Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 4, 200m Freestyle Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Onni Vuorinen | 1997 | 9 | 405 | 2:18.48 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Lars Andre Großmann | 1997 | 7 | 355 | 2:24.71 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Maxim Davydytchev | 1997 | 6 | 339 | 2:26.90 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Jacob Weberg | 1997 | 5 | 309 | 2:31.64 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Knudsen | 1997 | 4 | 299 | 2:33.19 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 3 | 299 | 2:33.23 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victor Bødker | 1997 | 2 | 291 | 2:34.56 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 1 | 276 | 2:37.31 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Isak Lichi | 1997 | 276 | 2:37.33 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Lucas Hachmann | 1997 | 264 | 2:39.68 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
11 | Joshua Petersen | 1997 | 243 | 2:44.25 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
12 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 224 | 2:48.62 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Nikolaj Borup | 1997 | 201 | 2:55.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Alexander Kleinwächter | 1997 | 195 | 2:56.58 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
15 | Lennart Stuhr | 1997 | 181 | 3:01.28 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
16 | Tobias Köppe | 1997 | 176 | 3:02.87 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
17 | Oscar Melin | 1997 | 167 | 3:06.08 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
18 | Jonathan Behrmann | 1997 | 160 | 3:08.66 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
19 | Philipp Ort | 1997 | 132 | 3:21.49 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
20 | Vincent Brøndum | 1997 | 128 | 3:23.40 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Frederik Ahm | 1997 | 121 | 3:27.14 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 116 | 3:30.31 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 4, 200m Freestyle Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marvin Kollrich | 1998 | 9 | 257 | 2:41.15 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Philipp Dressel-Putz | 1998 | 7 | 251 | 2:42.51 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Henning Janssen | 1998 | 6 | 235 | 2:46.11 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
4 | Niklas Bätge | 1998 | 5 | 234 | 2:46.33 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
5 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 4 | 228 | 2:47.75 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Filip Grimberg | 1998 | 3 | 193 | 2:57.45 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Nils Schaudien | 1998 | 2 | 185 | 2:59.77 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 1 | 178 | 3:02.06 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Tobias Eichhorn | 1999 | 174 | 3:03.43 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
10 | Cedric Weis | 1999 | 165 | 3:06.64 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Arne Pultke | 1999 | 165 | 3:06.91 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
12 | Mads Møller | 1998 | 157 | 3:10.03 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Peter Blum | 1998 | 150 | 3:12.93 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Maximilian Kaiser | 1998 | 133 | 3:20.96 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
15 | Konrad Schubert | 1998 | 129 | 3:22.82 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Mathias Holdrup | 1999 | 127 | 3:23.61 | OD1 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Lasse Eckert | 1999 | 127 | 3:23.62 | OD2 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Philipp Albert | 1999 | 126 | 3:24.38 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Frederik Skovgaard | 1999 | 113 | 3:32.25 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Anders G. Madsen | 2000 | 21 | 6:10.69 | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |