Resultat för Glasriket Cup 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 06 april 2013 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 3, 50m Ryggsim Fl C-D, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Mats Jonasson - Målerås |
Glasriket Cup Rekord |
Klass C Miranda Arvidsson - Värnamo SS - 33.97 - 2010 |
Klass D Lova Andersson - Ljungby SS - 38.13 - 2010 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | Ronneby Simsällskap | 38.26 | ||||||
2 | Eva Agopcsa | 2001 | Växjö Simsällskap | 39.26 | ||||||
3 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 40.01 | ||||||
4 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 40.04 | ||||||
4 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 40.04 | ||||||
6 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.13 | ||||||
7 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 40.40 | ||||||
8 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 41.02 | ||||||
9 | Jonna Simonsson | 2001 | Ljungby Simsällskap | 42.02 | ||||||
10 | Nora Dieguez | 2001 | Växjö Simsällskap | 42.48 | ||||||
11 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 42.53 | ||||||
12 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 42.56 | ||||||
13 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 42.76 | ||||||
14 | Sofia Nilsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 42.79 | ||||||
15 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 43.13 | ||||||
16 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 43.98 | ||||||
17 | Alva Steindl | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 44.11 | ||||||
18 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 44.18 | ||||||
19 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.51 | ||||||
20 | Lisa Andersson | 2001 | Emmaboda Simsällskap | 44.57 | ||||||
21 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.99 | ||||||
22 | Gerda Salomonsson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 45.82 | ||||||
23 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 45.92 | ||||||
24 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 46.09 | ||||||
25 | Moa Jonsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 46.46 | ||||||
26 | Julia Vernersson | 2002 | Alvesta Simsällskap | 46.99 | ||||||
27 | Lovisa Hjelmberg | 2002 | Växjö Simsällskap | 47.27 | ||||||
28 | Alice Andersson | 2002 | Anderstorps Simsällskap | 47.35 | ||||||
29 | Natalie Henningsson | 2001 | Ljungby Simsällskap | 47.50 | ||||||
30 | Olivia Hedenfalk | 2002 | Växjö Simsällskap | 48.34 | ||||||
31 | Viktoria Sisins | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 48.88 | ||||||
32 | Loretta Andric | 2002 | Anderstorps Simsällskap | 49.48 | ||||||
33 | Carolina Pal | 2001 | Ljungby Simsällskap | 50.23 | ||||||
34 | Elisia Samuelsson | 2002 | Växjö Simsällskap | 51.03 | ||||||
35 | Alice Oscarsson | 2002 | Västerviks Simsällskap | 51.21 | ||||||
- | Isabella Sylvester | 2001 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ronja Winter | 2002 | Växjö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnéa Berggren | 2002 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Olsson | 2002 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Fl C-D, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Mats Jonasson - Målerås |
Glasriket Cup Rekord |
Klass C Miranda Arvidsson - Värnamo SS - 33.97 - 2010 |
Klass D Lova Andersson - Ljungby SS - 38.13 - 2010 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 45.30 | ||||||
2 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 45.56 | ||||||
3 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 51.28 | ||||||
4 | Sarah Petersson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 51.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 10:09 |