Results for Danske Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 juni 2008 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.13 | 1:11.24 | 1:56.79 | 2:30.73 | |||
2 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.13 | 1:14.15 | 1:59.38 | 2:33.66 | |||
3 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.92 | 1:14.03 | 1:59.04 | 2:33.69 | |||
4 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 34.28 | 1:13.11 | 1:59.70 | 2:35.58 | |||
5 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.51 | 1:18.67 | 2:05.68 | 2:41.83 | |||
6 | Sara Christoffersen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 35.61 | 1:18.97 | 2:05.50 | 2:42.04 | |||
7 | Mette Hansen | 1996 | Brønderslev Svømmeklub | 36.71 | 1:19.37 | 2:06.96 | 2:42.13 | |||
8 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 35.93 | 1:18.47 | 2:05.50 | 2:42.46 | |||
9 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.90 | 1:20.50 | 2:08.22 | 2:45.82 | |||
10 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 40.10 | 1:22.26 | 2:09.77 | 2:46.26 | |||
11 | Malene M. Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 37.23 | 1:20.63 | 2:08.54 | 2:46.74 | |||
12 | Mai-Britt Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 36.18 | 1:19.01 | 2:09.53 | 2:47.31 | |||
13 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 37.18 | 1:19.54 | 2:10.77 | 2:49.01 | |||
14 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.68 | 1:22.98 | 2:11.21 | 2:49.06 | |||
15 | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | 38.07 | 1:24.19 | 2:13.13 | 2:49.63 | |||
16 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 37.03 | 1:22.47 | 2:12.95 | 2:50.47 | |||
17 | Nadia Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 39.57 | 1:21.76 | 2:13.27 | 2:51.21 | |||
18 | Pernille Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 37.44 | 1:22.85 | 2:12.85 | 2:51.24 | |||
19 | Linea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.63 | 1:21.28 | 2:15.37 | 2:51.75 | |||
20 | Emma Vanggård | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 37.64 | 1:21.35 | 2:12.71 | 2:51.84 | |||
21 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 38.10 | 1:19.18 | 2:13.28 | 2:52.59 | |||
22 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 40.53 | 1:24.73 | 2:13.71 | 2:52.76 | |||
23 | Lea Nilsson | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 37.94 | 1:22.72 | 2:13.59 | 2:52.91 | |||
24 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 39.30 | 1:23.66 | 2:11.23 | 2:53.23 | |||
25 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub GTI | 38.55 | 1:22.31 | 2:13.88 | 2:53.85 | |||
26 | Amanda Fabild | 1996 | Albertslund IF VAT | 38.40 | 1:23.63 | 2:13.40 | 2:53.86 | |||
27 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.33 | 1:25.43 | 2:14.59 | 2:55.64 | |||
28 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 40.07 | 1:23.56 | 2:16.86 | 2:55.80 | |||
29 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 39.64 | 1:25.41 | 2:17.38 | 2:56.19 | |||
30 | Stine Brask Jensen | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.51 | 1:24.54 | 2:16.58 | 2:56.49 | |||
31 | Elisa Nilsson | 1996 | Næstved IF | 40.34 | 1:24.88 | 2:17.18 | 2:58.40 | |||
32 | Mia Mebus | 1996 | Albertslund IF VAT | 37.88 | 1:23.50 | 2:18.60 | 2:58.91 | |||
33 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 41.20 | 1:26.39 | 2:20.55 | 3:02.86 | |||
- | Jonna Bjartalið Thomsen | 1996 | Svimjisamband Foroya | 36.94 | 1:19.41 | 2:08.62 | 2:45.29 | EXTRA | ||
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 36.82 | 1:19.93 | 2:09.18 | 2:47.04 | |||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 38.23 | 1:22.41 | 2:14.99 | 2:53.36 | |||
3 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 38.55 | 1:24.41 | 2:13.66 | 2:54.40 | |||
4 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 41.62 | 1:28.39 | 2:19.72 | 2:58.59 | |||
5 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 41.81 | 1:27.84 | 2:19.68 | 3:01.73 | |||
6 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 42.69 | 1:30.75 | 2:20.28 | 3:02.06 | |||
7 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 45.07 | 1:32.26 | 2:20.52 | 3:02.49 | |||
8 | Ida Marie Beder | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.48 | 1:26.31 | 2:23.31 | 3:02.58 | |||
9 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF VAT | 45.63 | 1:35.00 | 2:26.41 | 3:07.74 | |||
- | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening |