 174 | 26.96 | ||||||
A6 | ||||||||||
34 | Johanna Walz | 1998 | 168 | 27.24 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
35 | Sara Kjær | 1998 | 141 | 28.93 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicola Dähn | 1999 | 432 | 19.90 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Franziska Fischer | 1999 | 398 | 20.44 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Sophie Fischer | 1999 | 389 | 20.61 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Frauke Seidel | 1999 | 383 | 20.71 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
5 | Maria Meissner | 1999 | 336 | 21.63 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Ida Persson | 1999 | 323 | 21.91 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
7 | Franziska Nissen | 1999 | 313 | 22.14 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
8 | Alexandra Penzold | 1999 | 288 | 22.77 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Victoria Fischer | 1999 | 287 | 22.80 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Simone Lauridsen | 1999 | 286 | 22.82 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Tessa Herbst | 1999 | 286 | 22.84 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
12 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 284 | 22.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Stine Ahlert | 1999 | 274 | 23.15 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
14 | Darcie Wichmann | 1999 | 273 | 23.18 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
15 | Malene Bang | 1999 | 256 | 23.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Vanessa Kreusel | 1999 | 253 | 23.78 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Mareike Jürs | 1999 | 253 | 23.79 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
18 | Greta Markurt | 1999 | 238 | 24.28 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
19 | Selina Urban | 1999 | 232 | 24.48 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
20 | Emily Kay | 1999 | 225 | 24.72 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Louise Frandsen | 1999 | 225 | 24.72 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Elisabeth Faber | 1999 | 210 | 25.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Maja Leth Bang | 1999 | 189 | 26.21 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Julia Jensen | 1999 | 175 | 26.91 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
25 | Petrine Brandt Hansen | 1999 | 160 | 27.73 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
26 | Laura Magnolia Randrup | 1999 | 141 | 28.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | DSQ | flere flyben i start | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 301 | 22.43 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 254 | 23.76 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 247 | 23.96 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Carolin Klebert | 2000 | 237 | 24.30 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Alicia Nickel | 2000 | 228 | 24.61 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Michelle Förster | 2000 | 224 | 24.76 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
7 | Lisa Kapr | 2000 | 217 | 25.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Sarah Seifert | 2000 | 213 | 25.17 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Fränzi Heinrich | 2000 | 210 | 25.32 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Nicole Schmid | 2000 | 209 | 25.35 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Viktoria Trommer | 2000 | 205 | 25.51 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Nele Wöstenberg | 2000 | 205 | 25.52 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
13 | Monique Petzold | 2000 | 203 | 25.57 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Johanna Mohr | 2000 | 203 | 25.60 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
15 | Henriette Lorenz | 2000 | 194 | 25.99 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | My Weitling | 2000 | 187 | 26.30 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Jasmin Wittig | 2000 | 184 | 26.44 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Julia Bromnitz | 2000 | 176 | 26.85 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Sarah Schumann | 2000 | 174 | 26.93 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Svenja Rau | 2000 | 158 | 27.81 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
21 | Stella Brinster | 2001 | 157 | 27.85 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 152 | 28.16 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
23 | Heather-Marie Borchardt | 2000 | 152 | 28.17 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
24 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 143 | 28.78 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Theresa Freytag | 2001 | 135 | 29.29 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Gina Elisa Koop | 2000 | 133 | 29.46 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
27 | Caroline Lindquist | 2001 | 119 | 30.59 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
28 | Louise Ebbesen | 2001 | 115 | 30.94 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
29 | Merle Maurer | 2002 | 109 | 31.46 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
30 | Merle Kühn | 2001 | 92 | 33.35 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
31 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 90 | 33.54 | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |