Tulokset Danske Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 juni 2008 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 38.91 | 1:21.39 | |||||
2 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.84 | 1:21.48 | |||||
3 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.83 | 1:21.76 | |||||
4 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.02 | 1:21.87 | |||||
5 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 39.27 | 1:22.76 | |||||
6 | Charlotte K. Christensen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.81 | 1:24.02 | |||||
7 | Susanne Aalestrup | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.86 | 1:24.10 | |||||
8 | Lea Nielsen | 1996 | GI-40 Hermes | 40.37 | 1:24.84 | |||||
9 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 40.70 | 1:24.97 | |||||
10 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.30 | 1:25.63 | |||||
11 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.16 | 1:25.88 | |||||
12 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.79 | 1:26.57 | |||||
13 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 41.36 | 1:27.71 | |||||
14 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.14 | 1:28.13 | |||||
15 | Mathilde Nørgård Kracht | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.84 | 1:28.25 | |||||
16 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 40.83 | 1:28.27 | |||||
17 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 42.48 | 1:28.31 | |||||
18 | Malene M. Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 42.60 | 1:28.59 | |||||
19 | Signe Nielsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 41.50 | 1:28.73 | |||||
20 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 42.76 | 1:28.83 | |||||
21 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 43.60 | 1:30.02 | |||||
22 | Amanda Fabild | 1996 | Albertslund IF VAT | 41.69 | 1:30.12 | |||||
23 | Clara Albek | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 42.55 | 1:30.16 | |||||
24 | Emma Mäkelä | 1996 | Glostrup Svømme Klub VAT | 42.42 | 1:30.40 | |||||
25 | Antonia Dix-Lind | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.54 | 1:30.44 | |||||
26 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 42.05 | 1:30.58 | |||||
27 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub VAT | 43.09 | 1:30.70 | |||||
28 | Mai-Britt Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 43.54 | 1:31.20 | |||||
29 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 44.54 | 1:32.20 | |||||
30 | Isabella R. Christensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 43.83 | 1:32.23 | |||||
31 | Pernille Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 44.09 | 1:32.48 | |||||
32 | Simone Nicolajsen | 1996 | O.S.L.F. STO 95 | 45.09 | 1:33.19 | |||||
33 | Elisa Nilsson | 1996 | Næstved IF | 43.54 | 1:33.36 | |||||
34 | Linda Aaen | 1996 | Herlev Svømning | 44.51 | 1:33.72 | |||||
35 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 43.73 | 1:33.74 | |||||
- | Turið S. Christiansen | 1996 | Svimjisamband Foroya | 41.75 | 1:28.48 | EXTRA | ||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 42.75 | 1:29.71 | |||||
2 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 43.71 | 1:30.44 | |||||
3 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 44.19 | 1:31.62 | |||||
4 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 44.43 | 1:32.72 | |||||
5 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 45.31 | 1:33.53 | |||||
6 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 44.99 | 1:33.85 | |||||
7 | Louise Vangstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 44.86 | 1:34.16 | |||||
8 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 44.95 | 1:34.23 | |||||
9 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 44.60 | 1:34.66 | |||||
10 | Rebekka Gustafson | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.31 | 1:35.16 | |||||
11 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 45.61 | 1:35.51 | |||||
11 | Sara Cramon | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 45.52 | 1:35.51 | |||||
13 | Mathilde Hallgren | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.94 | 1:35.52 | |||||
14 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 45.64 | 1:37.36 | |||||
15 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 47.56 | 1:38.12 | |||||
16 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 46.52 | 1:39.18 | |||||
17 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 48.83 | 1:41.01 | |||||
18 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 47.80 | 1:41.03 | |||||
19 | Cathrine Stabelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 48.28 | 1:43.07 | |||||
- | Tanja Skaalum | 1997 | Svimjisamband Foroya | 44.19 | 1:30.92 | EXTRA | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening |