Tulokset Vattenfall Swim Cup 2009 Morning SD
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (SD) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:31 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 14, 25m Freestyle Men, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christopher Grahlemann | 1983 | 917 | 10.86 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 849 | 11.14 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Kristian Outinen | 1983 | 836 | 11.20 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 823 | 11.26 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 810 | 11.32 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | René Hahn | 1990 | 807 | 11.33 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Paul Kretschmann | 1987 | 790 | 11.41 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Frank Stüwe | 1967 | 770 | 11.51 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
9 | Lars Betka-Christiansen | 1990 | 746 | 11.63 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
9 | Kurt Pflugbeil | 1989 | 746 | 11.63 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Marc Hänssler | 1990 | 733 | 11.70 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
12 | Holger Ladenthin | 1979 | 731 | 11.71 | ||||||
Sgs Hannover | ||||||||||
13 | Patrick Ulrich Sommer | 1988 | 713 | 11.81 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Marco Meissner | 1972 | 706 | 11.85 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
15 | Nicklas Luplau | 1989 | 704 | 11.86 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Alexander Tenner | 1986 | 692 | 11.93 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
17 | Nils Rix | 1980 | 648 | 12.19 | ||||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
18 | Alexander Woeschka | 1987 | 622 | 12.36 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Torben Lutz | 1989 | 619 | 12.38 | ||||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
19 | Sören Krukenberg | 1987 | 619 | 12.38 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
21 | Andrew Metzner | 1989 | 613 | 12.42 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Felix Lange | 1990 | 610 | 12.44 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
23 | Sönke Stoffers | 1990 | 600 | 12.51 | ||||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
24 | Björn Lücke | 1983 | 576 | 12.68 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
25 | Peer-Ole Hagedorn | 1988 | 575 | 12.69 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
26 | Martin Scheel | 1989 | 573 | 12.70 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
27 | Andre Heidenreich | 1990 | 571 | 12.72 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
28 | Dennis Beissner | 1983 | 567 | 12.75 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
29 | René Michalski | 1987 | 537 | 12.98 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
30 | Nikita Grebenjuk | 1989 | 530 | 13.04 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
31 | Henning Krohn | 1978 | 506 | 13.24 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
32 | Marcel Siedow | 1986 | 485 | 13.43 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
33 | Ruud Stoye | 1990 | 454 | 13.73 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
34 | Mathias Rann Lund | 1990 | 444 | 13.83 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nils-Åke Åkesson | 1987 | 392 | 14.41 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
36 | Rolf Vock | 1984 | 382 | 14.54 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
37 | Sascha Sicars | 1990 | 370 | 14.69 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
38 | Oliver Liedel | 1990 | 349 | 14.99 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Jan Dieáner | 1988 | DNS | |||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
- | Stephan Molkenthin | 1986 | DNS | |||||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
Løb 14, 25m Freestyle Men, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 838 | 11.19 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 735 | 11.69 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Karsten Schütt | 1991 | 726 | 11.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 715 | 11.80 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Florian Giertz | 1991 | 702 | 11.87 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 697 | 11.90 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 697 | 11.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Dennis Klein | 1991 | 685 | 11.97 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Tom Skubowius | 1991 | 681 | 11.99 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
10 | David Westerberg | 1991 | 676 | 12.02 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
11 | Ron Julian Hellriegel | 1991 | 674 | 12.03 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
12 | Robin Petersson | 1991 | 673 | 12.04 | ||||||
Helsingborgs Simsällska | ||||||||||
13 | Dennis Elmers | 1991 | 658 | 12.13 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
14 | Fredrik Park-Mathisen | 1991 | 653 | 12.16 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
15 | Nils Janssen | 1992 | 651 | 12.17 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Rasmus Koch | 1992 | 648 | 12.19 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Florian Schubert | 1992 | 645 | 12.21 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
18 | Hans Andre Pedersen | 1992 | 633 | 12.29 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Markus Hahn | 1992 | 629 | 12.31 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 611 | 12.43 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Mats Koppe | 1991 | 608 | 12.45 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
21 | Tom Gerstner | 1992 | 608 | 12.45 | ||||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
23 | Frank Erdmann | 1992 | 590 | 12.58 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
24 | Alexander Beier | 1991 | 587 | 12.60 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
25 | Manuel Preussner | 1991 | 560 | 12.80 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Mads Andersen | 1991 | 559 | 12.81 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
27 | Joshua Oestreich | 1991 | 556 | 12.83 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
28 | Ronny Müller | 1992 | 555 | 12.84 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Viktor Bøg Møller | 1992 | 521 | 13.11 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Michael Petruschke | 1992 | 488 | 13.40 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
31 | Philipp Eggert | 1991 | 465 | 13.62 | ||||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
32 | Frederik Bøgebjerg | 1992 | 462 | 13.65 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
33 | Robert Töpper | 1991 | 455 | 13.72 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
34 | Mike Schubbert | 1991 | 444 | 13.83 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
35 | Martin Sylvester Hvid | 1992 | 431 | 13.97 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
36 | Sven Peemöller | 1992 | 417 | 14.12 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
37 | Felix Ruthenberg | 1991 | 414 | 14.16 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
38 | Theis Bedsted | 1992 | 403 | 14.28 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
39 | Philip Wolff | 1991 | 387 | 14.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Oliver Wagner | 1991 | 289 | 15.96 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
Løb 14, 25m Freestyle Men, Indledende 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Dag Christian Jepsen | 1993 | 634 | 12.28 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
2 | Johannes Rach | 1993 | 631 | 12.30 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Jonathan Holdrup | 1993 | 608 | 12.45 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Max Steinert | 1993 | 604 | 12.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Hendrik Franke | 1993 | 600 | 12.51 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
6 | Jonathan Weitling | 1993 | 591 | 12.57 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 587 | 12.60 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | André Eichhorn | 1993 | 579 | 12.66 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Henry Döring | 1993 | 576 | 12.68 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
10 | Christoph Schoeppe | 1993 | 567 | 12.75 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
11 | André Larsson | 1993 | 532 | 13.02 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
12 | Erik Andreassen | 1993 | 511 | 13.20 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Eric Jacobi | 1993 | 490 | 13.38 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Lars Brandt Nielsen | 1993 | 484 | 13.44 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Odin Rusch | 1993 | 477 | 13.50 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
16 | Robin Schmidt | 1993 | 475 | 13.52 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Lasse Ejsing Nørgård | 1993 | 426 | 14.02 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
18 | Frank Sulewski | 1993 | 424 | 14.04 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
19 | Lasse Lessels | 1993 | 412 | 14.18 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Joachim Beck | 1993 | 392 | 14.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | 367 | 14.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Henrik Hvalsøe | 1993 | 351 | 14.95 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Martin Reinhart | 1993 | DNS | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Jacob Skelsager | 1993 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Eric Demmling | 1993 | DNS | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Vincent Hartig | 1993 | DNS | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 14, 25m Freestyle Men, Indledende 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eetu Päivärinta | 1994 | 628 | 12.32 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Philip Harmuth | 1994 | 625 | 12.34 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
3 | Eden Turin | 1994 | 607 | 12.46 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Peter Wittenwiler | 1994 | 604 | 12.48 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Frederik Andersen | 1994 | 591 | 12.57 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Erik Collins | 1994 | 575 | 12.69 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 575 | 12.69 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Malte Schölermann | 1994 | 569 | 12.73 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
9 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 568 | 12.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 557 | 12.82 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Tom Dethloff | 1994 | 557 | 12.82 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Philip Andersson | 1994 | 552 | 12.86 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
13 | Thomas Belza Jensen | 1994 | 551 | 12.87 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Erik Brügge | 1994 | 550 | 12.88 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
15 | Konsta Kuusento | 1994 | 546 | 12.91 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
16 | Tony Brkic | 1994 | 533 | 13.01 | ||||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
17 | René Herre | 1994 | 531 | 13.03 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
18 | Toni Schurig | 1994 | 528 | 13.05 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Jeppe Christensen | 1994 | 522 | 13.10 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
20 | Marcel Wetzel | 1994 | 518 | 13.14 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Eric Rockstädt | 1994 | 503 | 13.27 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
22 | Jacob Dahl Andersen | 1994 | 478 | 13.49 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Joachim Lindquist | 1994 | 477 | 13.50 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Marcel Kempert | 1994 | 469 | 13.58 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
25 | Janik Naumann | 1994 | 466 | 13.61 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
26 | Ollimatti Salovaara | 1994 | 455 | 13.72 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
27 | Mathias Frandsen | 1994 | 448 | 13.79 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
28 | Ville Tulonen | 1994 | 433 | 13.95 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
28 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | 433 | 13.95 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
30 | Jacob Mortensen | 1994 | 428 | 14.00 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
31 | Kay Gutmann | 1994 | 425 | 14.03 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
32 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 397 | 14.36 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
33 | Frederik Møller Iversen | 1994 | 380 | 14.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Thomas Garder | 1994 | 380 | 14.57 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nico Többe | 1994 | 374 | 14.64 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
36 | Gustav Josterud | 1994 | 370 | 14.70 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
37 | Nikolaj Bruun | 1994 | 356 | 14.89 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
38 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 349 | 14.98 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
39 | Martin Christiansson | 1994 | 349 | 14.99 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
40 | Thor Bundesen | 1994 | 346 | 15.03 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kristoffer Rebsdorf | 1994 | 340 | 15.12 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
42 | Jeppe Matzen | 1994 | 259 | 16.55 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
- | Philip Broberg | 1994 | DNS | |||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |