Tulokset Tampere Avoimet Mestaruusuinnit (Tampere Open Champion )
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Heats
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Tampere Open SwimChampionships | Tulostuspäivämäärä | 04 toukokuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 10:56 | |||
Järjestäjä | Tampereen Uinnin Tuki | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 04 toukokuu 2013 |
Laji 3, 100m Free M, B16, B14, Alkuerät 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Schneider Electric |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Konsta Kallinen | 1999 | 495 | 28.28 | 59.29 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Mikael Karuveha | 1999 | 472 | 28.84 | 1:00.21 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Santeri Hölttä | 2000 | 458 | 29.17 | 1:00.82 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 452 | 29.14 | 1:01.10 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Jonni Aho | 1999 | 447 | 29.56 | 1:01.35 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
6 | Elias Kuusisto | 1999 | 436 | 30.04 | 1:01.83 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Leevi Suhonen | 1999 | 423 | 29.43 | 1:02.47 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
8 | Santeri Kaasinen | 1999 | 422 | 30.29 | 1:02.53 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Juho Seppälä | 1999 | 418 | 30.07 | 1:02.73 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Aukusti Ylitervo | 1999 | 413 | 30.44 | 1:02.97 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Leevi Nuora | 1999 | 410 | 31.42 | 1:03.13 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Antti Hakkarainen | 2000 | 408 | 30.53 | 1:03.24 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Jaakko Liedevaara | 1999 | 402 | 30.81 | 1:03.55 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Patrik Jantunen | 1999 | 400 | 30.01 | 1:03.62 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Antti Myllynen | 1999 | 399 | 30.37 | 1:03.71 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Eetu Ahjosaari | 1999 | 392 | 30.54 | 1:04.05 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Jami Heinilä | 2000 | 385 | 31.75 | 1:04.45 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
18 | Eelis Hukka | 1999 | 384 | 29.87 | 1:04.53 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
19 | Walentin Koskinen | 2000 | 379 | 31.59 | 1:04.82 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Joona Korhonen | 2000 | 377 | 31.10 | 1:04.89 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Rasmus Kujala | 1999 | 376 | 31.01 | 1:04.98 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Jasper Pullinen | 1999 | 375 | 31.28 | 1:05.02 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Daniel Varga | 1999 | 373 | 31.06 | 1:05.16 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Pyry Nurmilo | 1999 | 372 | 31.17 | 1:05.21 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Ville Rautio | 1999 | 368 | 31.09 | 1:05.45 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
26 | Santeri Mettälä | 1999 | 366 | 32.16 | 1:05.56 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Verneri Mattila | 1999 | 360 | 31.90 | 1:05.92 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
28 | Werner Heräjärvi | 1999 | 358 | 31.79 | 1:06.01 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
29 | Jaakko Kokko | 1999 | 346 | 31.42 | 1:06.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Joona Lehtonen | 2001 | 341 | 31.84 | 1:07.09 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Akseli Sipola | 1999 | 338 | 32.57 | 1:07.32 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
32 | Jakob Sievers | 2000 | 337 | 31.66 | 1:07.40 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Rami Rissanen | 1999 | 334 | 31.93 | 1:07.59 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
34 | Aapo Eerola | 1999 | 331 | 31.84 | 1:07.79 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
35 | Oskar Nordquist | 1999 | 330 | 32.07 | 1:07.82 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 327 | 32.39 | 1:08.08 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
37 | Lauri Koskela | 1999 | 325 | 31.93 | 1:08.19 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Miika Pänttönen | 1999 | 322 | 32.74 | 1:08.44 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Teemu Lehtonen | 2000 | 319 | 33.55 | 1:08.64 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Arttu Heikkinen | 2000 | 315 | 33.09 | 1:08.92 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Juho Urhemaa | 1999 | 315 | 32.40 | 1:08.92 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
42 | Elias Soukola | 1999 | 311 | 33.18 | 1:09.20 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
43 | Tatu Hörkkö | 2001 | 308 | 32.92 | 1:09.39 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
44 | Onni Tamminiemi | 1999 | 303 | 33.35 | 1:09.80 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
45 | Lauri Jämsén | 2000 | 296 | 32.74 | 1:10.38 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
46 | Mikael Lähde | 2000 | 293 | 33.99 | 1:10.57 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
47 | Joni Kilponen | 1999 | 291 | 33.06 | 1:10.76 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
48 | Teemu Viitanen | 2000 | 290 | 34.14 | 1:10.86 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
49 | Leevi Luhtanen | 2000 | 284 | 33.05 | 1:11.33 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
50 | Roope Aro | 2000 | 283 | 33.67 | 1:11.41 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
51 | Joonas Hilaja | 1999 | 283 | 33.60 | 1:11.45 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
52 | Sakari Valaja | 1999 | 279 | 34.25 | 1:11.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
53 | Joona Kytökari | 1999 | 273 | 34.62 | 1:12.27 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
54 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 267 | 34.78 | 1:12.82 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
55 | Leevi Lehti | 2000 | 264 | 34.63 | 1:13.10 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
56 | Juho Luukkonen | 1999 | 262 | 34.37 | 1:13.23 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
57 | Olli Rautaporras | 2000 | 258 | 34.65 | 1:13.61 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
58 | Tatu Korhonen | 2000 | 256 | 33.83 | 1:13.82 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
58 | Tino Kaijanniemi | 2000 | 256 | 34.25 | 1:13.82 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
60 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 254 | 35.75 | 1:13.99 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
61 | Santeri Siurola | 1999 | 248 | 34.68 | 1:14.63 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
62 | Jussi Jalava | 1999 | 232 | 36.44 | 1:16.32 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Niklas Uitto | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tatu Paasikallio | 1999 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 100m Free M, B16, B14, Alkuerät 15 - 16 v |
Sponsori: Schneider Electric |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nikita Saunonen | 1997 | 584 | 27.16 | 56.10 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Elmo Kiuru | 1997 | 574 | 27.24 | 56.43 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Samuli Korpi | 1997 | 565 | 26.68 | 56.73 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Joona Haanpää | 1997 | 556 | 27.44 | 57.03 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
5 | Niklas Reunanen | 1998 | 555 | 27.39 | 57.08 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Emil Martikainen | 1997 | 551 | 27.54 | 57.21 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
7 | Niko Mäkelä | 1998 | 548 | 27.59 | 57.29 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Henrik Rinkinen | 1997 | 547 | 27.97 | 57.33 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Hannes Väre | 1997 | 541 | 27.85 | 57.56 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Kaj Smeds | 1998 | 537 | 27.99 | 57.69 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
11 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 535 | 27.81 | 57.78 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Lauri Hatunen | 1998 | 532 | 28.09 | 57.89 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
13 | Mikko Pesso | 1997 | 526 | 27.83 | 58.09 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Jani Kemppi | 1998 | 519 | 28.12 | 58.34 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
15 | Matias Yritys | 1997 | 504 | 28.21 | 58.92 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
16 | Deny Belaic | 1998 | 503 | 27.70 | 58.95 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Samu Koski | 1998 | 503 | 28.59 | 58.95 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Riku Ylikärppä | 1998 | 497 | 28.42 | 59.20 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
19 | Roni Lahtinen | 1997 | 479 | 28.53 | 59.93 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 479 | 28.94 | 59.93 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
21 | Oskari Mäkinen | 1997 | 475 | 28.26 | 1:00.10 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Miikka Kylmänen | 1998 | 473 | 28.88 | 1:00.18 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Santeri Horst | 1997 | 470 | 29.41 | 1:00.33 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Rodion Lanskikh | 1997 | 469 | 28.95 | 1:00.37 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
25 | Joona Ingelin | 1998 | 461 | 28.85 | 1:00.69 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Santeri Leppälä | 1998 | 457 | 29.49 | 1:00.90 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
27 | Daniel Zimmermann | 1997 | 453 | 29.44 | 1:01.04 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Rasmus Varjoranta | 1997 | 440 | 29.33 | 1:01.63 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Jussi Kause | 1997 | 427 | 29.72 | 1:02.28 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
30 | Jon Lundgren | 1998 | 425 | 29.61 | 1:02.38 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Elias Hurskainen | 1997 | 424 | 29.42 | 1:02.42 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
32 | Aake Nyrhinen | 1997 | 414 | 30.45 | 1:02.92 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Vilho Mäenpää | 1998 | 397 | 30.98 | 1:03.78 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
34 | Eemeli Jussila | 1998 | 393 | 30.12 | 1:03.99 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 378 | 31.55 | 1:04.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Jere Honkamäki | 1998 | 378 | 31.49 | 1:04.85 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
37 | Juho Röytiö | 1998 | 373 | 31.37 | 1:05.16 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
38 | Lauri Tapio | 1998 | 370 | 32.30 | 1:05.33 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
39 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 361 | 32.13 | 1:05.84 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
40 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 358 | 31.38 | 1:06.03 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
41 | Mika Katajisto | 1997 | 356 | 31.96 | 1:06.14 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
42 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 355 | 31.37 | 1:06.23 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
43 | Oskari Pohjoisaho | 1997 | 351 | 31.36 | 1:06.46 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
44 | Tom Lokkila | 1997 | 349 | 31.25 | 1:06.61 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
45 | Henri Nurmi | 1998 | 330 | 31.86 | 1:07.87 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
46 | Nikolas Rissanen | 1998 | 328 | 30.85 | 1:08.01 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Laji 3, 100m Free M, B16, B14, Alkuerät 17 - 99 v |
Sponsori: Schneider Electric |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Vuorela | 1994 | 718 | 24.97 | 52.37 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Severi Allonen | 1991 | 689 | 25.66 | 53.09 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Anton Herrala | 1993 | 685 | 25.86 | 53.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Sami Juopperi | 1992 | 679 | 25.52 | 53.36 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Matias Tyry | 1993 | 675 | 25.81 | 53.46 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Teemu Viitanen | 1992 | 664 | 25.34 | 53.75 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Juho Nieminen | 1993 | 653 | 26.18 | 54.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Tuukka Myller | 1994 | 647 | 25.89 | 54.22 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 646 | 26.14 | 54.25 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Ville Laine | 1995 | 619 | 26.30 | 55.04 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Antti Viilos | 1989 | 602 | 26.92 | 55.53 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Joona Merivirta | 1993 | 595 | 26.46 | 55.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Lassi Ohtonen | 1992 | 593 | 26.65 | 55.81 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Tatu Peltonen | 1989 | 589 | 26.67 | 55.95 | |||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
15 | Johannes Lindroos | 1996 | 589 | 26.97 | 55.96 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
16 | Miika Tolvanen | 1996 | 588 | 27.01 | 55.99 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Tuomas Ikonen | 1996 | 585 | 27.03 | 56.06 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
18 | Lauri Leinonen | 1992 | 582 | 27.25 | 56.17 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Jesse Laukkanen | 1996 | 581 | 27.33 | 56.21 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
20 | Jesse Tommiska | 1994 | 578 | 26.75 | 56.29 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
21 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 578 | 26.33 | 56.31 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Janne Kekkonen | 1989 | 574 | 26.35 | 56.43 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Juho Hyrkkänen | 1994 | 571 | 27.11 | 56.52 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
24 | Otto Kuittinen | 1995 | 566 | 27.13 | 56.68 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
25 | Toni Knuutila | 1993 | 563 | 26.76 | 56.79 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
26 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 559 | 27.68 | 56.93 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Tapio Uusitalo | 1995 | 559 | 27.59 | 56.93 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
28 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 559 | 27.38 | 56.94 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 557 | 27.79 | 56.98 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
30 | Ville-Petteri Koivumäki | 1987 | 556 | 27.56 | 57.02 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Tomi Järvelä | 1995 | 554 | 27.93 | 57.09 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 553 | 27.60 | 57.13 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
33 | Joona Poutanen | 1992 | 549 | 27.82 | 57.27 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
34 | Tapio Junninen | 1995 | 546 | 28.35 | 57.37 | |||||
Poseidon | ||||||||||
35 | Jalmari Kunnari | 1995 | 541 | 27.78 | 57.54 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
36 | Joni Kitinoja | 1996 | 533 | 28.36 | 57.84 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
37 | Kasperi Norismaa | 1990 | 529 | 27.94 | 57.98 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
38 | Daniel Viitikko | 1996 | 520 | 28.18 | 58.30 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
39 | Arttu Vänttinen | 1996 | 517 | 27.73 | 58.43 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
40 | Roope Penttinen | 1995 | 516 | 28.15 | 58.45 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
41 | Noah Badji | 1996 | 508 | 27.92 | 58.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
42 | Andres Heinikangas | 1995 | 508 | 28.50 | 58.78 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
43 | Lasse Lindén | 1995 | 505 | 28.65 | 58.90 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
44 | Petri Lampela | 1996 | 498 | 28.17 | 59.15 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
45 | Aleksi Paavonen | 1996 | 489 | 28.36 | 59.53 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
46 | Olli Kähkönen | 1994 | 482 | 29.07 | 59.81 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
47 | Robin Thodin | 1995 | 475 | 28.57 | 1:00.12 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
48 | Leo Lähteenmäki | 1991 | 471 | 28.73 | 1:00.28 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
49 | Timi Lannetta | 1996 | 470 | 28.42 | 1:00.30 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
50 | Santu Pavlidi | 1994 | 470 | 29.42 | 1:00.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
51 | Panu Sipilä | 1996 | 455 | 28.84 | 1:00.95 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
52 | Marko Kaakkolammi | 1996 | 450 | 29.51 | 1:01.19 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 04 toukokuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 10:56 |