Results for Dansk Open Masters
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 65 - 69 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Metzsch |
1945 |
|
126 |
|
|
|
|
48.58 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 60 - 64 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jette Lorich |
1949 |
|
144 |
|
|
|
|
46.49 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 55 - 59 år |
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 50 - 54 år |
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene Bendiksen |
1967 |
|
208 |
|
|
|
|
41.11 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helen Haas |
1968 |
|
89 |
|
|
|
|
54.45 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 40 - 44 år |
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 35 - 39 år |
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 30 - 34 år |
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 20 - 24 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
174 |
|
|
|
|
39.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hans Larsen |
1943 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Asynkone arme |
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 65 - 69 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Finn Hyllested |
1944 |
|
148 |
|
|
|
|
41.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Kjærum |
1957 |
|
282 |
|
|
|
|
33.22 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Holmsteen |
1963 |
|
406 |
|
|
|
|
29.44 |
DR |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Krogh |
1961 |
|
241 |
|
|
|
|
35.01 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jørn Birch |
1959 |
|
121 |
|
|
|
|
43.98 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Graversen |
1981 |
|
399 |
|
|
|
|
29.59 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
255 |
39.73 |
1:23.96 |
2:10.38 |
|
2:55.09 |
DR/NR |
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Biering-Sørensen |
1952 |
|
209 |
43.40 |
1:32.34 |
2:21.93 |
|
3:07.08 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ann--Marie Lennheden |
1957 |
|
355 |
37.28 |
1:16.68 |
1:56.40 |
|
2:36.88 |
|
|
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Else Møller |
1958 |
|
165 |
45.50 |
1:38.18 |
2:31.42 |
|
3:22.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Olin |
1963 |
|
324 |
37.96 |
1:19.93 |
2:02.46 |
|
2:41.81 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanne Klausen |
1960 |
|
250 |
39.66 |
1:24.26 |
2:10.28 |
|
2:56.39 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Metzsch |
1968 |
|
547 |
31.47 |
1:05.50 |
1:40.49 |
|
2:15.86 |
DR |
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bente Holm Gottlieb |
1966 |
|
379 |
34.40 |
1:12.91 |
1:53.59 |
|
2:33.53 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Dorthe Rathmann Bengtson |
1966 |
|
303 |
36.96 |
1:17.95 |
2:01.64 |
|
2:45.40 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilia Maunsbach |
1964 |
|
296 |
36.71 |
1:17.61 |
2:01.80 |
|
2:46.71 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karina Amtkjær |
1972 |
|
336 |
34.83 |
1:13.76 |
1:55.54 |
|
2:39.80 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michelle Kjærsgaard |
1969 |
|
304 |
38.07 |
1:20.82 |
2:03.77 |
|
2:45.31 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mette Dalsgaard |
1979 |
|
235 |
41.10 |
1:26.36 |
2:14.56 |
|
3:00.04 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Delani |
1984 |
|
575 |
30.86 |
1:04.69 |
1:39.30 |
|
2:13.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rikke Birkel |
1986 |
|
493 |
31.25 |
1:05.65 |
1:42.71 |
|
2:20.70 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ane Andersen |
1990 |
|
466 |
33.20 |
1:09.47 |
1:46.61 |
|
2:23.39 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Christensen |
1938 |
|
105 |
48.14 |
1:42.76 |
2:39.25 |
|
3:30.50 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Hyllested |
1949 |
|
261 |
34.79 |
1:13.01 |
1:53.35 |
|
2:35.42 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olav Ryan |
1951 |
|
238 |
35.80 |
1:15.91 |
1:57.79 |
|
2:40.26 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Christensen |
1965 |
|
462 |
28.69 |
1:00.17 |
1:33.70 |
|
2:08.45 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jens Bjørn Andersen |
1966 |
|
383 |
31.47 |
1:05.36 |
1:40.29 |
|
2:16.72 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Poul Mølby Henriksen |
1966 |
|
349 |
32.42 |
1:06.69 |
1:43.69 |
|
2:21.06 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bo Felding |
1968 |
|
273 |
33.44 |
1:11.24 |
1:51.37 |
|
2:33.05 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Petersen |
1971 |
|
443 |
29.82 |
1:02.04 |
1:35.51 |
|
2:10.33 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thomas Müllertz |
1971 |
|
378 |
29.99 |
1:02.85 |
1:38.48 |
|
2:17.33 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peter Christensen |
1971 |
|
339 |
33.82 |
1:09.91 |
1:46.98 |
|
2:22.38 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
|
667 |
27.40 |
56.56 |
1:25.63 |
|
1:53.72 |
DR/NR |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jacob Carstensen |
1978 |
|
659 |
27.33 |
56.42 |
1:25.64 |
|
1:54.16 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Andersen |
1975 |
|
392 |
30.15 |
1:03.90 |
1:39.67 |
|
2:15.70 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jacob Schrøder |
1974 |
|
279 |
32.88 |
1:10.23 |
1:50.53 |
|
2:31.93 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Kinnerup |
1988 |
|
574 |
27.95 |
58.11 |
1:28.47 |
|
1:59.54 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tim Olsen |
1986 |
|
484 |
27.86 |
58.56 |
1:31.55 |
|
2:06.49 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Sørensen |
1987 |
|
464 |
29.65 |
1:02.23 |
1:34.75 |
|
2:08.31 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Andersen |
1992 |
|
479 |
29.66 |
1:01.51 |
1:34.57 |
|
2:06.98 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Damgaard |
1991 |
|
453 |
29.30 |
1:01.52 |
1:35.53 |
|
2:09.31 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 65 - 69 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bente Sørensen |
1947 |
|
177 |
|
|
|
|
1:42.77 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maj-Britt Møller |
1947 |
|
102 |
1:02.22 |
|
|
|
2:03.35 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 60 - 64 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Grethe Vang Nielsen |
1950 |
|
84 |
1:06.19 |
|
|
|
2:11.56 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 55 - 59 år |
|
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karin Østergård |
1962 |
|
350 |
38.97 |
|
|
|
1:21.92 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pia Irming |
1962 |
|
264 |
41.61 |
|
|
|
1:29.94 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Inger Riber |
1963 |
|
259 |
|
|
|
|
1:30.51 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 45 - 49 år |
|
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Kerrn |
1971 |
|
251 |
43.05 |
|
|
|
1:31.50 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madoka Christensen |
1977 |
|
388 |
37.18 |
|
|
|
1:19.11 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sys Lund |
1977 |
|
239 |
43.63 |
|
|
|
1:33.01 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Trine Jensen |
1981 |
|
435 |
35.33 |
|
|
|
1:16.19 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anja Bøjesen |
1986 |
|
547 |
32.57 |
|
|
|
1:10.60 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Buhl Borg |
1987 |
|
399 |
36.43 |
|
|
|
1:18.43 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
|
519 |
31.64 |
|
|
|
1:11.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
157 |
41.29 |
|
|
|
1:34.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hans Larsen |
1943 |
|
80 |
56.71 |
|
|
|
1:57.69 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 65 - 69 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helge Hasselby |
1947 |
|
90 |
54.99 |
|
|
|
1:52.94 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Preben Sørensen |
1957 |
|
312 |
35.25 |
|
|
|
1:14.77 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Finn Bækgaard |
1955 |
|
211 |
39.31 |
|
|
|
1:25.19 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Steen Elborne |
1957 |
|
142 |
46.94 |
|
|
|
1:37.28 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Holmsteen |
1963 |
|
426 |
30.71 |
|
|
|
1:07.46 |
DR |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jørn Birch |
1959 |
|
166 |
43.77 |
|
|
|
1:32.31 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
René Kortegaard |
1966 |
|
441 |
31.20 |
|
|
|
1:06.68 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Poul Mølby Henriksen |
1966 |
|
339 |
33.59 |
|
|
|
1:12.79 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Bæk |
1966 |
|
311 |
34.60 |
|
|
|
1:14.88 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Michael Andersen |
1966 |
|
307 |
34.87 |
|
|
|
1:15.23 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eddy Krage |
1967 |
|
294 |
36.17 |
|
|
|
1:16.27 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Michael Hermann |
1967 |
|
216 |
39.43 |
|
|
|
1:24.52 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kim Yousefi |
1966 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt. berør v75m |
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arne Norheim |
1969 |
|
340 |
33.26 |
|
|
|
1:12.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Dam Jensen |
1972 |
|
245 |
39.69 |
|
|
|
1:21.05 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Boier |
1983 |
|
496 |
31.42 |
|
|
|
1:04.11 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jette Lorich |
1949 |
|
205 |
51.48 |
|
|
|
1:46.24 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Winnie Vadmand |
1953 |
|
149 |
56.91 |
|
|
|
1:58.04 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Grethe Vang Nielsen |
1950 |
|
99 |
1:05.36 |
|
|
|
2:15.39 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Møller |
1958 |
|
226 |
49.46 |
|
|
|
1:42.85 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kate Sørensen |
1961 |
|
448 |
39.54 |
|
|
|
1:21.91 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Slej |
1963 |
|
322 |
44.37 |
|
|
|
1:31.43 |
|
|
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annette Bøgsted |
1962 |
|
264 |
45.91 |
|
|
|
1:37.66 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsten Haugaard |
1965 |
|
156 |
55.83 |
|
|
|
1:56.27 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Suhr |
1971 |
|
482 |
39.10 |
|
|
|
1:19.94 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tine Broksø |
1971 |
|
256 |
47.28 |
|
|
|
1:38.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tinna Bjørnbak |
1971 |
|
199 |
52.81 |
|
|
|
1:47.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katja Kousgard |
1974 |
|
401 |
41.13 |
|
|
|
1:24.99 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Charlotte Them |
1976 |
|
360 |
41.12 |
|
|
|
1:28.13 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mette Dalsgaard |
1979 |
|
220 |
50.95 |
|
|
|
1:43.82 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tom Seierø |
1934 |
|
28 |
1:23.27 |
|
|
|
3:02.29 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mogens Halby |
1944 |
|
111 |
56.75 |
|
|
|
1:55.64 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebbe Grønlund |
1951 |
|
218 |
45.00 |
|
|
|
1:32.28 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Torsten Christensen |
1954 |
|
142 |
51.67 |
|
|
|
1:46.42 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gerhard Deneken |
1963 |
|
273 |
41.16 |
|
|
|
1:25.71 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Krogh |
1961 |
|
260 |
42.36 |
|
|
|
1:27.10 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Føyn |
1961 |
|
241 |
42.29 |
|
|
|
1:29.27 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Boier |
1983 |
|
505 |
34.65 |
|
|
|
1:09.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristian Nissen |
1981 |
|
362 |
36.49 |
|
|
|
1:18.02 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
623 |
31.54 |
|
|
|
1:05.11 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Steffen Skjødt |
1987 |
|
514 |
32.57 |
|
|
|
1:09.39 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jon Kærsgaard |
1984 |
|
507 |
31.16 |
|
|
|
1:09.73 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nick Niebling |
1988 |
|
453 |
33.72 |
|
|
|
1:12.37 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johan Lisberg |
1986 |
|
423 |
36.24 |
|
|
|
1:14.08 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Andersen |
1992 |
|
400 |
35.71 |
|
|
|
1:15.42 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Else Møller |
1958 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Sv. på maven v150m |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helle Rasmussen |
1960 |
|
244 |
45.05 |
1:32.81 |
2:22.12 |
|
3:12.08 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vibeke Larsen |
1961 |
|
241 |
44.27 |
1:32.63 |
2:22.45 |
|
3:12.78 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanne Juel |
1965 |
|
350 |
40.70 |
1:23.39 |
2:07.33 |
|
2:50.27 |
DR |
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Lee Poulsen |
1979 |
|
344 |
41.88 |
1:24.19 |
2:06.54 |
|
2:51.14 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Trine Gudnitz |
1987 |
|
520 |
36.04 |
1:13.07 |
1:51.02 |
|
2:29.17 |
DR/NR |
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivar Wallmark |
1943 |
|
161 |
44.50 |
1:34.98 |
2:26.21 |
|
3:15.04 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fin Biering-Sørensen |
1948 |
|
197 |
45.00 |
1:31.34 |
2:18.12 |
|
3:02.06 |
DR/NR |
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Poul Mølby Henriksen |
1966 |
|
287 |
37.67 |
1:17.94 |
1:59.49 |
|
2:40.75 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jess Brink |
1966 |
|
218 |
40.37 |
1:24.59 |
2:09.54 |
|
2:56.06 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mark Vogel |
1970 |
|
496 |
31.15 |
1:05.03 |
1:38.96 |
|
2:14.01 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karsten Schrøder |
1974 |
|
205 |
42.15 |
1:27.37 |
2:13.59 |
|
2:59.87 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rune Solvang |
1980 |
|
366 |
34.77 |
1:11.40 |
1:49.80 |
|
2:28.21 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Lercke Skytte |
1984 |
|
592 |
29.94 |
1:01.76 |
1:34.27 |
|
2:06.37 |
DR |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
David Adelskov |
1987 |
|
388 |
31.39 |
1:08.23 |
1:46.57 |
|
2:25.46 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jon Kærsgaard |
1984 |
|
321 |
35.74 |
1:14.00 |
1:54.17 |
|
2:34.97 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Damgaard |
1991 |
|
415 |
33.63 |
1:09.91 |
1:46.18 |
|
2:22.21 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:14 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 75 - 79 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margot Roll |
1935 |
|
68 |
|
|
|
|
56.74 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
274 |
|
|
|
|
35.79 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år |
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år |
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år |
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år |
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år |
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år |
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år |
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år |
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 20 - 24 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
09 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:14 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Christensen |
1938 |
|
117 |
|
|
|
|
41.41 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Kjær |
1935 |
|
56 |
|
|
|
|
53.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
197 |
|
|
|
|
34.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hans Larsen |
1943 |
|
140 |
|
|
|
|
39.01 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Finn Hyllested |
1944 |
|
211 |
|
|
|
|
34.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mogens Halby |
1944 |
|
144 |
|
|
|
|
38.68 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olav Ryan |
1951 |
|
279 |
|
|
|
|
31.06 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Finn Bækgaard |
1955 |
|
277 |
|
|
|
|
31.14 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jens Kjærum |
1957 |
|
270 |
|
|
|
|
31.37 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leif Grønskov |
1958 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år |
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år |
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikolaj Sørensen |
1990 |
|
381 |
|
|
|
|
27.98 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 240 - 279 år |
|
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 200 - 239 år |
|
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 160 - 199 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 240 - 279 år |
|
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 200 - 239 år |
|
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 160 - 199 år |
|
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 120 - 159 år |
|
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 100 - 119 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hanne Møller |
1958 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sv på maven v rygven |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bente Holm Gottlieb |
1966 |
|
347 |
39.03 |
1:25.25 |
2:17.47 |
|
2:57.16 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tina D. Poulsen |
1973 |
|
316 |
41.06 |
1:29.03 |
2:21.12 |
|
3:02.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pia Alexandersen |
1973 |
|
278 |
42.26 |
1:31.84 |
2:24.92 |
|
3:10.83 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Them |
1976 |
|
298 |
39.33 |
1:27.81 |
2:19.55 |
|
3:06.45 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anja Bøjesen |
1986 |
|
560 |
32.78 |
1:12.63 |
1:55.29 |
|
2:31.08 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 65 - 69 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fin Biering-Sørensen |
1948 |
|
194 |
44.19 |
1:33.20 |
2:28.13 |
|
3:09.90 |
DR |
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helge Hasselby |
1947 |
|
69 |
1:06.93 |
2:19.34 |
3:32.56 |
|
4:27.77 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Holmsteen |
1963 |
|
428 |
31.08 |
1:08.28 |
1:52.43 |
|
2:26.02 |
DR |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Pedersen |
1965 |
|
429 |
31.31 |
1:08.93 |
1:53.36 |
|
2:25.88 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten Ancker |
1967 |
|
416 |
31.37 |
1:09.68 |
1:53.44 |
|
2:27.41 |
|
|
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Poul Mølby Henriksen |
1966 |
|
327 |
34.57 |
1:15.00 |
2:04.02 |
|
2:39.62 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Morten Klint |
1967 |
|
311 |
33.57 |
1:18.48 |
2:04.71 |
|
2:42.33 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Michael Tvermoes |
1967 |
|
300 |
33.42 |
1:19.34 |
2:05.78 |
|
2:44.30 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henrik Egekvist |
1967 |
|
290 |
33.26 |
1:17.24 |
2:06.79 |
|
2:46.30 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jan Simonsen |
1964 |
|
265 |
38.14 |
1:21.55 |
2:12.34 |
|
2:51.30 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Bo Larsen |
1964 |
|
257 |
35.73 |
1:22.59 |
2:13.00 |
|
2:53.09 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thomas Müllertz |
1971 |
|
398 |
31.41 |
1:09.79 |
1:53.92 |
|
2:29.64 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael Stærke |
1972 |
|
328 |
34.43 |
1:13.84 |
1:59.98 |
|
2:39.57 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Søren Hornskov |
1973 |
|
317 |
35.59 |
1:18.07 |
2:05.45 |
|
2:41.37 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
|
605 |
29.25 |
1:01.48 |
1:40.64 |
|
2:10.11 |
DR/NR |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Graversen |
1978 |
|
392 |
33.31 |
1:14.41 |
1:54.32 |
|
2:30.38 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Andersen |
1975 |
|
346 |
31.77 |
1:13.92 |
2:01.03 |
|
2:36.72 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jannick Ajslev |
1974 |
|
334 |
33.01 |
1:13.73 |
2:02.44 |
|
2:38.58 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Boier |
1983 |
|
509 |
31.43 |
1:07.29 |
1:46.91 |
|
2:17.85 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rune Solvang |
1980 |
|
387 |
32.27 |
1:09.05 |
1:57.21 |
|
2:30.95 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Graversen |
1981 |
|
368 |
31.60 |
1:12.50 |
1:57.36 |
|
2:33.55 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Lercke Skytte |
1984 |
|
621 |
28.69 |
1:01.43 |
1:39.14 |
|
2:08.99 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
David Adelskov |
1987 |
|
605 |
29.49 |
1:03.69 |
1:39.68 |
|
2:10.14 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Steffen Skjødt |
1987 |
|
491 |
32.20 |
1:08.66 |
1:47.28 |
|
2:19.47 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Patrick Christensen |
1985 |
|
470 |
31.81 |
1:08.26 |
1:48.15 |
|
2:21.54 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Sørensen |
1987 |
|
414 |
31.98 |
1:10.19 |
1:53.65 |
|
2:27.69 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathias Bluhme |
1985 |
|
284 |
34.72 |
1:17.35 |
2:08.28 |
|
2:47.45 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Metzsch |
1945 |
|
176 |
1:36.59 |
3:25.38 |
5:13.98 |
7:05.00 |
14:23.96 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
8:56.79 |
10:47.37 |
12:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Biering-Sørensen |
1952 |
|
211 |
1:38.62 |
3:23.10 |
5:05.94 |
6:48.33 |
13:32.82 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
8:30.76 |
10:12.91 |
11:54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Olin |
1963 |
|
329 |
1:26.14 |
2:55.37 |
4:24.49 |
5:53.85 |
11:41.64 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
7:22.50 |
8:51.44 |
10:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helle Rasmussen |
1960 |
|
328 |
1:23.51 |
2:52.30 |
4:22.06 |
5:51.56 |
11:41.98 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
7:19.74 |
8:48.01 |
10:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pia Vibe Petersen |
1964 |
|
361 |
1:20.24 |
2:47.07 |
4:13.96 |
5:40.30 |
11:20.19 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
7:06.34 |
8:32.82 |
9:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dorthe Rathmann Bengtson |
1966 |
|
315 |
1:22.62 |
2:52.83 |
4:23.00 |
5:53.67 |
11:51.59 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
7:24.07 |
8:54.63 |
10:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilia Maunsbach |
1964 |
|
288 |
1:26.46 |
3:01.51 |
4:34.03 |
6:07.54 |
12:13.20 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
7:40.40 |
9:13.76 |
10:45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Susanne Helmer |
1965 |
|
263 |
1:29.81 |
3:04.82 |
4:40.09 |
6:15.74 |
12:35.74 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
7:51.15 |
9:26.62 |
11:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Berner |
1972 |
|
478 |
1:14.05 |
2:32.66 |
3:51.31 |
5:09.94 |
10:19.29 |
|
|
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
|
|
6:28.10 |
7:46.06 |
9:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne-Sofie Pii |
1970 |
|
318 |
1:24.20 |
2:53.49 |
4:23.95 |
5:54.37 |
11:49.48 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
7:23.95 |
8:54.14 |
10:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tine Fischer-Nielsen |
1975 |
|
195 |
1:34.41 |
3:20.52 |
5:07.15 |
6:54.11 |
13:54.74 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
8:40.46 |
10:25.66 |
12:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Delani |
1984 |
|
640 |
1:07.00 |
2:17.34 |
3:28.48 |
4:39.48 |
9:22.13 |
DR/NR |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
5:50.33 |
7:01.68 |
8:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Trine Gudnitz |
1987 |
|
504 |
1:08.83 |
2:23.67 |
3:40.42 |
4:57.81 |
10:08.72 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
6:15.70 |
7:34.09 |
8:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise Buhl Borg |
1987 |
|
396 |
1:17.41 |
2:40.56 |
4:03.55 |
5:27.08 |
10:59.52 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
6:50.50 |
8:14.12 |
9:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kathrine Skaarup Winkel |
1984 |
|
327 |
1:19.35 |
2:46.40 |
4:14.95 |
5:45.20 |
11:42.86 |
|
|
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
|
|
7:14.93 |
8:45.45 |
10:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ane Andersen |
1990 |
|
447 |
1:13.25 |
2:32.25 |
3:51.89 |
5:11.67 |
10:33.41 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
6:32.79 |
7:53.55 |
9:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lea Bornstein |
1989 |
|
318 |
1:23.29 |
2:53.05 |
4:22.53 |
5:53.57 |
11:49.39 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
7:25.00 |
8:54.98 |
10:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rolf Conradi |
1935 |
|
63 |
2:06.23 |
4:30.02 |
6:53.84 |
9:15.55 |
18:31.18 |
DR 400m/DR samlet |
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
11:36.36 |
13:58.48 |
16:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johnny Petræus |
1957 |
|
252 |
1:21.61 |
2:52.00 |
4:22.49 |
5:52.35 |
11:41.46 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
7:19.89 |
8:47.23 |
10:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Christensen |
1965 |
|
464 |
1:07.73 |
2:20.61 |
3:32.62 |
4:44.55 |
9:32.43 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
5:56.37 |
7:08.85 |
8:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Funk Larsen |
1965 |
|
248 |
1:20.48 |
2:47.36 |
4:15.19 |
5:45.35 |
11:45.05 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
7:16.28 |
8:47.83 |
10:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Peter Conrad Holgersen |
1967 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Brønshøj Akademiske Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Petersen |
1971 |
|
465 |
1:09.48 |
2:21.26 |
3:33.15 |
4:45.43 |
9:32.32 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
5:56.85 |
7:09.62 |
8:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Carstensen |
1978 |
|
641 |
1:01.08 |
2:06.66 |
3:12.08 |
4:17.23 |
8:34.06 |
DR |
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
5:22.19 |
6:27.24 |
7:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Dick-Nielsen |
1978 |
|
476 |
1:05.56 |
2:15.42 |
3:27.04 |
4:38.36 |
9:27.73 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
5:50.37 |
7:03.56 |
8:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Dick-Nielsen |
1982 |
|
382 |
1:08.83 |
2:23.46 |
3:39.67 |
4:57.06 |
10:10.94 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
6:15.02 |
7:33.40 |
8:52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
567 |
1:00.99 |
2:06.85 |
3:13.98 |
4:22.49 |
8:55.72 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
5:30.68 |
6:40.34 |
7:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jon Kærsgaard |
1984 |
|
349 |
1:10.36 |
2:28.45 |
3:47.88 |
5:08.60 |
10:29.68 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
6:29.37 |
7:51.50 |
9:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Frederiksen |
1991 |
|
360 |
1:10.65 |
2:27.78 |
3:47.58 |
5:07.62 |
10:23.18 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
6:27.26 |
7:47.03 |
9:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
250 |
43.30 |
|
|
|
1:27.57 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bente Sørensen |
1947 |
|
146 |
51.25 |
|
|
|
1:44.85 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maj-Britt Møller |
1947 |
|
90 |
58.38 |
|
|
|
2:03.09 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Majken Johansen |
1958 |
|
96 |
55.01 |
|
|
|
2:00.22 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vibeke Larsen |
1961 |
|
246 |
43.61 |
|
|
|
1:28.09 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helle Rasmussen |
1960 |
|
210 |
45.25 |
|
|
|
1:32.86 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hanne Klausen |
1960 |
|
178 |
48.58 |
|
|
|
1:38.02 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Gosvig Ladegaard |
1968 |
|
174 |
48.10 |
|
|
|
1:38.80 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pernille Bruun |
1966 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej fort bev v 50m |
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år |
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Trine Jensen |
1981 |
|
361 |
37.34 |
|
|
|
1:17.52 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sylvia Yang |
1986 |
|
329 |
38.79 |
|
|
|
1:20.00 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
|
411 |
35.16 |
|
|
|
1:14.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Kjær |
1935 |
|
44 |
1:07.57 |
|
|
|
2:17.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
127 |
|
|
|
|
1:37.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hans Larsen |
1943 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år |
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olav Ryan |
1951 |
|
190 |
|
|
|
|
1:25.09 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Preben Sørensen |
1957 |
|
228 |
38.04 |
|
|
|
1:20.08 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Steen Elborne |
1957 |
|
111 |
|
|
|
|
1:41.67 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Råsø Rasmussen |
1962 |
|
195 |
|
|
|
|
1:24.33 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mark Vogel |
1970 |
|
387 |
32.94 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Andersen |
1975 |
|
319 |
34.75 |
|
|
|
1:11.59 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaj Hansen |
1974 |
|
242 |
38.35 |
|
|
|
1:18.52 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thomas Lianee |
1985 |
|
562 |
29.03 |
|
|
|
59.30 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Patrick Christensen |
1985 |
|
442 |
31.23 |
|
|
|
1:04.22 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bjarne Erichsen |
1985 |
|
365 |
32.25 |
|
|
|
1:08.45 |
|
|
Brønshøj Akademiske Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikolaj Sørensen |
1990 |
|
268 |
35.40 |
|
|
|
1:15.89 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler 240 - 279 år |
|
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler 200 - 239 år |
|
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler 160 - 199 år |
|
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler 120 - 159 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler 240 - 279 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ksl H2 E(244) |
244 |
|
83 |
|
|
|
|
3:20.83 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jørn Birch |
1959 |
|
|
46.49 |
|
|
|
46.49 |
|
|
Gerhard Deneken |
1963 |
|
|
39.28 |
|
|
|
1:25.77 |
|
|
Helge Hasselby |
1947 |
|
|
1:55.06 |
|
|
|
3:20.83 |
|
|
Mogens Jensen |
1939 |
|
|
|
|
|
|
3:20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Stt Medley |
240 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Forkert gruppetilmel |
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler 200 - 239 år |
|
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler 160 - 199 år |
|
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler 120 - 159 år |
|
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler 100 - 119 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler 240 - 279 år |
|
Løb 23, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler 200 - 239 år |
|
Løb 23, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler 160 - 199 år |
|
Løb 23, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler 120 - 159 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4X50m Medley Mix, Finaler 240 - 279 år |
|
Løb 24, 4X50m Medley Mix, Finaler 200 - 239 år |
|
Løb 24, 4X50m Medley Mix, Finaler 160 - 199 år |
|
Løb 24, 4X50m Medley Mix, Finaler 120 - 159 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:48 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
227 |
1:31.60 |
3:10.25 |
4:49.07 |
|
6:24.96 |
DR/NR |
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Biering-Sørensen |
1952 |
|
209 |
1:33.83 |
3:17.59 |
5:00.29 |
|
6:35.27 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marianne Friis-Olsen |
1952 |
|
174 |
1:39.94 |
3:27.81 |
5:16.76 |
|
7:00.63 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Olin |
1963 |
|
315 |
1:24.20 |
2:52.71 |
4:21.30 |
|
5:45.15 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Metzsch |
1968 |
|
|
1:11.19 |
2:25.82 |
3:39.37 |
|
4:53.13 |
DR |
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dorthe Rathmann Bengtson |
1966 |
|
308 |
1:20.75 |
2:49.21 |
4:19.14 |
|
5:47.83 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilia Maunsbach |
1964 |
|
298 |
1:22.01 |
2:52.65 |
4:23.39 |
|
5:51.47 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Susanne Helmer |
1965 |
|
258 |
1:28.53 |
3:03.13 |
4:36.77 |
|
6:08.60 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Berner |
1972 |
|
|
1:14.48 |
2:32.88 |
3:51.75 |
|
5:08.28 |
|
|
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lene Dyrbak |
1971 |
|
259 |
1:26.52 |
3:00.12 |
4:35.14 |
|
6:08.43 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tine Fischer-Nielsen |
1975 |
|
182 |
1:36.09 |
3:23.01 |
5:09.78 |
|
6:54.38 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Delani |
1984 |
|
|
1:05.43 |
2:15.38 |
3:24.49 |
|
4:33.48 |
DR |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lærke Smidt Hansen |
1988 |
|
|
1:14.05 |
2:32.62 |
3:53.39 |
|
5:14.29 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kathrine Skaarup Winkel |
1984 |
|
325 |
1:18.51 |
2:45.21 |
4:14.80 |
|
5:41.63 |
|
|
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ane Andersen |
1990 |
|
|
1:11.39 |
2:26.99 |
3:44.67 |
|
5:02.92 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tenna Olin |
1991 |
|
|
1:15.11 |
2:36.98 |
3:59.53 |
|
5:20.98 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lea Bornstein |
1989 |
|
325 |
1:19.07 |
2:46.52 |
4:15.46 |
|
5:41.42 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rolf Conradi |
1935 |
|
|
2:06.17 |
4:31.52 |
6:53.72 |
|
9:02.83 |
DR |
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johnny Petræus |
1957 |
|
|
1:18.47 |
2:50.02 |
4:23.09 |
|
5:53.39 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
|
1:11.21 |
2:31.20 |
3:53.09 |
|
5:15.19 |
|
|
Delta Svøm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ulrik Schäfer |
1962 |
|
|
1:16.37 |
2:39.15 |
4:03.96 |
|
5:27.49 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Føyn |
1961 |
|
|
1:25.03 |
3:05.36 |
4:45.44 |
|
6:25.19 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Christensen |
1965 |
|
|
1:05.16 |
2:15.57 |
3:26.37 |
|
4:35.18 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Brian Jørgensen |
1968 |
|
|
1:09.18 |
2:24.20 |
3:42.02 |
|
5:00.53 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Petersen |
1971 |
|
|
1:05.92 |
2:16.24 |
3:24.90 |
|
4:33.50 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Christensen |
1971 |
|
|
1:13.62 |
2:31.68 |
3:48.82 |
|
5:03.44 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Carstensen |
1978 |
|
|
57.79 |
1:57.94 |
2:58.67 |
|
3:59.71 |
DR/NR |
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Dick-Nielsen |
1978 |
|
|
1:03.50 |
2:12.22 |
3:22.73 |
|
4:33.64 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thomas Hansen |
1975 |
|
|
1:13.71 |
2:33.80 |
3:55.07 |
|
5:16.65 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Dick-Nielsen |
1982 |
|
|
1:06.56 |
2:19.57 |
3:34.51 |
|
4:49.57 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Steffen Skjødt |
1987 |
|
|
1:03.76 |
2:12.03 |
3:21.89 |
|
4:34.55 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Frederiksen |
1991 |
|
|
1:08.99 |
2:25.15 |
3:41.35 |
|
4:55.39 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:48 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bente Sørensen |
1947 |
|
|
|
|
|
|
53.21 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annelise Madsen |
1945 |
|
|
|
|
|
|
1:07.17 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Grethe Vang Nielsen |
1950 |
|
|
|
|
|
|
1:01.07 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Møller |
1958 |
|
|
|
|
|
|
44.22 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år |
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år |
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katja Kousgard |
1974 |
|
|
|
|
|
|
38.92 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Trine Jensen |
1981 |
|
|
|
|
|
|
40.94 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kadja Lorenz |
1979 |
|
|
|
|
|
|
42.87 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hans Larsen |
1943 |
|
|
|
|
|
|
58.87 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år |
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebbe Grønlund |
1951 |
|
|
|
|
|
|
40.14 |
DR |
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år |
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år |
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Nissen |
1981 |
|
|
|
|
|
|
35.37 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Andersen |
1992 |
|
|
|
|
|
|
34.95 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 65 - 69 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Metzsch |
1945 |
|
|
52.42 |
|
|
|
1:49.79 |
DR |
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 55 - 59 år |
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 45 - 49 år |
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Sofie Pii |
1970 |
|
|
41.97 |
|
|
|
1:27.13 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Berit Thinggaard |
1976 |
|
|
39.18 |
|
|
|
1:21.38 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Delani |
1984 |
|
|
35.43 |
|
|
|
1:14.07 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
|
43.82 |
|
|
|
1:35.76 |
DR |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Kjærum |
1957 |
|
|
39.18 |
|
|
|
1:19.03 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 50 - 54 år |
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Jacobsen |
1967 |
|
|
28.46 |
|
|
|
1:01.30 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Egekvist |
1967 |
|
|
33.99 |
|
|
|
1:09.97 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Brian Jørgensen |
1968 |
|
|
36.74 |
|
|
|
1:16.35 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
|
|
32.46 |
|
|
|
1:10.15 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arne Norheim |
1969 |
|
|
32.95 |
|
|
|
1:10.68 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Graversen |
1981 |
|
|
31.21 |
|
|
|
1:06.73 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Olsen |
1986 |
|
|
28.76 |
|
|
|
1:02.92 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bjarne Erichsen |
1985 |
|
|
30.94 |
|
|
|
1:07.08 |
|
|
Brønshøj Akademiske Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tom Døi |
1993 |
|
|
27.90 |
|
|
|
59.61 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år |
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år |
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pia Irming |
1962 |
|
|
|
|
|
|
43.93 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanne Juel |
1965 |
|
|
|
|
|
|
35.87 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsten Jensen |
1971 |
|
|
|
|
|
|
34.16 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Trine Jensen |
1981 |
|
|
|
|
|
|
36.28 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Betina Nielsen |
1987 |
|
|
|
|
|
|
40.75 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Kjær |
1935 |
|
|
|
|
|
|
59.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
|
|
|
|
|
41.61 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hans Larsen |
1943 |
|
|
|
|
|
|
54.58 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år |
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olav Ryan |
1951 |
|
|
|
|
|
|
37.21 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Preben Sørensen |
1957 |
|
|
|
|
|
|
35.82 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Steen Elborne |
1957 |
|
|
|
|
|
|
43.82 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Peder Haahr |
1959 |
|
|
|
|
|
|
41.73 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jørn Birch |
1959 |
|
|
|
|
|
|
47.53 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mark Vogel |
1970 |
|
|
|
|
|
|
28.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dan Witzner |
1972 |
|
|
|
|
|
|
34.89 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thomas Rasmussen |
1973 |
|
|
|
|
|
|
36.96 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Schmidt |
1979 |
|
|
|
|
|
|
33.50 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikolaj Sørensen |
1990 |
|
|
|
|
|
|
33.75 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler 55 - 59 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Møller |
1958 |
|
|
2:02.72 |
4:27.27 |
6:30.49 |
|
8:21.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karin Østergård |
1962 |
|
|
1:32.15 |
3:17.54 |
5:13.18 |
|
6:45.87 |
DR |
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Suhr |
1971 |
|
|
1:17.83 |
2:50.25 |
4:24.99 |
|
5:40.89 |
DR |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anja Bøjesen |
1986 |
|
|
1:15.41 |
2:36.01 |
4:07.99 |
|
5:22.39 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lærke Smidt Hansen |
1988 |
|
|
1:25.77 |
2:58.73 |
4:37.28 |
|
5:56.83 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Holmsteen |
1963 |
|
|
1:10.82 |
2:34.00 |
4:10.59 |
|
5:25.61 |
DR 100fly/DR samlet |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Delta Svøm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Pedersen |
1965 |
|
|
1:11.25 |
2:33.64 |
4:06.04 |
|
5:14.99 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jess Brink |
1966 |
|
|
1:25.04 |
2:59.23 |
4:44.92 |
|
6:08.65 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Petersen |
1971 |
|
|
1:09.35 |
2:32.04 |
4:04.84 |
|
5:12.75 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael Stærke |
1972 |
|
|
1:24.52 |
2:51.09 |
4:27.56 |
|
5:43.50 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
|
|
1:17.56 |
2:46.79 |
4:26.80 |
|
5:45.37 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
|
|
1:05.26 |
2:16.52 |
3:37.43 |
|
4:39.15 |
DR/NR |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Graversen |
1978 |
|
|
1:14.65 |
2:44.35 |
4:10.33 |
|
5:29.54 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Boier |
1983 |
|
|
1:08.09 |
2:25.33 |
3:44.90 |
|
4:53.85 |
DR |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rune Solvang |
1980 |
|
|
1:14.72 |
2:34.42 |
4:12.34 |
|
5:23.05 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristian Nissen |
1981 |
|
|
1:12.82 |
2:48.37 |
4:26.19 |
|
5:48.48 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
|
1:04.73 |
2:16.98 |
3:30.20 |
|
4:35.16 |
DR/NR |
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Jensen |
1987 |
|
|
1:04.30 |
2:17.50 |
3:34.94 |
|
4:43.05 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Peter Träff |
1988 |
|
|
1:04.18 |
2:16.35 |
3:38.27 |
|
4:50.78 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Patrick Christensen |
1985 |
|
|
1:07.54 |
2:24.81 |
3:50.39 |
|
5:03.13 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
|
37.66 |
|
|
|
1:18.35 |
DR/NR |
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år |
|
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år |
|
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tine Carstensen |
1962 |
|
|
32.27 |
|
|
|
1:07.25 |
DR |
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Slej |
1963 |
|
|
32.83 |
|
|
|
1:08.24 |
|
|
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pia Irming |
1962 |
|
|
37.14 |
|
|
|
1:17.49 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Metzsch |
1968 |
|
|
30.66 |
|
|
|
1:03.29 |
DR |
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rita Hauge |
1965 |
|
|
32.83 |
|
|
|
1:08.15 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helen Haas |
1968 |
|
|
48.18 |
|
|
|
1:44.66 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år |
|
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katja Kousgard |
1974 |
|
|
32.68 |
|
|
|
1:07.17 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Berit Thinggaard |
1976 |
|
|
35.29 |
|
|
|
1:11.33 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år |
|
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler 20 - 24 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ane Andersen |
1990 |
|
|
32.84 |
|
|
|
1:06.30 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tenna Olin |
1991 |
|
|
31.98 |
|
|
|
1:07.52 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lea Bornstein |
1989 |
|
|
35.14 |
|
|
|
1:13.92 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Kjær |
1935 |
|
|
1:00.20 |
|
|
|
2:04.94 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hans Larsen |
1943 |
|
|
42.28 |
|
|
|
1:31.44 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år |
|
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Hyllested |
1949 |
|
|
33.74 |
|
|
|
1:09.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olav Ryan |
1951 |
|
|
34.74 |
|
|
|
1:10.72 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år |
|
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år |
|
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år |
|
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år |
|
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Graversen |
1981 |
|
|
28.33 |
|
|
|
59.79 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristoffer H Laursen |
1979 |
|
|
29.35 |
|
|
|
1:01.79 |
|
|
Brønshøj Akademiske Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år |
|
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 240 - 279 år |
|
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 160 - 199 år |
|
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 120 - 159 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 240 - 279 år |
|
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 200 - 239 år |
|
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 160 - 199 år |
|
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 120 - 159 år |
|
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 100 - 119 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters - K |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & SIGMA |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 240 - 279 år |
|
Løb 39, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 200 - 239 år |
|
Løb 39, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 160 - 199 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|