Results for Farum Cup 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 28 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Farum Cup 2013 | Udskriftsdato | 05 maj 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 maj 2013 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.36 2013-03-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 27.47 | 54.11 | |||||
2 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 27.01 | 55.78 | |||||
3 | Niels Breum Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 27.77 | 55.90 | |||||
4 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.64 | 55.92 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.08 | 56.00 | |||||
6 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.30 | 56.15 | |||||
7 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Svømmeklubben MK 31 | 27.51 | 56.43 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 27.83 | 57.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.53 | 57.03 | |||||
10 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 27.42 | 57.05 | |||||
11 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 27.75 | 57.67 | |||||
12 | Cebastian Christensen | 1998 | Trelleborgs Simsällskap | 28.07 | 57.77 | |||||
12 | Lars Breum Hansen | 1997 | Farum Svømmeklub | 27.97 | 57.77 | |||||
14 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 27.69 | 58.00 | |||||
15 | Martin Jungersen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 27.70 | 58.93 | |||||
16 | Emil Christensen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 28.43 | 59.25 | |||||
17 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.69 | 59.36 | |||||
18 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborgs Simsällskap | 29.11 | 59.83 | |||||
19 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.45 | 1:00.03 | |||||
20 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.15 | 1:00.45 | |||||
21 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.24 | 1:00.60 | |||||
22 | Tobias M. Jensen | 1996 | Helsinge Skytte & IF | 29.44 | 1:00.88 | |||||
23 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 29.14 | 1:01.03 | |||||
24 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 29.37 | 1:01.63 | |||||
25 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 29.53 | 1:02.18 | |||||
26 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Sigma Swim Allerød | 29.73 | 1:02.47 | |||||
27 | Magnus Grundesen | 1998 | Farum Svømmeklub | 30.32 | 1:02.86 | |||||
28 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 30.22 | 1:02.90 | |||||
29 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | 30.22 | 1:02.96 | |||||
30 | Nikolaj Urfeldt | 1997 | Svømmeklubben Syd | 30.47 | 1:03.11 | |||||
31 | Anton Juncker Neldeberg | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 30.06 | 1:03.33 | |||||
32 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.30 | 1:03.39 | |||||
33 | Jakob Magnusson | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 30.94 | 1:03.97 | |||||
34 | Felix Linné-Westman | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | 30.66 | 1:05.12 | |||||
35 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.32 | 1:05.13 | |||||
36 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.42 | 1:05.15 | |||||
37 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.38 | 1:05.17 | |||||
38 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 30.96 | 1:05.18 | |||||
39 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.69 | 1:05.58 | |||||
40 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 31.62 | 1:05.68 | |||||
41 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.47 | 1:06.55 | |||||
42 | Peter Forsberg | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 32.29 | 1:06.89 | |||||
43 | Jonas Gjesse Jørgensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.83 | 1:06.91 | |||||
44 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 31.50 | 1:08.14 | |||||
45 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 33.25 | 1:08.49 | |||||
46 | Laurits Møller Petersen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.23 | 1:09.11 | |||||
47 | Andrè Abildgaard | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 33.64 | 1:09.56 | |||||
48 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.80 | 1:09.72 | |||||
49 | Magnus Frederiksen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 33.38 | 1:09.75 | |||||
50 | Harrison Johnson | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 33.35 | 1:10.14 | |||||
51 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.11 | 1:10.42 | |||||
52 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Skytte & IF | 35.11 | 1:12.19 | |||||
53 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 34.93 | 1:13.74 | |||||
54 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 35.52 | 1:13.95 | |||||
55 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 35.57 | 1:14.74 | |||||
56 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 36.30 | 1:14.96 | |||||
57 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.30 | 1:16.66 | |||||
58 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.98 | 1:17.53 | |||||
59 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.52 | 1:19.32 | |||||
60 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.44 | 1:19.94 | |||||
61 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.44 | 1:22.27 | |||||
62 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.52 | 1:25.50 | |||||
63 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 41.62 | 1:25.59 | |||||
64 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.31 | 1:25.80 | |||||
65 | William Dickow | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.94 | 1:26.88 | |||||
66 | Ruben Wagenvoort | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.06 | 1:27.40 | |||||
67 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 39.62 | 1:28.08 | |||||
68 | Rumle Strunge Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 47.49 | 1:42.42 | |||||
69 | Robert Groth | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 54.03 | 1:54.76 | |||||
70 | Elias Tsoskunoglu | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:00.30 | 2:09.45 | |||||
- | Alexander Mogensen | 1999 | Helsinge Skytte & IF | DNS | ||||||
- | Jakob Deleuran | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 05 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:06 |