Tulokset Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 5, 100m Medley Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | 9 | 434 | 1:18.94 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nele Klein | 1998 | 7 | 419 | 1:19.86 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 6 | 363 | 1:23.79 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Alicia Pohl | 1998 | 5 | 352 | 1:24.60 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 4 | 348 | 1:24.93 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Mathilde Zaggai | 1998 | 3 | 341 | 1:25.53 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Maike Fiebelkorn | 1998 | 2 | 319 | 1:27.43 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Rosa- Marie Eckert | 1998 | 1 | 319 | 1:27.44 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Miranda Orajärvi | 1998 | 311 | 1:28.23 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
10 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 310 | 1:28.31 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Alina Stephan | 1998 | 305 | 1:28.73 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
12 | Jenny Sattler | 1998 | 278 | 1:31.58 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Charlotta Schwarz | 1998 | 277 | 1:31.67 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Theresa Lindner | 1998 | 275 | 1:31.88 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Jennifer Biel | 1998 | 273 | 1:32.13 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Alina Czorny | 1998 | 272 | 1:32.19 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
17 | Victoria Ruhmland | 1998 | 272 | 1:32.27 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
18 | Maria Grandt | 1998 | 269 | 1:32.61 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Wibke Schult | 1998 | 252 | 1:34.58 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
20 | Susanne Reeg | 1998 | 252 | 1:34.62 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
21 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 249 | 1:34.93 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
22 | Stefanie Franke | 1998 | 249 | 1:35.01 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
23 | Sissy Rössler | 1998 | 248 | 1:35.12 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Laura Windisch | 1998 | 241 | 1:35.95 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Anna Melech | 1998 | 241 | 1:36.01 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Hanna Jönsson | 1998 | 239 | 1:36.28 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
27 | Emily Krontoft | 1998 | 234 | 1:36.90 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Wiebke Dethloff | 1998 | 231 | 1:37.41 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
29 | Jasmin Troschier | 1998 | 223 | 1:38.48 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
30 | Uljana Zhdanova | 1998 | 223 | 1:38.56 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
31 | Maia Stripp | 1998 | 221 | 1:38.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
32 | Clara Heil | 1998 | 219 | 1:39.19 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
33 | Laura von Holdt | 1998 | 218 | 1:39.31 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
34 | Sissi Lebeck | 1998 | 211 | 1:40.35 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
35 | Natasja Schultz | 1998 | 208 | 1:40.82 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
36 | Maja Østergaard | 1998 | 195 | 1:43.00 | ||||||
A6 | ||||||||||
37 | Nadine Westermann | 1998 | 190 | 1:43.88 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
38 | Ella Turin | 1998 | 179 | 1:46.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
39 | Kim Jänicke | 1998 | 164 | 1:49.17 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
40 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 155 | 1:51.14 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
41 | Liselotte Baxter | 1998 | 151 | 1:52.14 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
42 | Sarah Wohlert | 1998 | 143 | 1:54.21 | ||||||
A6 | ||||||||||
43 | Nanna Hansen | 1998 | 127 | 1:58.97 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Kristin Blach Petersen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Tenna Jensen | 1998 | DSQ | afsl. ryg på mave | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 9 | 324 | 1:26.98 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Victoria Fischer | 1999 | 7 | 279 | 1:31.48 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Sophie Fischer | 1999 | 6 | 273 | 1:32.07 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Elaine Haberer | 1999 | 5 | 270 | 1:32.49 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Ida Persson | 1999 | 4 | 257 | 1:34.00 | |||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
6 | Frauke Seidel | 1999 | 3 | 245 | 1:35.55 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
7 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 2 | 237 | 1:36.50 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Clara Kall | 1999 | 1 | 234 | 1:36.98 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Charlotte Wendtlandt | 1999 | 234 | 1:37.03 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
10 | Franziska Nissen | 1999 | 233 | 1:37.13 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
11 | Louise Frandsen | 1999 | 214 | 1:39.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Malene Bang | 1999 | 210 | 1:40.52 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Nicola Dähn | 1999 | 207 | 1:41.05 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
14 | Stefanie Jorga | 1999 | 198 | 1:42.57 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
15 | Lilly-Sophie Gross | 1999 | 197 | 1:42.63 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Rikke Dehn | 1999 | 195 | 1:43.06 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Alexandra Penzold | 1999 | 182 | 1:45.44 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 154 | 1:51.43 | ||||||
A6 | ||||||||||
19 | Maja Leth Bang | 1999 | 150 | 1:52.50 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Darcie Wichmann | 1999 | 144 | 1:53.96 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
21 | Laura Magnolia Randrup | 1999 | 144 | 1:54.01 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Janine Wilhelm | 1999 | 144 | 1:54.09 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Elisabeth Faber | 1999 | 127 | 1:58.75 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Freja Hjelmsø | 1999 | 93 | 2:11.96 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Petrine Brandt Hansen | 1999 | 91 | 2:12.80 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Sebine Møller | 1999 | DSQ | Afsl. ryg på mave | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | DSQ | 1 hånd v. 75m | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 9 | 269 | 1:32.56 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Marlene Schmidt | 2000 | 7 | 263 | 1:33.28 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 6 | 243 | 1:35.70 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Celine Förster | 2000 | 5 | 214 | 1:39.92 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
5 | Fränzi Heinrich | 2000 | 4 | 211 | 1:40.35 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Vanessa Städter | 2000 | 3 | 202 | 1:41.82 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Frederike Weber | 2000 | 2 | 193 | 1:43.43 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 1 | 189 | 1:44.08 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
9 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 180 | 1:45.76 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Mira Mass | 2000 | 176 | 1:46.58 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Michelle Förster | 2000 | 176 | 1:46.71 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
12 | Viktoria Trommer | 2000 | 173 | 1:47.20 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Lisa Kapr | 2000 | 171 | 1:47.65 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Sarah Schumann | 2000 | 157 | 1:50.64 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Celine Brock | 2000 | 145 | 1:53.72 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Nicole Schmid | 2000 | 134 | 1:56.87 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 130 | 1:57.99 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Laura Dargen | 2000 | 119 | 2:01.53 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
19 | Carolin Klebert | 2000 | 108 | 2:05.54 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Astrid Kesner | 2000 | 104 | 2:07.12 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | DSQ | 1 hånd v 75m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |