Resultater for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Friday Morning
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 02 juni 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 21:24 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 11, 4X50m Freestyle Women, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Psv Schwerin 1 Girls | 1998 | 18 | 379 | 2:15.16 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Nele Klein | 1998 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Alicia Pohl | 1998 | |||||||||
Charlotta Schwarz | 1998 | |||||||||
Wiebke Dethloff | 1998 | 2:15.16 | 2:15.16 | |||||||
2 | Sigma Ns 1 | 1998 | 14 | 369 | 2:16.48 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Kristin Blach Petersen | 1998 | |||||||||
Anna Boutrup | 1998 | |||||||||
Emilia Lüders | 1998 | 2:16.48 | 2:16.48 | |||||||
3 | Team Westsachsen 1 Girls | 1998 | 12 | 338 | 2:20.51 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Franziska Fischer | 1999 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Victoria Fischer | 1999 | |||||||||
Sophie Fischer | 1999 | |||||||||
Elisabeth Grösel | 1998 | 2:20.51 | 2:20.51 | |||||||
4 | Kreis Harburg | 1998 | 10 | 313 | 2:24.06 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Maike Fiebelkorn | 1998 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Luise Rathmann | 1998 | |||||||||
Sophie Buttchereit | 1998 | |||||||||
Dana Wehlert | 1998 | 2:24.06 | 2:24.06 | |||||||
5 | A6 Piger Vestervang | 1998 | 8 | 309 | 2:24.72 | |||||
A6 | ||||||||||
Isabel Mass | 1998 | 34.64 | 34.64 | |||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | |||||||||
Henriette Hemmingsen | 1998 | |||||||||
Maia Stripp | 1998 | 2:24.72 | 2:24.72 | |||||||
6 | Ksv Neptun 89 | 1998 | 6 | 296 | 2:26.86 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Catherine Labahn | 1998 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Jennifer Biel | 1998 | |||||||||
Alina Stephan | 1998 | |||||||||
Rosa- Marie Eckert | 1998 | 2:26.86 | 2:26.86 | |||||||
7 | Esv Frankfurt (oder) 48 E | 1998 | 4 | 279 | 2:29.71 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
Kim Losensky | 1998 | 33.13 | 33.13 | |||||||
Jasmin Troschier | 1998 | |||||||||
Wibke Schult | 1998 | |||||||||
Frauke Seidel | 1999 | 2:29.71 | 2:29.71 | |||||||
8 | Team Westsachsen 2 Girls | 1998 | 2 | 273 | 2:30.84 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Anna Melech | 1998 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Sissi Lebeck | 1998 | |||||||||
Nadine Westermann | 1998 | |||||||||
Susann Epperlein | 1999 | 2:30.84 | 2:30.84 | |||||||
9 | Es Esbjerg 3 Piger | 1998 | 261 | 2:33.11 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 35.07 | 35.07 | |||||||
Shanna Armstrong | 1998 | |||||||||
Louise Frandsen | 1999 | |||||||||
Simone Lauridsen | 1999 | 2:33.11 | 2:33.11 | |||||||
10 | Korsør Vv Piger | 1998 | 226 | 2:40.69 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | |||||||||
Karoline Navntoft | 1998 | |||||||||
Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 2:40.69 | 2:40.69 | |||||||
11 | Team Kronoberg | 1998 | 194 | 2:49.11 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Linnéa Sjödahl | 2000 | 42.97 | 42.97 | |||||||
Lova Andersson | 2000 | |||||||||
Felicia Arningsmark | 1998 | |||||||||
Julia Jensen | 1999 | 2:49.11 | 2:49.11 | |||||||
12 | Danish Allstars | 1998 | 182 | 2:52.64 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Celine Brock | 2000 | 42.12 | 42.12 | |||||||
Emily Krontoft | 1998 | |||||||||
Asta Therese Jepsen | 1998 | |||||||||
Maja Leth Bang | 1999 | 2:52.64 | 2:52.64 | |||||||
13 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1998 | 181 | 2:52.84 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Christine A. Thomsen | 1998 | 43.73 | 43.73 | |||||||
Natasja Schultz | 1998 | |||||||||
Rikke Dehn | 1999 | |||||||||
Emma Maagøe | 1999 | 2:52.84 | 2:52.84 | |||||||
14 | Gi40 Hermes Piger 2 | 1999 | 139 | 3:08.83 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 43.84 | 43.84 | |||||||
Sara Koefod Steffensen | 1999 | |||||||||
Elisabeth Faber | 1999 | |||||||||
Ida-Maria Esbensen | 1999 | 3:08.83 | 3:08.83 | |||||||
- | Klepp J1 Jr. | 1998 | DNS | |||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |