2017-10-23   15:05:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dansk Open Masters

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Annie Metzsch  1945    126          48.58   
  Odense Svømme Klub                   
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jette Lorich  1949    144          46.49   
  Sigma Swim Allerød                   
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marianne Andersen  1958    307          36.11  DR 
  Nakskov Masters- og Motion                   
Ann--Marie Lennheden  1957    265          37.91   
  Simklubben Laxen                   
Inge-Lise Damberg  1957    172          43.77   
  Ishøj Svømme Klub                   
Lisbeth Holmbjerg Jensen  1956    129          48.13   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Majken Johansen  1958              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kate Sørensen  1961    397          33.16   
  Glostrup Svømme Klub                   
Tine Carstensen  1962    359          34.28   
  Næstved IF                   
Karin Østergård  1962    350          34.57   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Pia Irming  1962    232          39.65   
  Odense Svømme Klub                   
Elsebeth Møhl  1959                Akut syg 
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helene Bendiksen  1967    208          41.11   
  Ishøj Svømme Klub                   
Helen Haas  1968    89          54.45   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Suhr  1971    460          31.56   
  Sigma Swim Birkerød                   
Bettina Honoré  1971    449          31.83   
  Gentofte Svømme Klub                   
Pia Alexandersen  1973    287          36.93   
  Sigma Swim Birkerød                   
Anne-Sofie Pii  1970    261          38.11   
  Odense Svømme Klub                   
Astrid Kuijers Hostrup  1972    144          46.45   
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Madoka Christensen  1977    394          33.24   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Berit Thinggaard  1976    295          36.61   
  Ringe Svømme Klub                   
Susanne Kaavé  1975    245          38.95   
  Hørsholm Svømmeforening                   
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Dalgaard Farving  1979    487          30.97   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Trine Gudnitz  1987    463          31.51   
  U.S.G                   
Louise Buhl Borg  1987    367          34.05   
  U.S.G                   
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna-Marie Christiansen  1990    541          29.92   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:47 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jan Johansen  1940    174          39.03   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Hans Larsen  1943              DSQ  Asynkone arme 
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Finn Hyllested  1944    148          41.16   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Kjærum  1957    282          33.22   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Holmsteen  1963    406          29.44  DR 
  Sigma Swim Birkerød                   
Peter Krogh  1961    241          35.01   
  Gentofte Svømme Klub                   
Jørn Birch  1959    121          43.98   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bo Jacobsen  1967    525          27.01  DR 
  Esbjerg Svømmeklub                   
Martin F Carlsen  1967    377          30.16   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Henrik Egekvist  1967    350          30.93   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Henning Lunn Schandorph  1968    339          31.24   
  Svømmeklubben Laksen                   
Ulrik Schøne  1965    323          31.75   
  Odense Svømme Klub                   
Morten Klint  1967    312          32.12   
  Glostrup Svømme Klub                   
Michael Andersen  1966    312          32.13   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Brian Jørgensen  1968    304          32.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Mads Bo Larsen  1964    290          32.92   
  Køge Svømmeklub                   
10  Eddy Krage  1967    288          32.99   
  Helsingør Svømmeklub                   
11  Anders Bæk  1966    285          33.10   
  Swim Team Tåstrup                   
12  Michael Hermann  1967    212          36.54   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Klaus Nygård Jensen  1964                Akut syg 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Gjerløv  1972    414          29.24   
  Sigma Swim Birkerød                   
Thomas Dessau  1972    407          29.40   
  Gentofte Svømme Klub                   
Anders Dalsgaard  1970    366          30.45   
  Sigma Swim Birkerød                   
Arne Norheim  1969    350          30.93   
  Gentofte Svømme Klub                   
Jan Stavngaard  1970    263          34.01   
  Sigma Swim Allerød                   
Jacob Olsen  1972    259          34.17   
  Køge Svømmeklub                   
Lars Dam Jensen  1972    258          34.21   
  Helsingør Svømmeklub                   
Claus Møller Andersen  1973    224          35.89   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Kilen  1975    505          27.36   
  U.S.G                   
Torsten Borlund Dahl  1974    381          30.06   
  Sigma Swim Birkerød                   
Thomas Hansen  1975    304          32.40   
  Odense Svømme Klub                   
Thomas Sønderskov  1974    291          32.89   
  Randers GF Neptun                   
Karsten Schrøder  1974    270          33.72   
  Gentofte Svømme Klub                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Graversen  1981    399          29.59   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Dennis Kinnerup  1988    484          27.75   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Johan Lisberg  1986    446          28.53   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Bjarne Erichsen  1985    417          29.17   
  Brønshøj Akademiske Svømmeklub                   
Jesper Damgaard  1988    413          29.25   
  U.S.G                   
Andreas Mortensen  1988                Lovligt afbud 
  Brønshøj Akademiske Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:47 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Ketelsen  1943    255  39.73  1:23.96  2:10.38    2:55.09  DR/NR 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Biering-Sørensen  1952    209  43.40  1:32.34  2:21.93    3:07.08   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ann--Marie Lennheden  1957    355  37.28  1:16.68  1:56.40    2:36.88   
  Simklubben Laxen                   
                     
Else Møller  1958    165  45.50  1:38.18  2:31.42    3:22.28   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ulla Olin  1963    324  37.96  1:19.93  2:02.46    2:41.81   
  U.S.G                   
                     
Hanne Klausen  1960    250  39.66  1:24.26  2:10.28    2:56.39   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Susanne Metzsch  1968    547  31.47  1:05.50  1:40.49    2:15.86  DR 
  O.S.L.F.                   
                     
Bente Holm Gottlieb  1966    379  34.40  1:12.91  1:53.59    2:33.53   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Dorthe Rathmann Bengtson  1966    303  36.96  1:17.95  2:01.64    2:45.40   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Cecilia Maunsbach  1964    296  36.71  1:17.61  2:01.80    2:46.71   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karina Amtkjær  1972    336  34.83  1:13.76  1:55.54    2:39.80   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Michelle Kjærsgaard  1969    304  38.07  1:20.82  2:03.77    2:45.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mette Dalsgaard  1979    235  41.10  1:26.36  2:14.56    3:00.04   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Delani  1984    575  30.86  1:04.69  1:39.30    2:13.62   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Rikke Birkel  1986    493  31.25  1:05.65  1:42.71    2:20.70   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ane Andersen  1990    466  33.20  1:09.47  1:46.61    2:23.39   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:47 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Otto Christensen  1938    105  48.14  1:42.76  2:39.25    3:30.50   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bo Hyllested  1949    261  34.79  1:13.01  1:53.35    2:35.42   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Olav Ryan  1951    238  35.80  1:15.91  1:57.79    2:40.26   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Christensen  1965    462  28.69  1:00.17  1:33.70    2:08.45   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Jens Bjørn Andersen  1966    383  31.47  1:05.36  1:40.29    2:16.72   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Poul Mølby Henriksen  1966    349  32.42  1:06.69  1:43.69    2:21.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Bo Felding  1968    273  33.44  1:11.24  1:51.37    2:33.05   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Petersen  1971    443  29.82  1:02.04  1:35.51    2:10.33   
  Næstved IF                   
                     
Thomas Müllertz  1971    378  29.99  1:02.85  1:38.48    2:17.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Peter Christensen  1971    339  33.82  1:09.91  1:46.98    2:22.38   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Claus Lerche Iversen  1977    667  27.40  56.56  1:25.63    1:53.72  DR/NR 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Jacob Carstensen  1978    659  27.33  56.42  1:25.64    1:54.16   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Martin Andersen  1975    392  30.15  1:03.90  1:39.67    2:15.70   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Jacob Schrøder  1974    279  32.88  1:10.23  1:50.53    2:31.93   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Dennis Kinnerup  1988    574  27.95  58.11  1:28.47    1:59.54   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Tim Olsen  1986    484  27.86  58.56  1:31.55    2:06.49   
  U.S.G                   
                     
Kasper Sørensen  1987    464  29.65  1:02.23  1:34.75    2:08.31   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Andersen  1992    479  29.66  1:01.51  1:34.57    2:06.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Christian Damgaard  1991    453  29.30  1:01.52  1:35.53    2:09.31   
  U.S.G                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:47 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bente Sørensen  1947    177          1:42.77   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Maj-Britt Møller  1947    102  1:02.22        2:03.35   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Grethe Vang Nielsen  1950    84  1:06.19        2:11.56   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lisbeth Holmbjerg Jensen  1956    166          1:45.04   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karin Østergård  1962    350  38.97        1:21.92   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Pia Irming  1962    264  41.61        1:29.94   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Inger Riber  1963    259          1:30.51   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jannie Aarkrogh Steen  1968    374  37.41        1:20.08   
  Næstved IF                   
                     
Pernille Bruun  1966    277  40.54        1:28.54   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Susanne Helmer  1965    265  42.26        1:29.82   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Hanne Gosvig Ladegaard  1968    200          1:38.62   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Helen Haas  1968    127  56.32        1:54.77   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Kerrn  1971    251  43.05        1:31.50   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Madoka Christensen  1977    388  37.18        1:19.11   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Sys Lund  1977    239  43.63        1:33.01   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Trine Jensen  1981    435  35.33        1:16.19   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anja Bøjesen  1986    547  32.57        1:10.60   
  Næstved IF                   
                     
Louise Buhl Borg  1987    399  36.43        1:18.43   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna-Marie Christiansen  1990    519  31.64        1:11.83   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:47 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jan Johansen  1940    157  41.29        1:34.01   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Hans Larsen  1943    80  56.71        1:57.69   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helge Hasselby  1947    90  54.99        1:52.94   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Preben Sørensen  1957    312  35.25        1:14.77   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Finn Bækgaard  1955    211  39.31        1:25.19   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Steen Elborne  1957    142  46.94        1:37.28   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Holmsteen  1963    426  30.71        1:07.46  DR 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Jørn Birch  1959    166  43.77        1:32.31   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
René Kortegaard  1966    441  31.20        1:06.68   
  Svømmeklubben Laksen                   
                     
Poul Mølby Henriksen  1966    339  33.59        1:12.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Anders Bæk  1966    311  34.60        1:14.88   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Michael Andersen  1966    307  34.87        1:15.23   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Eddy Krage  1967    294  36.17        1:16.27   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Michael Hermann  1967    216  39.43        1:24.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Kim Yousefi  1966              DSQ  Ej samt. berør v75m 
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Arne Norheim  1969    340  33.26        1:12.69   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Lars Dam Jensen  1972    245  39.69        1:21.05   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Claus Lerche Iversen  1977    612  27.89        59.78  DR 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Martin Andersen  1975    400  32.54        1:08.87   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Kaj Hansen  1974    311  34.68        1:14.88   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Karsten Schrøder  1974    234  37.68        1:22.35   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jan Boier  1983    496  31.42        1:04.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jacob Lercke Skytte  1984    611  29.11        59.79   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
David Adelskov  1987    593  28.36        1:00.39   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Christian Jensen  1987    588  28.80        1:00.58   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Thomas Lianee  1985    551  28.06        1:01.88   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Steffen Skjødt  1987    536  30.24        1:02.45   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Jon Thonesen  1986    507  29.27        1:03.64   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Jon Kærsgaard  1984    460  30.80        1:05.75   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Jesper Damgaard  1988    443  31.52        1:06.58   
  U.S.G                   
                     
Johan Lisberg  1986    441  32.31        1:06.67   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
10  Bjarne Erichsen  1985    381  30.29        1:10.01   
  Brønshøj Akademiske Svømmeklub                   
                     
11  Nick Niebling  1988    370  35.19        1:10.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Mathias Bluhme  1985    280  34.42        1:17.54   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:47 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jette Lorich  1949    205  51.48        1:46.24   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Winnie Vadmand  1953    149  56.91        1:58.04   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Grethe Vang Nielsen  1950    99  1:05.36        2:15.39   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hanne Møller  1958    226  49.46        1:42.85   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kate Sørensen  1961    448  39.54        1:21.91   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Aino Slej  1963    322  44.37        1:31.43   
  Aarhus Studenternes Svømmeafde                   
                     
Annette Bøgsted  1962    264  45.91        1:37.66   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kirsten Haugaard  1965    156  55.83        1:56.27   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Suhr  1971    482  39.10        1:19.94   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Tine Broksø  1971    256  47.28        1:38.71   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Tinna Bjørnbak  1971    199  52.81        1:47.33   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katja Kousgard  1974    401  41.13        1:24.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Charlotte Them  1976    360  41.12        1:28.13   
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mette Dalsgaard  1979    220  50.95        1:43.82   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Koch Rasmussen  1987    459  38.21        1:21.27   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Sylvia Yang  1986    368  41.74        1:27.45   
  U.S.G                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:47 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tom Seierø  1934    28  1:23.27        3:02.29   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mogens Halby  1944    111  56.75        1:55.64   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ebbe Grønlund  1951    218  45.00        1:32.28   
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Torsten Christensen  1954    142  51.67        1:46.42   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gerhard Deneken  1963    273  41.16        1:25.71   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Peter Krogh  1961    260  42.36        1:27.10   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Anders Føyn  1961    241  42.29        1:29.27   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Ancker  1967    454  34.03        1:12.32   
  Aarhus Studenternes Svømmeafde                   
                     
Michael Tvermoes  1967    392  36.12        1:15.96   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Søren Bjørn  1964    340  38.41        1:19.64   
  Aarhus Studenternes Svømmeafde                   
                     
Morten Klint  1967    333  37.91        1:20.18   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Jan Simonsen  1964    287  40.77        1:24.22   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Jens Mikkelsen  1968    275  39.44        1:25.48   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Allan Lind  1966    247  42.60        1:28.57   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Michael Porsmose  1964    235  42.80        1:30.07   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Jan Harde  1966    199  45.36        1:35.24   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Frederik Bøving  1965    187  47.22        1:37.12   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
11  Kenneth Metzsch  1966    181  46.47        1:38.23   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
12  Henrik Hegelund  1967    177  48.16        1:38.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Nico Rijkhoff  1964    137  51.20        1:47.84   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Peter Skibsted  1965    115  52.94        1:54.14   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Klaus Nygård Jensen  1964                akut syg 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Stærke  1972    344  38.73        1:19.33   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Jan Farving  1970    281  38.45        1:24.86   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Jacob Olsen  1972    281  39.81        1:24.90   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Claus Møller Andersen  1973    278  40.29        1:25.20   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Jan Stavngaard  1970    255  42.78        1:27.59   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Graversen  1978    483  33.64        1:10.83   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Thomas Hansen  1975    327  38.72        1:20.68   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Thomas Sønderskov  1974    301  40.21        1:22.95   
  Randers GF Neptun                   
                     
Ronni Bærentsen  1974    164  47.72        1:41.40   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jan Boier  1983    505  34.65        1:09.83   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Kristian Nissen  1981    362  36.49        1:18.02   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
David Adelskov  1987    623  31.54        1:05.11   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Steffen Skjødt  1987    514  32.57        1:09.39   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Jon Kærsgaard  1984    507  31.16        1:09.73   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Nick Niebling  1988    453  33.72        1:12.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Johan Lisberg  1986    423  36.24        1:14.08   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Andersen  1992    400  35.71        1:15.42   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:47 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Else Møller  1958              DSQ  Sv. på maven v150m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helle Rasmussen  1960    244  45.05  1:32.81  2:22.12    3:12.08   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Vibeke Larsen  1961    241  44.27  1:32.63  2:22.45    3:12.78   
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sanne Juel  1965    350  40.70  1:23.39  2:07.33    2:50.27  DR 
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Lee Poulsen  1979    344  41.88  1:24.19  2:06.54    2:51.14   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Trine Gudnitz  1987    520  36.04  1:13.07  1:51.02    2:29.17  DR/NR 
  U.S.G                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:47 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ivar Wallmark  1943    161  44.50  1:34.98  2:26.21    3:15.04   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Fin Biering-Sørensen  1948    197  45.00  1:31.34  2:18.12    3:02.06  DR/NR 
  U.S.G                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Poul Mølby Henriksen  1966    287  37.67  1:17.94  1:59.49    2:40.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Jess Brink  1966    218  40.37  1:24.59  2:09.54    2:56.06   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mark Vogel  1970    496  31.15  1:05.03  1:38.96    2:14.01   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Schrøder  1974    205  42.15  1:27.37  2:13.59    2:59.87   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rune Solvang  1980    366  34.77  1:11.40  1:49.80    2:28.21   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jacob Lercke Skytte  1984    592  29.94  1:01.76  1:34.27    2:06.37  DR 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
David Adelskov  1987    388  31.39  1:08.23  1:46.57    2:25.46   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Jon Kærsgaard  1984    321  35.74  1:14.00  1:54.17    2:34.97   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Damgaard  1991    415  33.63  1:09.91  1:46.18    2:22.21   
  U.S.G                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:47 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  09 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Margot Roll  1935    68          56.74   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Ketelsen  1943    274          35.79   
  Swim Team Tåstrup                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Annie Metzsch  1945    182          41.01   
  Odense Svømme Klub                   
Bente Sørensen  1947    179          41.18   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Judy Eriksson  1946    149          43.79   
  Sigma Swim Allerød                   
Maj-Britt Møller  1947    138          44.97   
  U.S.G                   
Annelise Madsen  1945    70          56.15   
  Odense Svømme Klub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Biering-Sørensen  1952    275          35.74   
  U.S.G                   
Marianne Friis-Olsen  1952    203          39.53   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Grethe Vang Nielsen  1950    94          51.06   
  Odense Svømme Klub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ann--Marie Lennheden  1957    358          32.73   
  Simklubben Laxen                   
Marianne Andersen  1958    312          34.25   
  Nakskov Masters- og Motion                   
Inge-Lise Damberg  1957    257          36.56   
  Ishøj Svømme Klub                   
Majken Johansen  1958    138          44.90   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tine Carstensen  1962    430          30.80   
  Næstved IF                   
Karin Østergård  1962    394          31.69   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Aino Slej  1963    376          32.20   
  Aarhus Studenternes Svømmeafde                   
Pia Irming  1962    336          33.42   
  Odense Svømme Klub                   
Inger Riber  1963    312          34.27   
  Helsingør Svømmeklub                   
Hanne Klausen  1960    286          35.25   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Elsebeth Møhl  1959              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Susanne Metzsch  1968    500          29.29   
  O.S.L.F.                   
Rita Hauge  1965    425          30.90   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Tine Ottosen  1965    334          33.50   
  Helsingør Svømmeklub                   
Pernille Bruun  1966    282          35.42   
  Helsingør Svømmeklub                   
Helene Bendiksen  1967    270          35.97   
  Ishøj Svømme Klub                   
Kirsten Haugaard  1965    123          46.69   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bettina Honoré  1971    521          28.89   
  Gentofte Svømme Klub                   
Kirsten Jensen  1971    510          29.09   
  Odense Svømme Klub                   
Karina Amtkjær  1972    359          32.70   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Michelle Kjærsgaard  1969    325          33.81   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Camilla Kerrn  1971    295          34.91   
  Helsingør Svømmeklub                   
Tinna Bjørnbak  1971    163          42.55   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katja Kousgard  1974    456          30.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Madoka Christensen  1977    425          30.91   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Berit Thinggaard  1976    354          32.85   
  Ringe Svømme Klub                   
Susanne Kaavé  1975    304          34.57   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Sys Lund  1977    273          35.83   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Dalgaard Farving  1979    554          28.30   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Trine Jensen  1981    450          30.34   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Julie Lee Poulsen  1979    351          32.96   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rikke Birkel  1986    508          29.12   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Louise Delani  1984    496          29.36   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Louise Koch Rasmussen  1987    462          30.07   
  Søllerød Svømmeklub                   
Sylvia Yang  1986    404          31.43   
  U.S.G                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna-Marie Christiansen  1990    520          28.90   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Ane Andersen  1990    450          30.34   
  Søllerød Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  09 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:14 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Otto Christensen  1938    117          41.41   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Erik Kjær  1935    56          53.00   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jan Johansen  1940    197          34.87   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Hans Larsen  1943    140          39.01   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Finn Hyllested  1944    211          34.05   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Mogens Halby  1944    144          38.68   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olav Ryan  1951    279          31.06   
  Sigma Swim Allerød                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Finn Bækgaard  1955    277          31.14   
  Swim Team Tåstrup                   
Jens Kjærum  1957    270          31.37   
  Roskilde Svømning                   
Leif Grønskov  1958              DNS   
  Glostrup Svømme Klub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Holmsteen  1963    423          27.04  DR 
  Sigma Swim Birkerød                   
Jan Råsø Rasmussen  1962    338          29.14   
  Swim Team Tåstrup                   
Anders Føyn  1961    254          32.03   
  Sigma Swim Birkerød                   
Gerhard Deneken  1963    206          34.36   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Jørn Birch  1959    156          37.67   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Henrik Pedersen  1965    481          25.90   
  U.S.G                   
Peter Christensen  1965    448          26.52   
  Køge Svømmeklub                   
Martin F Carlsen  1967    404          27.44   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Michael Tvermoes  1967    380          28.01   
  Sigma Swim Birkerød                   
Jens Bjørn Andersen  1966    379          28.04   
  Gentofte Svømme Klub                   
Eddy Krage  1967    359          28.54   
  Helsingør Svømmeklub                   
Anders Bæk  1966    358          28.57   
  Swim Team Tåstrup                   
Mads Bo Larsen  1964    356          28.63   
  Køge Svømmeklub                   
Brian Jørgensen  1968    352          28.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Henning Lunn Schandorph  1968    352          28.74   
  Svømmeklubben Laksen                   
11  Ulrik Schøne  1965    344          28.96   
  Odense Svømme Klub                   
12  Søren Bjørn  1964    307          30.08   
  Aarhus Studenternes Svømmeafde                   
13  Jens Mikkelsen  1968    300          30.30   
  Silkeborg Svømmeklub                   
14  Michael Andersen  1966    293          30.55   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
15  Allan Lind  1966    285          30.82   
  Helsingør Svømmeklub                   
16  Bo Felding  1968    283          30.90   
  Sigma Swim Birkerød                   
17  Kim Yousefi  1966    265          31.60   
  Hørsholm Svømmeforening                   
18  Kenneth Metzsch  1966    256          31.96   
  Ringe Svømme Klub                   
19  Michael Hermann  1967    232          32.99   
  Agfs Svømmeafdeling                   
20  Jan Harde  1966    215          33.84   
  Aalborg Svømmeklub                   
21  Peter Skibsted  1965    203          34.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
22  Frederik Bøving  1965    191          35.24   
  Sigma Swim Birkerød                   
23  Henrik Hegelund  1967    183          35.70   
  Aalborg Svømmeklub                   
24  Michael Porsmose  1964    160          37.33   
  Aalborg Svømmeklub                   
25  Nico Rijkhoff  1964    129          40.11   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Gjerløv  1972    515          25.31   
  Sigma Swim Birkerød                   
Thomas Dessau  1972    446          26.55   
  Gentofte Svømme Klub                   
Arne Norheim  1969    367          28.33   
  Gentofte Svømme Klub                   
Lars Dam Jensen  1972    340          29.07   
  Helsingør Svømmeklub                   
Jacob Olsen  1972    327          29.46   
  Køge Svømmeklub                   
Jan Andersen  1970    316          29.80   
  Næstved IF                   
Jan Stavngaard  1970    315          29.83   
  Sigma Swim Allerød                   
Claus Møller Andersen  1973    266          31.55   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Kilen  1975    555          24.70   
  U.S.G                   
Christian Graversen  1978    438          26.73   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Martin Andersen  1975    429          26.90   
  Ringsted Svømme Klub                   
Thomas Hansen  1975    401          27.52   
  Odense Svømme Klub                   
Jannick Ajslev  1974    392          27.73   
  Sigma Swim Allerød                   
Torsten Borlund Dahl  1974    389          27.79   
  Sigma Swim Birkerød                   
Kaj Hansen  1974    351          28.77   
  Glostrup Svømme Klub                   
Thomas Sønderskov  1974    333          29.27   
  Randers GF Neptun                   
Jacob Schrøder  1974    319          29.68   
  Helsingør Svømmeklub                   
10  Karsten Schrøder  1974    313          29.87   
  Gentofte Svømme Klub                   
11  Ronni Bærentsen  1974    144          38.70   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Graversen  1981    410          27.31   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Kristoffer H Laursen  1979    371          28.25   
  Brønshøj Akademiske Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Dennis Kinnerup  1988    576          24.39   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Tim Olsen  1986    469          26.12   
  U.S.G                   
Jon Kærsgaard  1984    431          26.86   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Kasper Sørensen  1987    419          27.12   
  Glostrup Svømme Klub                   
Johan Lisberg  1986    390          27.77   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Andreas Mortensen  1988                Akut syg 
  Brønshøj Akademiske Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolaj Sørensen  1990    381          27.98   
  Odense Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  11 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 240 - 279 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ksl D1 E(240)  240    171          13:39.92  DR 
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
  Bente Sørensen  1947      1:37.88  3:30.53      3:30.53   
  Winnie Vadmand  1953                 
  Marianne Friis-Olsen  1952                 
  Hanne Klausen  1960        13:39.92      13:39.92   
                     
 
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Damer D  200    250          12:03.38  DR 
  U.S.G                   
  Maj-Britt Møller  1947      1:49.71  3:50.07      3:50.07   
  Ulla Olin  1963                 
  Maja Biering-Sørensen  1952                 
  Trine Gudnitz  1987        12:03.38      12:03.38   
                     
 
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Næstved C Masters  160    459          9:50.68  DR 1.tur/DR samlet 
  Næstved IF                   
  Tine Carstensen  1962      1:12.09  2:26.44      2:26.44   
  Sanne Juel  1965                 
  Jannie Aarkrogh Steen  1968                 
  Anja Bøjesen  1986        9:50.68      9:50.68   
                     
Gentofte Damer C  199    433          10:02.42   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Kristina Vasiliauskaite  1979      1:10.20  2:25.63      2:25.63   
  Ann Louise Syrach Lindgaard  1976      1:15.50  2:36.48      5:02.11   
  Bettina Honore  1971      1:12.18  2:28.44      7:30.55   
  Ellen Garne  1965      1:11.73  2:31.87      10:02.42   
                     
Agf C  199    391          10:23.37   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Anne Dalgaard Farving  1979      1:05.91  2:17.78      2:17.78   
  Michelle Kjærsgaard  1969      1:23.86  2:50.22      5:08.00   
  Rita Hauge  1965      1:13.91  2:34.67      7:42.67   
  Karina Amtkjær  1972      1:19.27  2:40.70      10:23.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  11 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:08 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 240 - 279 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hermes Super Senior  240    210          11:27.33  DR 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Jimmy Bugge Nielsen  1965      1:09.26  2:26.27      2:26.27   
  Jan Johansen  1940                 
  Bo Hyllested  1949                 
  Finn Hyllested  1944        11:27.33      11:27.33   
                     
Ksl H1 E(240)  240    125          13:37.07   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
  Claus Rasmussen  1963      1:26.72  2:56.87      2:56.87   
  Helge Hasselby  1947                 
  Mogens Jensen  1939                 
  Gerhard Deneken  1963        13:37.07      13:37.07   
                     
 
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Herrer D Birkerød  239    218          11:19.11  DR 
  Sigma Swim Birkerød                   
  Anders Føyn  1961      1:20.38  2:56.51      2:56.51   
  Bo Felding  1968                 
  Ulrik Schäfer  1962                 
  Bjørn von Ryberg  1960        11:19.11      11:19.11   
                     
 
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gentofte Herrer C  199    448          8:54.41  DR 
  Gentofte Svømme Klub                   
  Thomas Dessau  1972      1:03.66  2:10.91      2:10.91   
  Arne Norheim  1969      1:08.35  2:21.38      4:32.29   
  Jens Bjørn Andersen  1966      1:04.18  2:15.26      6:47.55   
  Mark Vogel  1970      1:00.43  2:06.86      8:54.41   
                     
Herrer C Birkerød  199    422          9:05.21   
  Sigma Swim Birkerød                   
  Claus Lerche Iversen  1977      58.34  1:59.29      1:59.29   
  Jacob Lercke Skytte  1984      55.76  1:54.96      3:54.25   
  Lars Lund  1966      1:12.68  2:34.83      6:29.08   
  Peter Spragge  1964      1:12.92  2:36.13      9:05.21   
                     
Agf C  199    289          10:18.66   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Henrik Egekvist  1967      1:12.20  2:25.21      2:25.21   
  Michael Hermann  1967                 
  Jan Farving  1970                 
  Jon Kærsgaard  1984        10:18.66      10:18.66   
                     
 
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Herrer B  120    497          8:36.22  DR 
  U.S.G                   
  Henrik Pedersen  1965      1:03.50  2:08.39      2:08.39   
  Tim Olsen  1986      58.94  2:05.08      4:13.47   
  Rune Solvang  1980      1:02.76  2:11.01      6:24.48   
  Jesper Damgaard  1988      1:02.05  2:11.74      8:36.22   
                     
Triton Maniacs B  159    382          9:23.64   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
  Kasper Graversen  1981      1:04.26  2:14.49      2:14.49   
  Michael Andersen  1966      1:10.63  2:30.98      4:45.47   
  Kristian Nissen  1981      1:07.47  2:22.81      7:08.28   
  Christian Graversen  1978      1:05.26  2:15.36      9:23.64   
                     
 
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 100 - 119 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Søllerød Herrer A  119    506          8:33.26  DR 
  Søllerød Svømmeklub                   
  Jon Thonesen  1986      59.22  2:04.15      2:04.15   
  Michael Nielsen  1985      1:04.99  2:20.01      4:24.16   
  Patrick Christensen  1985      1:00.83  2:06.74      6:30.90   
  Thomas Lianee  1985      59.68  2:02.36      8:33.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hanne Møller  1958              DSQ  sv på maven v rygven 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bente Holm Gottlieb  1966    347  39.03  1:25.25  2:17.47    2:57.16   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tina D. Poulsen  1973    316  41.06  1:29.03  2:21.12    3:02.74   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Pia Alexandersen  1973    278  42.26  1:31.84  2:24.92    3:10.83   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Charlotte Them  1976    298  39.33  1:27.81  2:19.55    3:06.45   
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anja Bøjesen  1986    560  32.78  1:12.63  1:55.29    2:31.08   
  Næstved IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Fin Biering-Sørensen  1948    194  44.19  1:33.20  2:28.13    3:09.90  DR 
  U.S.G                   
                     
Helge Hasselby  1947    69  1:06.93  2:19.34  3:32.56    4:27.77   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Holmsteen  1963    428  31.08  1:08.28  1:52.43    2:26.02  DR 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
 
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Henrik Pedersen  1965    429  31.31  1:08.93  1:53.36    2:25.88   
  U.S.G                   
                     
Morten Ancker  1967    416  31.37  1:09.68  1:53.44    2:27.41   
  Aarhus Studenternes Svømmeafde                   
                     
Poul Mølby Henriksen  1966    327  34.57  1:15.00  2:04.02    2:39.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Morten Klint  1967    311  33.57  1:18.48  2:04.71    2:42.33   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Michael Tvermoes  1967    300  33.42  1:19.34  2:05.78    2:44.30   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Henrik Egekvist  1967    290  33.26  1:17.24  2:06.79    2:46.30   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Jan Simonsen  1964    265  38.14  1:21.55  2:12.34    2:51.30   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Mads Bo Larsen  1964    257  35.73  1:22.59  2:13.00    2:53.09   
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Müllertz  1971    398  31.41  1:09.79  1:53.92    2:29.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Michael Stærke  1972    328  34.43  1:13.84  1:59.98    2:39.57   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Søren Hornskov  1973    317  35.59  1:18.07  2:05.45    2:41.37   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Claus Lerche Iversen  1977    605  29.25  1:01.48  1:40.64    2:10.11  DR/NR 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Christian Graversen  1978    392  33.31  1:14.41  1:54.32    2:30.38   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Martin Andersen  1975    346  31.77  1:13.92  2:01.03    2:36.72   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Jannick Ajslev  1974    334  33.01  1:13.73  2:02.44    2:38.58   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jan Boier  1983    509  31.43  1:07.29  1:46.91    2:17.85   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Rune Solvang  1980    387  32.27  1:09.05  1:57.21    2:30.95   
  U.S.G                   
                     
Kasper Graversen  1981    368  31.60  1:12.50  1:57.36    2:33.55   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jacob Lercke Skytte  1984    621  28.69  1:01.43  1:39.14    2:08.99   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
David Adelskov  1987    605  29.49  1:03.69  1:39.68    2:10.14   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Steffen Skjødt  1987    491  32.20  1:08.66  1:47.28    2:19.47   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Patrick Christensen  1985    470  31.81  1:08.26  1:48.15    2:21.54   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Kasper Sørensen  1987    414  31.98  1:10.19  1:53.65    2:27.69   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Mathias Bluhme  1985    284  34.72  1:17.35  2:08.28    2:47.45   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Annie Metzsch  1945    176  1:36.59  3:25.38  5:13.98  7:05.00  14:23.96   
  Odense Svømme Klub        8:56.79  10:47.37  12:38.63       
                     
 
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Maja Biering-Sørensen  1952    211  1:38.62  3:23.10  5:05.94  6:48.33  13:32.82   
  U.S.G        8:30.76  10:12.91  11:54.01       
                     
 
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Ulla Olin  1963    329  1:26.14  2:55.37  4:24.49  5:53.85  11:41.64   
  U.S.G        7:22.50  8:51.44  10:18.66       
                     
Helle Rasmussen  1960    328  1:23.51  2:52.30  4:22.06  5:51.56  11:41.98   
  Vordingborg Svømme Klub        7:19.74  8:48.01  10:15.85       
                     
 
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Pia Vibe Petersen  1964    361  1:20.24  2:47.07  4:13.96  5:40.30  11:20.19   
  Hovedstadens Svømmeklub        7:06.34  8:32.82  9:58.33       
                     
Dorthe Rathmann Bengtson  1966    315  1:22.62  2:52.83  4:23.00  5:53.67  11:51.59   
  Sigma Swim Birkerød        7:24.07  8:54.63  10:24.45       
                     
Cecilia Maunsbach  1964    288  1:26.46  3:01.51  4:34.03  6:07.54  12:13.20   
  Sigma Swim Birkerød        7:40.40  9:13.76  10:45.43       
                     
Susanne Helmer  1965    263  1:29.81  3:04.82  4:40.09  6:15.74  12:35.74   
  Swim Team Tåstrup        7:51.15  9:26.62  11:02.39       
                     
 
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Charlotte Berner  1972    478  1:14.05  2:32.66  3:51.31  5:09.94  10:19.29   
  Aarhus Studenternes Svømmeafde        6:28.10  7:46.06  9:03.52       
                     
Anne-Sofie Pii  1970    318  1:24.20  2:53.49  4:23.95  5:54.37  11:49.48   
  Odense Svømme Klub        7:23.95  8:54.14  10:23.70       
                     
 
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Tine Fischer-Nielsen  1975    195  1:34.41  3:20.52  5:07.15  6:54.11  13:54.74   
  Sigma Swim Birkerød        8:40.46  10:25.66  12:11.33       
                     
 
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Louise Delani  1984    640  1:07.00  2:17.34  3:28.48  4:39.48  9:22.13  DR/NR 
  Hovedstadens Svømmeklub        5:50.33  7:01.68  8:13.42       
                     
Trine Gudnitz  1987    504  1:08.83  2:23.67  3:40.42  4:57.81  10:08.72   
  U.S.G        6:15.70  7:34.09  8:51.94       
                     
Louise Buhl Borg  1987    396  1:17.41  2:40.56  4:03.55  5:27.08  10:59.52   
  U.S.G        6:50.50  8:14.12  9:37.85       
                     
Kathrine Skaarup Winkel  1984    327  1:19.35  2:46.40  4:14.95  5:45.20  11:42.86   
  Aarhus Studenternes Svømmeafde        7:14.93  8:45.45  10:14.95       
                     
 
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Ane Andersen  1990    447  1:13.25  2:32.25  3:51.89  5:11.67  10:33.41   
  Søllerød Svømmeklub        6:32.79  7:53.55  9:14.08       
                     
Lea Bornstein  1989    318  1:23.29  2:53.05  4:22.53  5:53.57  11:49.39   
  Sigma Swim Allerød        7:25.00  8:54.98  10:23.30       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Rolf Conradi  1935    63  2:06.23  4:30.02  6:53.84  9:15.55  18:31.18  DR 400m/DR samlet 
  Swim Team Tåstrup        11:36.36  13:58.48  16:18.82       
                     
 
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Johnny Petræus  1957    252  1:21.61  2:52.00  4:22.49  5:52.35  11:41.46   
  Sigma Swim Birkerød        7:19.89  8:47.23  10:15.28       
                     
 
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Peter Christensen  1965    464  1:07.73  2:20.61  3:32.62  4:44.55  9:32.43   
  Køge Svømmeklub        5:56.37  7:08.85  8:22.24       
                     
Martin Funk Larsen  1965    248  1:20.48  2:47.36  4:15.19  5:45.35  11:45.05   
  Sigma Swim Allerød        7:16.28  8:47.83  10:19.34       
                     
Peter Conrad Holgersen  1967              DNS   
  Brønshøj Akademiske Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Christian Petersen  1971    465  1:09.48  2:21.26  3:33.15  4:45.43  9:32.32   
  Næstved IF        5:56.85  7:09.62  8:22.39       
                     
 
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Jacob Carstensen  1978    641  1:01.08  2:06.66  3:12.08  4:17.23  8:34.06  DR 
  Esbjerg Svømmeklub        5:22.19  6:27.24  7:31.64       
                     
Lars Dick-Nielsen  1978    476  1:05.56  2:15.42  3:27.04  4:38.36  9:27.73   
  Glostrup Svømme Klub        5:50.37  7:03.56  8:16.43       
                     
 
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Jens Dick-Nielsen  1982    382  1:08.83  2:23.46  3:39.67  4:57.06  10:10.94   
  Glostrup Svømme Klub        6:15.02  7:33.40  8:52.14       
                     
 
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
David Adelskov  1987    567  1:00.99  2:06.85  3:13.98  4:22.49  8:55.72   
  Silkeborg Svømmeklub        5:30.68  6:40.34  7:48.92       
                     
Jon Kærsgaard  1984    349  1:10.36  2:28.45  3:47.88  5:08.60  10:29.68   
  Agfs Svømmeafdeling        6:29.37  7:51.50  9:11.37       
                     
 
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Simon Frederiksen  1991    360  1:10.65  2:27.78  3:47.58  5:07.62  10:23.18   
  Sigma Swim Birkerød        6:27.26  7:47.03  9:06.13       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Ketelsen  1943    250  43.30        1:27.57   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bente Sørensen  1947    146  51.25        1:44.85   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Maj-Britt Møller  1947    90  58.38        2:03.09   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Majken Johansen  1958    96  55.01        2:00.22   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Vibeke Larsen  1961    246  43.61        1:28.09   
  Næstved IF                   
                     
Helle Rasmussen  1960    210  45.25        1:32.86   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Hanne Klausen  1960    178  48.58        1:38.02   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hanne Gosvig Ladegaard  1968    174  48.10        1:38.80   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Pernille Bruun  1966              DSQ  ej fort bev v 50m 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kirsten Jensen  1971    443  35.27        1:12.43   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Astrid Kuijers Hostrup  1972    178  47.54        1:38.13   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Trine Jensen  1981    361  37.34        1:17.52   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sylvia Yang  1986    329  38.79        1:20.00   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna-Marie Christiansen  1990    411  35.16        1:14.28   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.00  Udskriftsdato  10 marts 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters - K    Udskriftsdato  10 marts 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & SIGMA         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2013         
 
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Erik Kjær  1935    44  1:07.57        2:17.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jan Johansen  1940    127          1:37.16   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Hans Larsen  1943              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Fin Biering-Sørensen  1948    186          1:25.61   
  U.S.G                   
                     
Helge Hasselby  1947    61  1:00.71        2:04.17   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olav Ryan  1951    190          1:25.09   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Preben Sørensen  1957    228  38.04        1:20.08   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Steen Elborne  1957    111          1:41.67   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jan Råsø Rasmussen  1962    195          1:24.33   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
René Kortegaard  1966    379  32.48        1:07.58  DR 
  Svømmeklubben Laksen                   
                     
Jens Bjørn Andersen  1966    301  35.22        1:12.97   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Poul Mølby Henriksen  1966    293  35.59        1:13.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Jan Simonsen  1964    227  40.03        1:20.12   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Jess Brink  1966    205          1:22.92   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mark Vogel  1970    387  32.94        1:07.13   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point