Resultat för Alingsås Knatterace
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Fl 10år o y, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: ICA MAXI Alingsås |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Molly Lund | 2005 | 24.22 | |||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
2 | Tilde Zanderau | 2005 | 24.53 | |||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Fl 10år o y, Finaler 9 år |
Sponsor: ICA MAXI Alingsås |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sofie Persson | 2004 | 22.07 | |||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | 22.83 | |||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
3 | Isabelle Ranch | 2004 | 23.51 | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
4 | Filippa Lind | 2004 | 25.16 | |||||||
Falköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Hannah Lilja | 2004 | 27.16 | |||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
6 | Emmy Hansson | 2004 | 27.37 | |||||||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
7 | Tuva Gustavsson | 2004 | 27.89 | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | Elin Svensson | 2004 | 30.38 | |||||||
Åsundens Simsällskap | ||||||||||
9 | Sofia Rohrmüller | 2004 | 30.43 | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
10 | Rebecka Söderberg | 2004 | 32.55 | |||||||
Åsundens Simsällskap | ||||||||||
- | Agnes Wahlberg | 2004 | DSQ | |||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Fl 10år o y, Finaler 10 år |
Sponsor: ICA MAXI Alingsås |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Åstedt | 2003 | 19.10 | |||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
2 | Ellen Roslund | 2003 | 20.53 | |||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
3 | Wilma Källberg | 2003 | 20.90 | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
4 | Emelia Skoglund | 2003 | 21.22 | |||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
5 | Wilma Zanderau | 2003 | 22.41 | |||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
6 | Emilia Esborn | 2003 | 23.26 | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Tilda Pettersson | 2003 | 24.58 | |||||||
Åsundens Simsällskap | ||||||||||
8 | Ellen Kampe | 2003 | 25.01 | |||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
9 | Annie Dahlberg | 2003 | 25.14 | |||||||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
10 | Ebba Söderberg | 2003 | 25.45 | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
- | Astrid Nilsson | 2003 | DSQ | |||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
- | Louise Lundqvist | 2003 | DSQ | |||||||
Svenljunga Simklubb | ||||||||||
- | Vilma Berglund | 2003 | DSQ | |||||||
Åsundens Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:24 |