Tulokset Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 7, 50m Backstroke Women, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 428 | 35.60 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nele Klein | 1998 | 398 | 36.47 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 358 | 37.78 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Emilia Lüders | 1998 | 355 | 37.87 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kim Losensky | 1998 | 346 | 38.19 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 316 | 39.36 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Isabel Mass | 1998 | 305 | 39.85 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Alicia Pohl | 1998 | 304 | 39.90 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Miranda Orajärvi | 1998 | 273 | 41.32 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
10 | Rosa- Marie Eckert | 1998 | 271 | 41.42 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Victoria Ruhmland | 1998 | 263 | 41.85 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
12 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 258 | 42.14 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 257 | 42.16 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
14 | Anne Müller | 1998 | 255 | 42.27 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Luise Rathmann | 1998 | 254 | 42.34 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
16 | Charlotta Schwarz | 1998 | 252 | 42.45 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Romy Nahrstedt | 1998 | 252 | 42.47 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
18 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 251 | 42.52 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Dana Wehlert | 1998 | 249 | 42.65 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
20 | Clara Heil | 1998 | 234 | 43.50 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
21 | Anna Boutrup | 1998 | 226 | 44.05 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Theresa Lindner | 1998 | 225 | 44.12 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Stefanie Franke | 1998 | 222 | 44.32 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
24 | Shanna Armstrong | 1998 | 220 | 44.42 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
25 | Anna Melech | 1998 | 214 | 44.84 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Johanna Walz | 1998 | 212 | 44.95 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
27 | Hanna Jönsson | 1998 | 207 | 45.34 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
28 | Natasja Schultz | 1998 | 207 | 45.35 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Lea Mohr | 1998 | 203 | 45.67 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
30 | Sophie Buttchereit | 1998 | 199 | 45.93 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
31 | Wiebke Dethloff | 1998 | 197 | 46.11 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
32 | Laura von Holdt | 1998 | 187 | 46.93 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
33 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 185 | 47.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
34 | Maja Østergaard | 1998 | 183 | 47.25 | ||||||
A6 | ||||||||||
35 | Sissi Lebeck | 1998 | 182 | 47.29 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Kyra Boxberger | 1998 | 181 | 47.45 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
37 | Kaja Kristin Fünderich | 1998 | 179 | 47.56 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
38 | Ella Turin | 1998 | 171 | 48.34 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
39 | Theresa Matzat | 1998 | 169 | 48.48 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
40 | Charlotte Gross | 1998 | 168 | 48.60 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
41 | Sina-Sophie Cetkowski | 1998 | 164 | 49.03 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
42 | Sara Kjær | 1998 | 164 | 49.04 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
43 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 161 | 49.28 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
44 | Sally Krarup Kirch | 1998 | 152 | 50.30 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
45 | Franziska Haftmann | 1998 | 139 | 51.73 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
46 | Caroline Beck | 1998 | 133 | 52.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
47 | Karoline Navntoft | 1998 | 129 | 53.14 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
48 | Felicia Arningsmark | 1998 | 125 | 53.70 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
49 | Malene K. Jørgensen | 1998 | 122 | 54.12 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
50 | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | 120 | 54.39 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
51 | Sarah Zysek | 1998 | 113 | 55.48 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
52 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 112 | 55.63 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
53 | Nanna Hansen | 1998 | 84 | 1:01.25 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
54 | Cecilie Mattebjerg | 1998 | 66 | 1:06.27 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Jasmin Troschier | 1998 | DSQ | ej fort. bevæg. v25m | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
- | Ronja Friede | 1998 | DSQ | afsl på maven | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Luisa Pipgras | 1998 | DSQ | Ej fort. bevæg v25m | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
- | Liselotte Baxter | 1998 | DSQ | Ej fort. bevæg. v25m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 7, 50m Backstroke Women, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 295 | 40.27 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Susann Epperlein | 1999 | 258 | 42.13 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Elaine Haberer | 1999 | 252 | 42.47 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 246 | 42.82 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Charlotte Wendtlandt | 1999 | 224 | 44.14 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 222 | 44.31 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Emily Kay | 1999 | 218 | 44.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Franziska Nissen | 1999 | 210 | 45.09 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
9 | Maria Meissner | 1999 | 197 | 46.12 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Louise Frandsen | 1999 | 193 | 46.39 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Emma Maagøe | 1999 | 192 | 46.45 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Greta Markurt | 1999 | 191 | 46.54 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
13 | Annemette Schmidt | 1999 | 190 | 46.62 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
14 | Tessa Herbst | 1999 | 187 | 46.90 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
15 | Sophie Ritter | 1999 | 174 | 48.05 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
16 | Simone Lauridsen | 1999 | 174 | 48.06 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Lilly-Sophie Gross | 1999 | 172 | 48.24 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Silvana Bodenstein | 1999 | 162 | 49.15 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
19 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 162 | 49.17 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 160 | 49.43 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Emily Haff | 1999 | 157 | 49.75 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
22 | Selina Urban | 1999 | 155 | 49.97 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
23 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 152 | 50.31 | ||||||
A6 | ||||||||||
24 | Fie Hansen | 1999 | 147 | 50.82 | ||||||
A6 | ||||||||||
25 | Janine Wilhelm | 1999 | 138 | 51.86 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
26 | Alexandra Penzold | 1999 | 134 | 52.44 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Janne Reichstein | 1999 | 133 | 52.56 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
28 | Vanessa Kreusel | 1999 | 130 | 52.96 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Maja Leth Bang | 1999 | 127 | 53.34 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Mareike Jürs | 1999 | 125 | 53.61 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
31 | Sebine Møller | 1999 | 95 | 58.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
32 | Freja Hjelmsø | 1999 | 95 | 58.72 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
33 | Sofie Grøndal | 1999 | 63 | 1:07.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Stine Ahlert | 1999 | DSQ | Ej fort. bevæg. v25m | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
- | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 7, 50m Backstroke Women, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 272 | 41.39 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 260 | 42.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Alicia Nickel | 2000 | 221 | 44.36 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Marlene Schmidt | 2000 | 219 | 44.47 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Celine Förster | 2000 | 208 | 45.30 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 190 | 46.69 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Monique Petzold | 2000 | 187 | 46.94 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Fränzi Heinrich | 2000 | 175 | 47.94 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Clara Schade Cantby | 2000 | 175 | 47.96 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Nele Wöstenberg | 2000 | 170 | 48.43 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
11 | Sarah Seifert | 2000 | 165 | 48.86 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
12 | Viktoria Trommer | 2000 | 160 | 49.41 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 151 | 50.38 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Frederike Weber | 2000 | 150 | 50.45 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
15 | Julia Bromnitz | 2000 | 142 | 51.40 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Henriette Lorenz | 2000 | 141 | 51.55 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Svenja Rau | 2000 | 133 | 52.48 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
18 | Lisa Kapr | 2000 | 130 | 52.92 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Nicole Schmid | 2000 | 125 | 53.61 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | My Weitling | 2000 | 125 | 53.64 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Heather-Marie Borchardt | 2000 | 124 | 53.85 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
22 | Theresa Freytag | 2001 | 122 | 54.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | 122 | 54.13 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Gina Elisa Koop | 2000 | 121 | 54.26 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
25 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 115 | 55.11 | ||||||
A6 | ||||||||||
26 | Jasmin Wittig | 2000 | 114 | 55.33 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Carolin Klebert | 2000 | 106 | 56.72 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Michelle-Chantal Büsing | 2000 | 106 | 56.73 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
29 | Sarah Schumann | 2000 | 104 | 57.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Laura Dargen | 2000 | 102 | 57.47 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
31 | Luca Isa Gorzolla | 2001 | 86 | 1:00.76 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
32 | Johanna Mohr | 2000 | 77 | 1:02.99 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
33 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 76 | 1:03.27 | ||||||
A6 | ||||||||||
34 | Kamilla Neve | 2000 | 67 | 1:05.95 | ||||||
A6 | ||||||||||
35 | Stella Brinster | 2001 | 65 | 1:06.76 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Louise Ebbesen | 2001 | 61 | 1:08.09 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
37 | Marie Carmel | 2000 | 59 | 1:08.91 | ||||||
A6 | ||||||||||
38 | Leena Kühn | 2000 | 47 | 1:14.45 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
- | Janne Brun Christensen | 2000 | DSQ | udsv. på mave v. 25m | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |