Resultat för Aarhus Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 386 | 1:28.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 348 | 1:31.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 313 | 1:34.87 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna C. Lange | 1998 | 518 | 1:20.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 483 | 1:22.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 466 | 1:23.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 439 | 1:24.79 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma F. Sørensen | 1998 | 384 | 1:28.60 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Maria Ingvardsen | 1997 | 311 | 1:35.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Kathrine Breum | 1997 | 291 | 1:37.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Christine Skouboe | 1997 | 281 | 1:38.33 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Emma Lovring | 1998 | 209 | 1:48.49 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Emma Nørgaard | 1997 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mai Rossau Noer | 1997 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 528 | 1:19.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 479 | 1:22.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Stella Krogh Lund | 2000 | 421 | 1:25.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 385 | 1:28.54 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 384 | 1:28.61 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
6 | Clara Holst | 1999 | 345 | 1:31.84 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 305 | 1:35.71 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Camilla D. Hansen | 2000 | 277 | 1:38.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Camilla Veile | 2000 | 238 | 1:43.99 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
10 | Christine Rom Hansen | 2000 | 237 | 1:44.07 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Luna Ladefoged | 2000 | 227 | 1:45.56 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Sarah Tvilling | 2000 | 211 | 1:48.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Yasmina Kristiensen | 2000 | 194 | 1:51.24 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 169 | 1:56.42 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Camille Sofie N. Holm | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Søgaard | 2001 | 342 | 1:32.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 242 | 1:43.29 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
3 | Sidsel Nielsen | 2002 | 240 | 1:43.57 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 223 | 1:46.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Alberte Tang Dixen | 2001 | 204 | 1:49.31 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 193 | 1:51.36 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Anna Raaber | 2002 | 175 | 1:55.02 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Cecilia Frandsen | 2001 | 171 | 1:55.92 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 171 | 1:55.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 170 | 1:56.21 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 166 | 1:57.22 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
12 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 165 | 1:57.43 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 151 | 2:00.99 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 150 | 2:01.11 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Emma Rasmussen | 2002 | 144 | 2:02.82 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Freja Small | 2002 | 115 | 2:12.39 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Helene Marie S. Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 12:18 |