Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning SD
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (SD) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:32 | |||
Arrangr | West Swim Esbjerg |
Lb 26, 50m Freestyle Men, Finaler 19 r og ldre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 9 | 816 | 22.58 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Christopher Grahlemann | 1983 | 7 | 811 | 22.63 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
3 | Nikolaj Kirketerp-Mller | 1990 | 6 | 703 | 23.73 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 5 | 664 | 24.18 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Marc Hnssler | 1990 | 4 | 633 | 24.58 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
6 | Nicklas Luplau | 1989 | 3 | 629 | 24.63 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Holger Ladenthin | 1979 | 2 | 623 | 24.70 | |||||
Sgs Hannover | ||||||||||
8 | Kevin Swazinna | 1987 | 1 | 593 | 25.11 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
9 | Frank Stwe | 1967 | 584 | 25.24 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
10 | Alexander Tenner | 1986 | 577 | 25.35 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
11 | Eric Stephan | 1990 | 563 | 25.55 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Marco Meissner | 1972 | 550 | 25.75 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
13 | Andre Heidenreich | 1990 | 527 | 26.12 | ||||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
14 | Marco Klame | 1989 | 516 | 26.30 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
15 | Alexander Woeschka | 1987 | 510 | 26.41 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Torben Lutz | 1989 | 507 | 26.46 | ||||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
16 | Tommy Richter | 1985 | 507 | 26.46 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
18 | Toni Angerstein | 1990 | 481 | 26.93 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
19 | Christian T. Thomsen | 1990 | 477 | 27.01 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
20 | Norbert Ruthenberg | 1989 | 473 | 27.08 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
21 | Martin Scheel | 1989 | 461 | 27.31 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
22 | Tim Wallbaum | 1987 | 449 | 27.55 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Nikita Grebenjuk | 1989 | 445 | 27.63 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
24 | Ren Michalski | 1987 | 442 | 27.71 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
25 | Tom Havekes | 1989 | 438 | 27.79 | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
26 | Felix Lange | 1990 | 427 | 28.01 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
27 | Henning Krohn | 1978 | 424 | 28.08 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Sebastian Jennrich | 1986 | 414 | 28.32 | ||||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
29 | Daniel Andersen | 1989 | 397 | 28.70 | ||||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
30 | Marcel Siedow | 1986 | 366 | 29.49 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
31 | Mathias Rann Lund | 1990 | 366 | 29.51 | ||||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
32 | Ruud Stoye | 1990 | 352 | 29.89 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
33 | Jakob Oberle | 1986 | 351 | 29.90 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
34 | Mathias Nielsen | 1990 | 312 | 31.10 | ||||||
Stvring Svmmeklub Pin | ||||||||||
35 | Michael Lenz | 1990 | 295 | 31.70 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
36 | Christian Paatsch | 1989 | 255 | 33.27 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
37 | Oliver Liedel | 1990 | 246 | 33.69 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Stephan Molkenthin | 1986 | DNS | |||||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
- | Jan Diener | 1988 | DNS | |||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
- | Domenique Bogs | 1988 | DSQ | false start | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
Lb 26, 50m Freestyle Men, Finaler 17 - 18 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 9 | 648 | 24.38 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Rasmus Schmidt Srensen | 1992 | 7 | 646 | 24.41 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Srin Martin Johannessen | 1991 | 6 | 633 | 24.58 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | David Westerberg | 1991 | 5 | 609 | 24.89 | |||||
Katrineholms Simsllska | ||||||||||
5 | Anders Mller | 1991 | 4 | 606 | 24.94 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 3 | 603 | 24.97 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 2 | 571 | 25.44 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Dennis Klein | 1991 | 1 | 569 | 25.47 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Robin Mrtensson | 1991 | 568 | 25.48 | ||||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
10 | Fredrik Park-Mathisen | 1991 | 563 | 25.55 | ||||||
Katrineholms Simsllska | ||||||||||
11 | Robin Petersson | 1991 | 547 | 25.80 | ||||||
Helsingborgs Simsllska | ||||||||||
12 | Ron Julian Hellriegel | 1991 | 534 | 26.00 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
13 | Tom Skubowius | 1991 | 528 | 26.10 | ||||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
14 | Rasmus Koch | 1992 | 520 | 26.24 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
15 | Nils Janssen | 1992 | 515 | 26.32 | ||||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Christian J. Erichsen | 1991 | 498 | 26.62 | ||||||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
17 | Mats Koppe | 1991 | 492 | 26.72 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
18 | Tom Gerstner | 1992 | 482 | 26.92 | ||||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
19 | Markus Hahn | 1992 | 481 | 26.93 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Frank Erdmann | 1992 | 477 | 27.01 | ||||||
Tsv Rw Niebll | ||||||||||
21 | Ronny Mller | 1992 | 454 | 27.45 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Joshua Oestreich | 1991 | 453 | 27.47 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
23 | Viktor Bg Mller | 1992 | 438 | 27.78 | ||||||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
24 | Manuel Preussner | 1991 | 435 | 27.84 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Christian Woitha | 1992 | 433 | 27.89 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
26 | Anders I. Lauridsen | 1992 | 417 | 28.24 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Andreas Garder | 1991 | 391 | 28.85 | ||||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
28 | Philipp Eggert | 1991 | 387 | 28.96 | ||||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
29 | Robert Tpper | 1991 | 380 | 29.13 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Henrik Olsen | 1992 | 370 | 29.40 | ||||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
31 | Nico Frhbrodt | 1991 | 355 | 29.79 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
32 | Frederik Bgebjerg | 1992 | 351 | 29.91 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
33 | Mike Schubbert | 1991 | 344 | 30.12 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
34 | Theis Bedsted | 1992 | 334 | 30.40 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
35 | Felix Ruthenberg | 1991 | 328 | 30.61 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
36 | Sven Peemller | 1992 | 325 | 30.70 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
37 | Philip Wolff | 1991 | 307 | 31.27 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
38 | Martin Sylvester Hvid | 1992 | 305 | 31.36 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
39 | Mads B. Christensen | 1992 | 295 | 31.71 | ||||||
Stvring Svmmeklub Pin | ||||||||||
40 | Thomas Jrgensen | 1992 | 273 | 32.52 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Moritz Gleitsmann | 1992 | DNS | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Christopher Schulze | 1992 | DSQ | false start | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
- | Oliver Wagner | 1991 | DSQ | false start | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
Lb 26, 50m Freestyle Men, Finaler 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Dag Christian Jepsen | 1993 | 9 | 544 | 25.85 | |||||
Tsv Rw Niebll | ||||||||||
2 | Morten Hansen | 1993 | 7 | 543 | 25.87 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Henrik Rathschau Srensen | 1993 | 6 | 509 | 26.42 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Jonathan Holdrup | 1993 | 5 | 501 | 26.57 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Henry Dring | 1993 | 4 | 487 | 26.81 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
6 | Claus Fastrup | 1993 | 3 | 475 | 27.05 | |||||
Skive Svmmeklub Poseid | ||||||||||
7 | Jonathan Weitling | 1993 | 2 | 469 | 27.15 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Max Steinert | 1993 | 1 | 467 | 27.19 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Andr Eichhorn | 1993 | 453 | 27.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 452 | 27.49 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Christoph Schoeppe | 1993 | 450 | 27.53 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
12 | Philipp Pohle | 1993 | 445 | 27.64 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
13 | Erik Andreassen | 1993 | 432 | 27.91 | ||||||
Sandefjord Svmmeklubb | ||||||||||
13 | Andr Larsson | 1993 | 432 | 27.91 | ||||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
15 | Arne Kynast | 1993 | 412 | 28.35 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
16 | Odin Rusch | 1993 | 392 | 28.84 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
17 | Eric Jacobi | 1993 | 391 | 28.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Eric Demmling | 1993 | 386 | 28.98 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Mikkel Findinge | 1993 | 384 | 29.03 | ||||||
Stvring Svmmeklub Pin | ||||||||||
20 | Lars Brandt Nielsen | 1993 | 375 | 29.27 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Daniel Klippfors | 1993 | 369 | 29.42 | ||||||
Simsllskapet Stimmet | ||||||||||
22 | Robin Schmidt | 1993 | 341 | 30.21 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Asger Winther | 1993 | 336 | 30.35 | ||||||
Stvring Svmmeklub Pin | ||||||||||
24 | Kevin Schnelldorfer | 1993 | 310 | 31.18 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Lasse Lessels | 1993 | 303 | 31.43 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
26 | Henrik Hvalse | 1993 | 281 | 32.20 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
27 | Michael Bechsgaard | 1993 | 260 | 33.06 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
28 | Robert Brendel-Heuer | 1993 | 188 | 36.82 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
- | Vincent Hartig | 1993 | DNS | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Martin Reinhart | 1993 | DNS | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Lb 26, 50m Freestyle Men, Finaler 15 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jan- Hendrik Lesny | 1994 | 9 | 548 | 25.79 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
2 | Frederik Andersen | 1994 | 7 | 530 | 26.07 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Philip Harmuth | 1994 | 6 | 492 | 26.73 | |||||
Bov IF | ||||||||||
4 | Tom Dethloff | 1994 | 5 | 479 | 26.96 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 4 | 479 | 26.97 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Morten Hjort | 1994 | 3 | 471 | 27.12 | |||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Malte Schlermann | 1994 | 2 | 465 | 27.24 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
8 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 1 | 462 | 27.30 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Eden Turin | 1994 | 1 | 462 | 27.30 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Rasmus Hgh Andersen | 1994 | 460 | 27.33 | ||||||
Allerd Svmmeklub | ||||||||||
11 | Jeppe Christensen | 1994 | 442 | 27.69 | ||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Philip Andersson | 1994 | 442 | 27.71 | ||||||
Katrineholms Simsllska | ||||||||||
13 | Marcel Wetzel | 1994 | 441 | 27.72 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Ren Herre | 1994 | 439 | 27.77 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
15 | Toni Schurig | 1994 | 436 | 27.82 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Thomas Belza Jensen | 1994 | 433 | 27.89 | ||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Thor Giessing | 1994 | 427 | 28.02 | ||||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Tony Brkic | 1994 | 424 | 28.08 | ||||||
Simsllskapet Stimmet | ||||||||||
19 | Erik Jsert | 1994 | 423 | 28.10 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
20 | Martin Weberg | 1994 | 420 | 28.18 | ||||||
Allerd Svmmeklub | ||||||||||
21 | Henrik Wessels | 1994 | 389 | 28.91 | ||||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
22 | Eric Rockstdt | 1994 | 388 | 28.92 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
23 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 382 | 29.07 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Jacob Dahl Andersen | 1994 | 382 | 29.09 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Ollimatti Salovaara | 1994 | 373 | 29.30 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
25 | Marcel Kempert | 1994 | 373 | 29.30 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
27 | Alexander Hofmann | 1994 | 371 | 29.37 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
28 | Nicolai Thomsen | 1994 | 367 | 29.47 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Joachim Lindquist | 1994 | 366 | 29.51 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
30 | Ville Tulonen | 1994 | 363 | 29.57 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
31 | Daan Viering | 1994 | 361 | 29.64 | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
32 | Jacob Mortensen | 1994 | 355 | 29.80 | ||||||
Svmmeklubben Grindsted | ||||||||||
33 | Mathias Frandsen | 1994 | 352 | 29.88 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
34 | David Zieseniss | 1994 | 341 | 30.21 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
35 | Kristian Skjdt | 1994 | 322 | 30.79 | ||||||
Stvring Svmmeklub Pin | ||||||||||
36 | Rasmus Svaneborg | 1994 | 321 | 30.82 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
37 | Jacob Korshj | 1994 | 316 | 30.98 | ||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
38 | Benjamin Czepat | 1994 | 308 | 31.23 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
38 | Kasper Zysek | 1994 | 308 | 31.23 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
40 | Gustav Josterud | 1994 | 307 | 31.27 | ||||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
41 | Alexander S. Halkjr | 1994 | 306 | 31.32 | ||||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
42 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 301 | 31.50 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
43 | Philip Broberg | 1994 | 283 | 32.13 | ||||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
44 | Nico Tbbe | 1994 | 270 | 32.63 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
45 | Rasmus Rothausen | 1994 | 269 | 32.70 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
46 | Adrian Vaghar | 1994 | 261 | 33.00 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
47 | Martin Christiansson | 1994 | 257 | 33.18 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
48 | John Brink | 1994 | 257 | 33.19 | ||||||
Stvring Svmmeklub Pin | ||||||||||
49 | Kristoffer Rebsdorf | 1994 | 247 | 33.64 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
50 | Jip Durieux | 1994 | 224 | 34.73 | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
51 | Jeppe Matzen | 1994 | 217 | 35.12 | ||||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
- | Erik Collins | 1994 | DNS | |||||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |